×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. marts, 2013
Drukāt

Ar eiro būs labi – tikai jānotic


Nesen noslēdzās Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā sadarbībā ar Eiropas Parlamenta Informācijas biroju (EPIB) un Finanšu ministrijas (FM) Eiro komunikācijas nodaļu skolu jauniešiem rīkots eseju konkurss “Ko Latvijai nozīmē eiro ieviešana?”.

 

Tā dalībnieki un arī uzvarētāji atzina – drusku žēl, ka latam jāaiziet, bet – sabiedrībai esot jānotic tam labajam, ko eiro ieviešana dos, un jāmainās līdzi laikam. Tad viss būšot kārtībā.

Eseju konkursā piedalījās 144 skolēni no teju 80 Latvijas skolām. Dalītu pirmo vietu tajā guva Lidija Avotiņa no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas un Jana Kolbina no Salaspils 1. vidusskolas. Savukārt trešo vietu eseju konkursā ieguva Paula Justoviča no Ogres Valsts ģimnāzijas.

“Tas, ko skolēni zina par eiro un vai izvēlas savas domas paust šādā publiskā konkursā, tieši atkarīgs no skolas un skolotājiem. Vai tie pamudina uz šādu rīcību,” norāda jelgavniece Lidija Avotiņa. “Savā esejā necentos izcelt kādus zaudējumus vai īpaši slavēt eiro, bet gan centos pamatoti skaidrot, kāds būs ieguvums, kas mainīsies un kā.

Lielākā problēma jau ir tā, ka cilvēki baidās no nezināmā, jaunā. Ir vairāk jāskaidro, ka identitāte vai pati nauda zaudēta netiks, jo īpaši vecākās paaudzes cilvēkiem, kuriem ir nelāga pieredze ar naudas maiņām,” tā L. Avotiņa.

Savukārt 12. klases audzēkne Jana Kolbina no Salaspils uzskata – jaunieši ir nākotne un cerams, ka sabiedrība un politikas veidotāji viņos ieklausīsies.

J. Kolbina: “Latiņš ir ļoti mīļš, bet, domājot ilgtermiņā, jāsaprot, ka, ieviešot eiro, visas robežas beidzot tiešām būs vaļā. Par eiro ir jāskaidro daudz, jo īpaši jauniešu vidū. Nebrīnīšos, ka rītā pēc eiro ieviešanas kāds jauns cilvēks izsauktos: “Wow! Latvijā arī ir eiro?” Vecākiem cilvēkiem ir negatīva pieredze ar naudas maiņu, bet jauniešiem ir diezgan liela vienaldzība par to, kas notiek. Tas ir jāmaina. Tiklīdz mēs sāksim ticēt tam, ko dara valdība, – viss būs kārtībā.”

Eseju konkurss tika izsludināts, lai veicinātu Latvijas vidusskolēnu zināšanas par eiro ieviešanas priekšrocībām un trūkumiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+