×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
13. augusts, 2015
Drukāt

Ar “Dzintara dziesmām” azotē. Ciemos pie Velgas Vītolas

Foto-Valdis SemjonovsFoto-Valdis Semjonovs

Lai priecētu savus atbalstītājus, “Dzintara dziesmu” aptaujas otrās sezonas iemīļotākie mūziķi dodas tuvāk pie klausītājiem, īstenojot “Dzintara dziesmu” misiju – padarīt skaistākās dziesmas pieejamas ikvienam. Tūre norisināsies līdz 22. augustam. Koncerti vēl notiks Kandavā, Piltenē, Cēsīs un Alūksnē. Tos vada iemīļotie televīzijas raidījuma vadītāji – Velga Vītola un Juris Hiršs. Šoreiz uz sarunu aicinājām VELGU VĪTOLU (33), LNT raidījuma “Dzintara dziesmas” vadītāju un Latvijas Radio 2 redaktori un programmu vadītāju.

Šis laiks Velgai ir spraiga darba pilns arī tāpēc, ka augustā gan radio, gan televīzijā sākās “Dzintara dziesmu” trešā sezona.

Radio Velga strādā jau četrpadsmit gadus. Sāka, kad mācījās Latvijas Universitātē žurnālistos 2. kursā. Aizgāja, pamēģināja un, var teikt, saslima ar radio. Sēdēja tur cauras dienas un naktis un montēja raidījumus. Jaunās censones uzcītību novērtēja, ļaujot viņai darboties vairākos raidījumos, tajā skaitā rīta raidījuma tiešajā ēterā. Lai gan Velga jau tolaik bija pamēģinājusi spēkus arī televīzijā, viņas sirds joprojām pieder radio. Velga teic:

– Man patīk tas, ka mani neredz, bet tikai dzird. Nevaru reizē runāt un domāt par to, kā izskatos. Cilvēki klausās manā balsī un uzbur ainu, kā es varētu izskatīties.

Šobrīd Velga radio veido programmu “Ceļojums” pirmdienās, ceturtdienās un piektdienās studijā ir jau pulksten 6.30, jo vada rīta raidījumu. Svētdienās startē raidījumā “Latviešiem pasaulē”, piektdienās un svētdienās vada “Dzintara dziesmas”.

Tomēr nekur tālu no televīzijas Velgai nav izdevies aizbēgt. Ņemot vērā, ka jau vadīja “Dzintara dziesmas” radio, viņu uzaicināja vest tautā šo pārraidi arī televīzijā. Nu jau pagājuši divi gadi, kopš Velga atkal redzama televīzijas ekrānos.

Par mūziku viņa runā ne tikai teorētiski. Skolas gados mācījusies etno mūziku un folkmūziku, vēlāk dziedājusi korī. Vēl pēc gadiem apguvusi džeza dziedāšanu pie Jolantas Gulbes. Bet ko par Velgu Vītolu stāsta viņai svarīgās un tuvās lietas?


Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+