×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
10. decembris, 2014
Drukāt

Ar elektronisko maciņu – ātrāk un ērtāk (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Uzņēmuma "Rīgas karte" projektu vadītāja Ilona Zaiceva demonstrē, cik ātri un ērti ir izmantot norēķinos e-maciņu. Norēķiniem "Rīgas satiksmes" autostāvvietu automātos ir vajadzīgas vien dažas vienkāršas darbības, kas aizņem 5 – 6 sekundes. Daudz mazāk, nekā norēķinoties ar bankas maksājumu karti.

Ar elektroniskā maciņa (tālāk tekstā – e-maciņš) ieviešanu pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” parūpējusies par ērtībām transporta līdzekļu vadītājiem – norēķini notiek ātrāk nekā ar bankas karti. Atšķirībā no norēķiniem ar īsziņu par e-maciņa izmantošanu nav jāmaksā. Nākotnē uzņēmuma piedāvātais mikromaksājumu klāsts ar e-maciņu būs vēl plašāks.

Kas ir elektroniskais maciņš

E-maciņš ir “Rīgas satiksmes” izdotajā personalizētajā, nepersonalizētajā e-talonā, Rīdzinieka kartē un Skolēna e-kartē aktivizēta maksājumu funkcija, kas ļauj tajā glabāt elektronisko naudu un veikt maksājumus. No bankas kartes e-maciņš atšķiras ar to, ka maksājumus var veikt vien tai iestādei, ar kuru ir noslēgts līgums. Tātad “Rīgas satiksmes” izdotajiem e-taloniem, kuriem ir aktivizēts e-maciņš un kurus var dēvēt arī par sava veida maksājumu kartēm, ir vairākas funkcijas, tostarp ar tām var norēķināties sabiedriskā transporta līdzekļos, iepriekš iegādājoties biļetes, un maksāt par autostāvvietu pakalpojumiem. Nākotnē ar “Rīgas satiksmes” izdotajiem e-taloniem, kuriem ir aktivizēts e-maciņš, varētu norēķināties par pusdienām galvaspilsētas skolās, kartes varētu izmantot atvieglojumu saņemšanai un citu norēķinu veikšanai. Šīs kartes nodrošina pilnu uzskaiti par sniegtajiem pakalpojumiem.

Patlaban ar e-maciņu var norēķināties 113 no galvaspilsētā uzstādītajiem 239 autostāvvietu automātiem. Jāatzīmē, ka, norēķinoties par autostāvvietu pakalpojumiem ar e-maciņu, nav jāievada PIN kods, kas nozīmē, ka karti nevar viltot. Aptuveni gada laikā norēķini ar 
e-maciņu būs iespējami visās “Rīgas satiksmes” autostāvvietās. Ērto norēķinu plašāku ieviešanu nedaudz kavē nepieciešamība katram automātam pievilkt 220 vol­tu sprieguma elektrisko strāvu. Tas vajadzīgs tāpēc, ka elektronisko maksājumu karšu norēķinos strāvas padevi nedrīkst nodrošināt ar akumulatoriem vai saules baterijām, kā tas notiek patlaban.

Kur saņemt e-maciņu

Lai kļūtu par e-maciņa lietotāju, ir jāaktivizē minētā funkcija „Rīgas satiksmes” izsniegtajos zilajos personalizētos vai nepersonalizētos e-talonos, Rīdzinieka kartēs vai Skolēna e-kartēs. Ja nav nevienas no šīm kartēm, tad jākļūst par lietotāju! Ja ir personalizētais vai nepersonalizētais e-talons, Rīdzinieka karte vai Skolēna e-karte, tad jādodas uz jebkuru “Rīgas satiksmes” klientu centru un jāaizpilda veidlapa e-maciņa aktivizēšanai. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai personas apliecība). Klientu centra darbinieks veiks identifikācijas procedūras un aktivizēs maciņu.

Ja personalizētais vai nepersonalizētais e-talons nav noformēts un nav arī Rīdzinieka karte vai Skolēna e-karte, tad to dažu minūšu laikā izgatavos jebkurā “Rīgas satiksmes” klientu centrā. Būs jāaizpilda anketa par personalizētā vai nepersonalizētā e-talona izgatavošanu. Arī šajā gadījumā būs vajadzīgs personu apliecinošais dokuments (pase vai personas apliecība).

E-maciņa papildināšana

E-maciņu var papildināt SIA “Rīgas satiksme” klientu apkalpošanas centros un e talona biļešu automātos. E-maciņu var papildināt ar skaidru naudu un bankas norēķinu karti. E-maciņu iespējams papildināt ar noteiktiem naudas nomināliem. Tie ir 0,50 eiro, 2 eiro, 5 eiro, 10 eiro, 20 eiro un 100 eiro. Lai saņemtu atpakaļ e-maciņā iemaksāto elektronisko naudu, ir noteikta 8% liela komisijas maksa no izmaksājamās naudas vērtības, bet ne mazāk kā 2,85 eiro. Komisijas maksu maksā vienlaicīgi ar iesnieguma iesniegšanu.

Plašāk par norēķiniem var uzzināt “Rīgas satiksmes” klientu centros, mājas lapā www.rigassatiksme.lv, sociālajos tīklos “twitter”, “facebook”, “draugiem.lv”.

Sāciet lietot savu e-maciņu!

Uzziņa

Pašvaldības SIA ” Rīgas satiksme” klientu apkalpošanas centri

Brīvības iela 49/53, Brīvības iela 191, Brīvības iela 384b, Prāgas iela 1 (ieeja no kanāla puses), Kurzemes prospekts 137, Vienības gatve 117A (agrākais 27. trolejbusa galapunkts “Ābolu iela”), Spīķeru iela 1.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. mobilly.lv ir ērtāks, var papildināt ar īsziņu

Draugiem Facebook Twitter Google+