×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
28. aprīlis, 2017
Drukāt

Latvieši iet mazumā, jālūko pēc imigrantiem, uzņēmējus mudina demogrāfs Mežs (64)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Ilmārs Mežs

“Nedrīkstam sevi barot ar ilūzijām, ka notiks brīnums un Latvijas iedzīvotāju skaita samazināšanās līkne pēkšņi sāks iet uz augšu. Pat ar pieaugošu atbalstu bērniem un ģimenēm tas nav iespējams, jo gluži vienkārši potenciālo jauno vecāku skaits būs mazāks,” imigrācijas jautājumiem veltītā Saeimas diskusijā teica Starptautiskās migrācijas organizācijas Rīgas biroja vadītājs Ilmārs Mežs, aicinot likumdevējus vairāk pievērsties imigrantu piesaistei. Viņš arī brīdināja, ka globālās migrācijas vilnis Latvijai velsies pāri neatkarīgi no tā, vēlamies to vai ne, tādēļ būtu laikus jādomā, kādus iebraucējus vēlamies paturēt.

Dažādas uzņēmēju organizācijas pēdējos mēnešos sūdzējušās, ka vairākas tautsaimniecības nozares (īpaši lauksaimniecība un transports) arvien biežāk saskaras ar darbinieku trūkumu. Tas rada riskus tautsaimniecības izaugsmei. Roku rokā ar šo procesu iet sabiedrības novecošanās radītais slogs sociālajam budžetam. Šobrīd vidēji uz diviem strādājošiem ir viens pensionārs, bet 2040. gadā šī attiecība būs viens pret vienu.

“Šajā situācijā mums atliek tikai divas izvēles. Pirmā – radīt pietiekamā skaitā jaunos cilvēkus. Taču tas jau ir nokavēts un tuvākajos gados pat ievērojams dzimstības pieaugums vairs nespēs nodrošināt tautsaimniecības izaugsmei nepieciešamos cilvēkresursus. Tādēļ jādomā par kaut kāda apjoma imigrāciju. Tikai apvienojot mūsu bērnus un saprātīgu imigrācijas plūsmu, varam panākt līdzsvaru un nodrošināt, ka arī pēc simt gadiem Latvijas iedzīvotāju skaits būs ap diviem miljoniem,” norādīja Mežs, piebilstot, ka neatbalsta vienkāršu robežu atvēršanu. Imigrācijai jābūt pakāpeniskai un kontrolētai.

“Optimāls iebraucēju apjoms, ko Latvijas sabiedrība spētu uzņemt un integrēt, būtu no pusprocenta līdz vienam procentam no kopējā iedzīvotāju skaita. Proti, 10 līdz 20 tūkstoši cilvēku gadā,” rēķināja demogrāfs. Pēc viņa ziņām, pēdējā laikā Latvijā ik gadus uz palikšanu iebrauc ap 4000 ārzemnieku. Aptuveni puse no viņiem esot no Krievijas, vēl trešdaļa no citām bijušās PSRS valstīm, bet atlikušie 20 – 25% no pārējās pasaules, lielākoties Āzijas. Taču ne visi gribētāji saņem pastāvīgās uzturēšanās atļaujas Latvijā.

“Personīgi strādājot ar šiem cilvēkiem, esmu pārliecinājies, ka viņi ir ļoti motivēti iekļauties vietējā sabiedrībā un mācīties valodu, jo daudzi no viņiem pat nevar iedomāties, ka šeit varētu mierīgi iztikt tikai ar krievu valodu. Vai mūsu valsts ko iegūst, vienkārši atsakoties no austrumeiropiešu ģimenēm, kas vēlas šeit dzīvot un strādāt? Un kāds gan ļaunums celtos, ja mūsu Zemgales laukos sezonas darbos strādātu baltkrievu viesstrādnieki?” jautāja Mežs. Viņš ierosina atvieglot sistēmu, kas ļautu arī tiem cilvēkiem, kuri neatbilst bēgļa vai alternatīvā statusa prasībām, vismaz pāris gadus padzīvot Latvijā un, izpildoties noteiktiem kritērijiem (piemēram, atraduši darbu, apguvuši valodu), kandidēt uz pastāvīgo uzturēšanās atļauju.

