×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2015
Drukāt

Ar Elīnas Garančas uzstāšanos Briselē atklāta Latvijas prezidentūra ES (1)

Foto: Yannick SasFoto: Yannick Sas

16. janvārī Briseles mākslas centrā BOZAR (Palais des Beaux-Arts) notika Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē atklāšanas koncerts, portālu LA.lv informēja Ārlietu ministrijā.

Koncertā ievadvārdus teica Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma, kultūras ministre Dace Melbārde un Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica. Koncertu apmeklēja Beļģijas ārlietu ministrs Didjē Reinderss, Eiropas komisāri Valdis Dombrovskis un Andruss Ansips, dažādu valstu vēstnieki un citi augsta līmeņa viesi, kā arī Beļģijas latviešu sabiedrības pārstāvji.

Koncerta zvaigzne – operdziedātāja Elīna Garanča – kopā ar Beļģijas Nacionālo simfonisko orķestri priecēja ar Hektora Berlioza mūziku. Diriģenta Karela Marka Šišona vadībā orķestris atskaņoja arī citu izcilu Eiropas komponistu mūziku. Tika atskaņoti arī divu latviešu komponistu – Ērika Ešenvalda un Andra Dzenīša skaņdarbi. Koncertā klāt bija arī pats komponists Andris Dzenītis.

Svinīgajā uzrunā L. Straujuma uzsvēra, ka ir nepieciešama liela drosme un uzdrīkstēšanās, lai īstenotu Latvijas prezidentūru un tās izvirzītās prioritātes. “Es lepojos ar savu zemi Latviju, ar tās talantīgajiem cilvēkiem, ar kuriem mēs šobrīd nesam Eiropas dienaskārtības karogu ar vislielāko atbildību,” teica Ministru prezidente.

Mākslas centra BOZAR pārstāvis atzīmēja, ka “šis ir patiesi izcils veids, kā uzsākt un atklāt Latvijas prezidentūras ES Padomē Kultūras programmu Briselē. Daudzveidība, sadarbība un mijiedarbība ir Eiropas idejas centrālā ass”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Runā, ka Granča atkal bijusi slima – nu šoreiz gan uzstājusies, bet dziedājums bijis pašvaks.

Draugiem Facebook Twitter Google+