×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. maijs, 2013
Drukāt

Ar domu par turkiem

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas volejbolisti un volejbolistes rīt startēs pasaules čempionāta kvalifikācijas pirmās kārtas turnīros, kas kungu izlases komandai notiks Igaunijas pilsētā Rakverē, dāmām – Daugavpilī. 


Vīriešu izlases galvenais treneris Raimonds Vilde neslēpj, ka komandas galvenais uzdevums Rakverē ir kārtīgi sagatavoties Eiropas čempionāta izšķirošajām kvalifikācijas spēlēm pret Turcijas valstsvienību 2. jūnijā tās laukumā un nedēļu vēlāk Jelgavā. Jāizmanto iespēja pārbaudīt treniņos paveikto, jānostiprina bloks un servju uzņemšana, kur dažas nepilnības uzrādījušas viņnedēļ Atēnās aizvadītās trīs pārbaudes spēles pret laukuma saimniekiem grieķiem. Tomēr treneri ar komandas veikumu tajās esot apmierināti, un ne tikai tādēļ, ka mājās pārvestas divas uzvaras.

Nepatīkami vien tas, ka divās no šīm spēlēm laukuma malā palika izlases līderis Gundars Celitāns, jo pēkšņi sajuta sāpes it kā jau izārstētajā plecā. Grieķijā viņu aizvietoja Hermans Egleskalns, taču Gundars cerot Rakverē atgriezties laukumā. Savainojumā iedzīvojies arī viņa brālis Armands Celitāns un vieglus treniņus izlasē atsācis pēc pailgas pauzes, tomēr šonedēļ vēl vilcējs nebūšot.

Ieskaitot brāļus Celitānus, izlases treneru rīcībā patlaban ir 14 volejbolisti. Aizvadītajā sezonā četri spēlēja Latvijas komandās “Lāse-R” un “Biolars/Jelgava”, trīs – Francijā, divi – Somijā, pa vienam – Igaunijā, Itālijā, Beļģijā, Šveicē un Baltkrievijā. Uz Rakveri dosies divpadsmit, kurus nosaukt Vilde solīja pēc vakardienas treniņa. Rīt mūsējiem pretī stāsies Dānijas izlase, sestdien un svētdien – baltkrievi un mājinieki igauņi. Turnīra uzvarētājiem garantēta līdzdalība pasaules čempionāta kvalifikācijas trešajā kārtā nākamgad, otrās vietas ieguvējiem – otrajā kārtā jau šoruden.

Taču par galvenajām visi uzskata abas spēles pret Turcijas izlasi. Kā nu ne, ja uzvarētājiem paveras ceļš uz Eiropas čempionāta finālturnīru, kurā latvieši nav piedalījušies jau 18 gadus. Pirms desmit gadiem līdzīgā divcīņā Latvijas futbolisti par favorītiem uzskatītos turkus apspēlēja, izlaužot sev logu uz Eiropu. Kādēļ gan lai to nepaveiktu arī volejbolisti?

Latvijas volejbola dāmu izlasei par tik augstām lietām domāt vēl pāragri, jo naudas trūkuma un citu iemeslu dēļ tā kādu laiku vispār neeksistēja un atdzima tikai aizpērn. Pasaules čempionāta kvalifikācijā mūsu volejbolistes nav piedalījušās vairāk nekā desmit gadus, bet Daugavpilī rīt cīnīsies pret igaunietēm, pēc tam – pret Lietuvas un Islandes izlasēm. Kvalificēšanās noteikumi ir tādi paši kā kungiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+