Sabiedrībā gan demogrāfa Meža ierosinājumam diez vai būtu daudz atbalstītāju. Migrācijas pētnieces Agneses Lāces apkopotie dati liecina, ka Latvijā attieksme pret imigrāciju ir viena no negatīvākajām Eiropas Savienībā – aptuveni 77% aptaujāto iebraucējus uzskata par nevēlamiem, bet 84% piekrīt apgalvojumam, ka imigranti nedod nekādu pienesumu ekonomikai. Pētniece gan arī norāda uz sabiedrības noskaņojuma maiņām – 2015. gada nogalē, kad tika sākta bēgļu pārvietošanas programma, vairāk nekā puse iedzīvotāju patvēruma meklētājus uzskatīja par draudu. Šobrīd pie šāda viedokļa turas ap 30% iedzīvotāju. “Pirms tam cilvēku viedokli veidoja galvenokārt plašsaziņas līdzekļu ziņas par imigrācijas problēmām ārvalstīs. Tagad iedzīvotāji apzinājušies, ka šo bēgļu klātbūtne Latvijā nekādas pārmaiņas nenes,” skaidroja pētniece. Viņa arī sprieda, ka sabiedrība kļūtu vēl izprotošāka, ja arī Latvijas politika demonstrētu atvērtību. “Es negribu teikt, ka mums jāatver robežas un jāaicina uz Latviju visi gribētāji, bet vajadzētu pielāgot iebraukšanas nosacījumus darba tirgus vajadzībām un atvieglot iebraucēju piekļuvi nodarbinātībai,” teica pētniece.

Deputātu domas par ekspertu ieteikumiem gan dalījās. Jānis Dombrava (NA) uzskata, ka galvenā problēma nav darbaspēka trūkums, bet gan uzņēmēju piedāvātās algas. Deputāts aprēķinājis, ka mazumtirdzniecības tīkls “Rimi” atsakoties kaut tikai no puses savas peļņas, varētu visu savu darbinieku algas palielināt par 250 eiro. “Vispirms būtu jābūt nevis imigrācijas atvieglojumiem, bet politikai par savu pilsoņu aizstāvību iepretim lielām korporācijām. Tad samazinātos mūsu cilvēku emigrācija un arī aizbraukušie vēlētos atgriezties,” teica Dombrava.

Turpretim Ivars Zariņš (“Saskaņa”) uzskata, ka imigrantu ieplūšana Latvijā ir neizbēgama, tādēļ esot laikus jāsāk gatavoties, lai pagrieztu šo procesu valstij izdevīgākā gultnē. Viņš iesaka attīstīt tā saukto viedo migrāciju un “vilkt iekšā Latvijā smadzenes”. Proti, piedāvājot šeit izglītības iespējas spējīgiem ārzemju jauniešiem un pēc tam, kad viņi būs beiguši studijas, ļaut zināšanas likt lietā mūsu valstī.

Pēc ekspertu uzklausīšanas deputāti nolēma lūgt par migrāciju un nodarbinātību atbildīgajām ministrijām sniegt savu redzējumu, kā arī izskatīt šo jautājumu Sociālo un darba lietu komisijas nodarbinātības apakškomisijā. Iespējams, daļa secinājumu varētu tikt iestrādāti Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) gatavotajā Imigrācijas koncepcijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (64)

 1. Kā pašu latviešu cilvēks var tādas muļķības runāt,tā tik tiešām ir latviešu tautas nodevība.Katram jādzīvo savā valstī,nav nepieciešama tāda tautu sajaukšana,tas var novest pie Latvijas kā valsts sabrukšanas,un to Mežs laikam grib panākt,vai??? Žēl,ka tādi mums ir ”demogrāfi”.atjēdzaties vienreiz,kungs!!

 2. Jāiesaista darbos mūsu pašu jaunieši,tad nevajadzēs ievest viesstrādniekus.Tā mēs bļaujam,ka mums tik daudz krievu,bet tagad nu bruksim pa Krievijas sādžām un vedīsim šurp,vai? Nu nav tik traki,kā kungs te izsakās,iztiksim paši ar saviem cilvēkiem,drīz jau Anglija vairs strādniekus tā neņems,un vietējie strādās tepat.Kā tad pēc kara,tāpat cilvēku bija maz palicis,bet pieauga vēlāk.Beidziet vienreiz ar tiem migrantiem.ar viņu ”vākšanu” uz Latviju!

 3. vajadzigi stradat gribosi cilveki nevis melnie kuri cer tikai uz pabalstiem ar saviem 10 berniem

 4. Par ko šis demogrāfs-demagogs algu saņem?!Kā nozombēti! Vai tiešām jums vēl nav saprotams,ka tā ir valsts politika,ko jūs cenšaties “aptamborēt” ar savām versijām! Bezjēdzīgo pētījumu blāķi finansēti no nodokļu maksātāju kabatas, kas pat skolēnam nav jāstāsta,jo viņš mājā redz, kā vecāki cīnās ar naudas trūkumu, tāpēc,ka Valsts neļauj palielināt minimālo algu,nemaksā par virsstundām dubultā,nemaksā dubultā par darbu brīvdienās vai svētkos,kā tas ir citās attīstītās valstīs,ar genocīdu pret pensionāriem utt.Vai lieku reizi ir jāskaidro,kas šeit ir pensionāri?-Tie ir valsti pametušo bērnu vecāki un vecvecāki! Bankas “notrallina” gandrīz pusi no viņu iesūtītās naudas,bet banku pārstāvji ar trekniem rungaiņiem masu medijos vēl “māca” kā dzīvot! Tas ir kā Fanātiķu Riņķa dancis: kaut ko piemest pie algas un tūlīt to visu neitralizēt ar nodokļu pacelšanu! Ko jūs gribat panākt ar smadzeņu importu? Augstskolas,protams,papildinās savas kases,bet šī Valdība ir radījusi karteli,kurā netiks ieņemts neviens jauns,revolucionāri-progresīvi,citādi domājošs indivīds/sevišķi jau ārzemnieks,kas ir pilnīgi pretrunā ar latvisko mentalitāti/. Tātad nonākam atpakaļ vēsturē pie migrantiem-okupantiem,bez kara un asinsizliešanas: dobro požalovatj! Un tad atkal par vēlu attapsieties,ka lielākā daļa no viņiem valstij nav lojāli! Bet neviens viņus neizraidīs,jo pat neskatoties uz visiem Kara Likumiem,tas nenotika arī pēc 2.Pasaules kara. Patreizējā politika to lēni,bet neatlaidīgi īsteno-valsts zaudēšanu! Savādāk nevienam ar veselu saprātu apveltītam cilvēkam tas nav skaidrs!

 5. NETICAMI, bet cilvēks laikam īsā laikā var kļūt par NODEVĒJU!? NOŽĒLOJAMI, RIEBĪGI, PRETĪGI NO MEŽA PUSES!!? Tā vietā, lai strādātu savas tautas un valsts labā, viņš izvēlas NEKAUNĪGU, IZNĪCINOŠU, POSTOŠU POLITIKU UN NU JAU ATRODAS UZ VIENU ROKU AR NODEVĒJIEM! VĀJPRĀTS! TĀ PĀRDOTIES!??

 6. Tas “mežs” nu gan ir vienreizēji stulbs! Par kādiem blatiem sēž tajā demogrāfu kantorī?! Tas pirmkārt ir nodevīgi un nožēlojami pretīgs gājiens pret latviešu tautu, otrkārt Latvijā darbojas paralēlā vara , kas piekopj iznīcinošu politiku pret latviešiem un Latviju. Nu tad jau vedam tik iekšā pasaules bēgļu labākos eksterjērus un aiziet… Nudien – lasīt kaut ko tādu , kad redzi parādās viens nodevējs pēc otra – tad kapus ar dižākajiem latviešiem iznicināsim, tad imigrantus pievedīsim…..

 7. Cik iebraucēju šis mudinātājs ir uzņēmis savās mājās?

 8. Nabadzigo Valsts , sak domat , par Ukrainu , krievu un musulmanu uznemsanas daudzumu ???Pasu laudis , iedzen izmisuma , un viniem jaatstaj dzimtene , lai pasi un vinu berni , nemirtu bada??? Lai Latvija varetu vairoties bagatnieki , tadi ka , Lembergs ,Skele , Rungainis , un parejie Latvijas izzadzeji ?kauns skatities , uz siem , nobarojusies MULIEM !

 9. Ilmāram Mežam Sīrijas bārddziņus!

 10. Par 30 sudraba grašiem Atbildēt

  Atšķaidīsim ar imigrantiem vēl atlikušos?

 11. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la-vīzes administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

 12. No KADIEM MESLIEM TU !! ESI IZLIDIS-LATVIETI? KAUNS IR? VISMAZ PRET VECAKIEM UN GIMENEIN?

 13. Veiksmīga taktika! Atbildēt

  Maksājot šiem “imigrantiem” viesstrādniekiem lielākas algas nekā pašmāju strādniekiem Latvijas pamešana turpināsies ar joni!

 14. Ivars Zariņš (“Saskaņa”) uzskata, ka imigrantu ieplūšana Latvijā ir neizbēgama, tādēļ esot laikus jāsāk gatavoties, lai pagrieztu šo procesu valstij izdevīgākā gultnē.

  Jautājums: Kurai valstij izdevīgā??????????????

 15. vai mežam ir jausma par darba tirgus vajadzībām; cik no uzaicinātajiem uzreiz nosūta tālāk uz citām eiropas valstīm un vai tas liecina, ka ir vajadzības šeit?:) vajadzība varbūt ir pēc inženiera kas strādās par sētnieka algu vai vēl labāk- par nealgotu mācekli?:) un kā sezonas strādnieki saistāmi ar integrāciju šeit?:):) ekspluatators kautkāds…

 16. Mani ļoti intetesē,kāpēc šī odiozā persona sevi sauc par demogrāfu.

 17. 1. Kā atgriezt šos cilvēkus? Atjaunot agrīnajā Livonijā pastāvējušo verdzību, ieviest piespiedu darba armijas, citi varianti?
  2. Kāpēc ne uz 88? Ja jau tirānija, tad tirānija?
  3. Kurš ”atbalstīs” šīs ģimenes nevis vārdos, bet no savas kabatas? Spameris Mežs vai demogrāfiski norūpējušies komentētāji?

 18. *Jāatgriež darbā visus tos cilvēkus, kas šobrīd nestrādā. Daļa ir saules brāļi, daļa slēpjas aiz mammas svārkiem, daļa ir slinki .
  *Jāpaceļ pensionēšanās vecus uz 65 tūlīt.
  * Reāli jaatbalsta daudzbērnu ģimenes.

 19. Šoreiz piekrītu Dombravam,jārēķinās mūsu pašu uzņēmējiem ar saviem cilvēkiem,nevis viņi jāpadara par vergiem! Un runājot par MEŽU, jāsaka tā- kā maizi ēd,tā dziesmu dzied! Tā nu nav gan valstiska domāšana,galīgi garām!

 20. Nu ir gan tas MEŽŠ sajucis! Kādus migrantus viņš te grib ievilkt iekšā Zemgales laukos? Saprotu,ja tie būtu Baltkrievijas cilvēki,kas raduši strādāt laukos,bet ne jau no Āfrikas-tie būs tikai sēdētāji uz pabalstiem,nekādi strādātāji laukos! Runājot par jauniešiem,atkal jādod iespēja ārzemju jauniešiem,bet kur paliek mūsu augstskolas beigušie,tie nevar atrast darbu Latvijā,un brauc uz ārzemēm par melnstrādniekiem.Vai tas nav absurds? Mums tāds bezdarbs jauniešu vidū,apdomājieties,kungs,domājiet vairāk par pašu zemes cilvēkiem!

 21. Kādus speciālistus vēlamies paturēt? Protams,frizierus,-tas nu tagad ir pilnīgi skaidrs!!

 22. Lai neaizbēgtu uz Eiropu,tāpat kā iedzimtie,Meža kungam nāksies šos imigrantus pašam arī uzturēt!Ar pļāpāšanu vien līdzēts nebūs!

 23. Latvietis pašlaik savā būtībā padarīts par mankurtu,staigājošu miesu,kam ir izteiktas tikai primārās vajadzības, un ja tās kaut cik piepildītas ,tad vajag naudu un baudu .Piemēram Skrundā veikalā ,,Elvi,, likvidēta iedzīvotāju iecienītā ēdnica ,tās plašajās telpās tagad aicina pirkt alkoholu par pazeminātām cenām.Skrundā sen likvidēts vienīgais grāmatu veikals,bet alkoholu var iegādāties visos. Reizi gadā Kuldīgā rīkotie pilsētas svētki tagad oficiāli tiek nosaukti par,, dzīrēm Kuldīgā,,. Šādu apzīmējumu var izdomāt tikai aprobežoti cilvēciņi un šī apzīmējuma akceptētāji – vietējā vara.Zināms ka zivs sāk pūt no galvas.
  T.s. ,,uzņēmēji,, žēlojas par darba spēka trūkumu,bet valst vara paši uzņēmēji veicina darba spēka alkoholizāciju ,bezdarbu,darba spēka emigrāciju un stāvokli kur 50000 jaunu cilvēku nestrādā un nemācās.

  • un tāpēc dzērieni ir atļauti. Neviens jūs nespiež tos pirkt, ja nevēlaties – bet jūs nevarat nevienu piespiest nepirkt.

 24. Vai tad Latvijā nav bezdarbs? Redz par 500 bēgļiem kliedz, a tā 20 000 katru gadu ievest. Nu tad tos bēgļus iekārtojiet darbā, ja jau jums darbavietu tik daudz.

  • Tos bēgļus neviens un nekad nevarēs pat piespiest strādāt, jo viņi ir “atbēguši” uz Eiropu, lai sēdētu uz pabalstiem, nevis strādātu…

 25. Merkele 2

 26. Jo dziļāk mežā, jo resnāki partizāni Atbildēt

  Mums varbūt derētu vjetnamieši vai ķīnieši. Bet Briseles dāvātie par mūsu naudiņām nestrādās. Viņi, visticamāk, vispār nestrādās. Un tad, kad šo būs saradies gana daudz, viņi auseklīti aizvietos ar astoņkāji …

 27. Cik nav atbraukuši jaunieši, pamocījušies Latvijā, pilnīgi nekāda pretīmnākšana ne no NVA, ne pašvaldības, ne kā cita, tad arī dodās kārtējā emigrācijā uz UK vai Zviedriju, kur vismaz normāli var pavilkt savu ikdienu. Tas, protams, neveicina ne dzimstību, ne čaklumu, ne tēvu zemes mīlestību, bet viendienīša domāšanu: šodien te, rīt tur, parīt nezinkur! Nevienam vairs neinteresē tēvu mājas, zeme un viss cits, jo lauki ir IZNĪCINĀTI, bez ceļiem, skolām, veikaliem, cilvēkiem.

 28. Nav vajadzīgi krievu tanki, lai padzītu latviešus no tēvzemes. Pietiek ar vietējo komunistu un čekistu sagrābto varu, lai ar starptautiskās mafijas palīdzību nesavtīgi domātu par varturu labklājību.
  Tad uz skatuves uznāk aizmaksātie patrioti meži un i.latkovski un pieprasa vēl vairāk atdot tēvzemīti svešajiem. Modernais genocīds! Kretīni dejo…

 29. skaisti, bet, ja strauji nepieaugs algas, neviens labprātīgi te nepaliks, lai strādātu par 300-400 eur mēnesī

 30. Kārtējo reizi ir runas un darbības par/ap sekām, nevis cēloņiem. Tagad darba devēji ir satraukušies, bet, lai uzdod jautājumus un padomā- kāpēc simtiem tūkstoši ir izbraukuši. 21.gs. vairs nav laikmets, kad ir jābūt laimīgam, ka vispār ir kāda pajumte, kaut kas mugurā un kājās, gluži vēders no bada nav uzpūties… 21.gs. cilvēks strādā, lai justos un attīstītos kā personība, lai varētu parūpēties par sevi un atpūstos pilnvērtīgi. Tam ir vajadzīgs kas vairāk par minimālo.

 31. Tiem lētā darbaspēka iekšā rāvējiem būtu jāpasaka arī tas,ar kādiem argumentiem pasaules staiguļus dabūs atkal ārā tad,kad tos vairs nevajadzēs vai,kad tie būs kļuvuši par traucēkli.

 32. Šitos padomju laika “demogrāfus” ar steigu jāpadzen no izglītības iestādēm un sabiedrības informēšanas sfēras. Viņi tikai maldina jauniešus un arī politiķus. Ievedīsim te imigrantus, lai sāk spridzināt un terorizēt vietējos iedzīvotājus? Vai Mežam par maz piemēru no Eiropas un pārējās pasaules? Par bērnu dzimstības jautājumiem viņš nerunā, bet taisa te lielo politiku.

 33. Pat latviešu partiju ievazātie bēgļi runā krieviski. Vai tik vien smadzenes pietiek, lai pārkrievotu Latvijas zemi un maksātu cilvēka necienīgi mazu algu?

  • Beidziet reiz murgot! Ir jālūdz Dievs, lai šeit ienāk krievi, ukraiņi, baltkrievi utt citādi drīz klanīsieties minaretu priekšā!

 34. Tā ir Eiropas iznīcināšana un Latvijas tai skaitā.

 35. Maksāt algu vai jauns ši gada modeļa džips? Laikam džips un tur tā problēma.
  Mans onkuls no Amērikas arī biznesmens savulaik Rīgā redzot tos biezos auto teica: Mēs ar saviem ienākumiem nu nevaram tādus auto atļauties – naudu vajag algām, uzņēmuma attīstībai – paši ar savu esam rindas beigās. jā ir labs, normāls nams un vairāki auto, bet ne šī gada modeļi.(tas gan 90-os gados).
  Doma jau paliek tā pati arī šodien – jāmaksā algas, jāattīsta uzņēmums un nevis Bahamu salas…

 36. Vai šis ir sponsoru iedotais kārtējais mājas darbs latviešu partijām? Savedīs krievvalodīgos, kuriem latviešu valodas lietošanu nepieprasa ieviestā sadzīves divvalodība. Gribi darbinieku – mācies krievu valodu. Gribi medicīnisko palīdzību – mācies krievu valodu. Vai kārtējais pārkrievošanas vilnis, šoreiz no tā saucamajām latviešu partijām?

 37. Ja aicini atvērt durvis algādžiem pasaules staiguļiem,padomā, ar kādiem argumentiem dabūsi tos no sētas ārā,tad ,kad tie vairs nebūs vajadzīgi,būs kļuvuši par apgrūtinājumu.Darba roku mums varbūt pat paliktu pāri,ja izdotos samazināt balto apkaklīšu armiju.

 38. Demogrāfs joprojām dzīvo ar sociālistisko ekonomiku smadzenēs. Nesaprot, ka brīvajā tirgū nevar mākslīgi diktēt cenas, arī darba spēkam. Par visu ir jāmaksā. Cik ilgi taisās kropļot ekonomiku un noplicināt Latvijas zemi un tautu?

 39. varbūt uzņēmējiem labāk lūkot, kā piesaistīt tos 25 tūkstošus jauniešu, kuri šobrīd nemācās un nestrādā? Tad arī nekādi imigranti nebūs vajadzīgi

 40. ome,kurai bērni palidz Atbildēt

  Tiem pašiem Latvijas iedzīvotājiem.kas šeit dzīvo.grūti atrast darbu,un ja kādu atrod.tad alga ir izņirgāšanās par cilvēkiem.kur knapi sanāk komunālajiem maksājumiem.puse Latvijas iedzīvotāju apmirtu badā.ja gandrīz katrā ģimenē nebūtu kāds.kas aizbraucis peļņā .un neuzturētu šeit palikušos.par ko ViD atkal grib novilkt nodokļus.kaut gan tie jau reiz samaksāti valstī.kurā strādā.labāk būtu paldies pateikuši.par palīdzibu.ko soci nespēj sniegt

 41. Ir jau vēl cita iespēja – organizēt darbus tā, lai vairāk iesaistītu tehniku, nevis lēto darbaspēku. Protams, ne visu var automatizēt, bet nu daudz ko var gan.

 42. Imigrantu vietā ir jāaicina atpakaļ uz Latviju tie vairāki simti tūkstoši cilvēku, kas kā imigranti dzīvo un strādā citās zemēs, jo Latvijā nevarēja atrast darbu un izdzīvošanas iespējas

 43. Nevis saukt atpakaļ vai noturēt savus tautiešus, bet ielaist Latvijā migrantus???? Te ne tikai skrūves trūkst, bet visa instrumentu kaste!

  • Tāda ir Latvijas valsts politika.
   Tā tas nav, ka viens cilvēks no tribīnes ko jocīgu pateica – tāda ir valsts politika !!!
   Neviens aizbraucis latvietis nav mājās gaidīts.Ja es kļūdītos – tad tiktu vismaz apturēta tautas izraukšana no valsts !!! Situācija ir tāda, ka LV baidās no krievu valodas, bet valstī jau pieprasa angļu valodas zināšanas !!!

 44. Mežs ir bik pastulbs vai arī…nē,nav nekāds “vai arī”,bik pastulbs!

 45. paldies dievam,latvieši,tā ir dabas kļūda

 46. latvija irnabagmaja veiksmi tur palikusajiem

 47. Netikai latvieši iet mazumā -visa Latvijas tauta iet mazumā. Kāds te sakars ar imigrantiem? Par vietējām algām pat imigranti nestrādās, viņi labāk tad brauks, piemēram, uz Vāciju. Arī ir jāņem vērā ka Latvijas darba devēji ir skopi pēc savas dabas un bieži vien memaksā pat tad kad ir ko maksāt, un pret cilvēkiem izturas kā pret lopiem: “Nepatīk? Ei tad na h….., meklē tad kur maksās vairāk”. Punkts. Ne jau par migrantiem ir jārunā, bet par vietējo mentalitāti, kas ir jāmaina gan “augšā” gan “apakšā”.

 48. Tiek domāts nevis kā palielināt dzimstību un glābtu tautu no izmiršanas,bet kā ātrāk atbrīvot šo zemi no latviešiem.Kam kalpo valdošā kliķe?

 49. ,,Vairāk čakarējiet prātus ar nodokļiem,pazeminiet tautas dzīves līmeni,dzeniet nabadzībā un viss būs kārtībā,,

 50. Nabaga vidusšķira, nevarēs uz Vakareiropas operām braukāt, vajadzēs pāriet uz lielā brāļa humoršoviem, lai atsauktu atmiņā krievu valodu!!!

  • Nekas nav īpaši jāatsauc atmiņā. Normāli cilvēki krievu valodu pārzin un šī valoda nav mazāk nozīmīgā kā angļu valoda.
   Katrā gadījumā krievu tautības cilvēki un bijušās PSRS tautas man ir saprotamākas un tuvākas par, labākajā gadījumā, angliski runājošiem bēgļiem, kuri īstenībā ir labas dzīves meklētāji ar dažiem izņēmumiem.
   Īstie bēgļi ar ģimenēm atrodas Jordānijā un apkārtējās valstīs.

 51. Ha, hā ! Vecīt, ja vietējiem maksātu normālas algas, arī vietējie strādātu.
  Pasaki cik tev amerikāņi vai imigrantu aizstāvji maksā par “invāzijas” izplatības veicināšanu, ka tu tā sāki muldēt.
  Viena tante jau Vācijā ap….

 52. Imigrantu lobijs atkal ierunājās.

 53. Es kā uzņēmējs neredzu iespēju nodarbināt nelegālos imigrantus , kuriem citviet Eiropā ir šaubīga reputācija. Cik miljardi no Lv budžeta būs nepieciešami, lai viņiem kaut primitīvu latviešu sarunvalodas līmeni iemācītu.
  Ilmār beidz vienreiz dzīt šo imigrantu lobiju. Nav viņi mums vajadzīgi!!!

 54. Pie tik liela bezdarba kā pie mums, ievest / ielaist te vēl darbaspēku??

  • grib atrast citus, kuri šancēs par minimālo, darbu atrast var, bet nav kas maksā, brālis vēlējās atgriezties LV, divu gadu laikā nomainīja 3 vai četras darbavietas, attieksme visur sūdīga, nauda paknapa, nu atpakaļ UK un ir iesniedzis papīrus pilsonībai, Latvijā vairs nedomā mocīties..

Draugiem Facebook Twitter Google+