×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. februāris, 2013
Drukāt

Ar elpceļu saslimšanām – pie pulmonologa

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Latvijas Jūras medicīnas centram jauna struktūrvienība – Sarkandaugavas ambulatorās veselības aprūpes centrs, kur pacienti var saņemt dažādus veselības aprūpes pakalpojumus. Viens no šādiem pakalpojumiem ir ārsta pulmonologa konsultācijas gan ambulatori poliklīnikā, gan izmeklējumu veikšana un ārstēšanās dienas stacionārā – Bronhoklīnikā. 


 

Kā skaidro Viesturs Šiliņš, kurš ir pieredzējis un augsti kvalificēts pulmonologs, Sarkandaugavas ambulatorās veselības aprūpes centrā ārsti sniedz pacientiem konsultācijas un veic izmeklējumus un ārstēšanu akūtu un hronisku elpceļu saslimšanu gadījumos – tie ir bronhīti, pneimonijas, hroniskas obstruktīvas elpceļu saslimšanas, tajā skaitā alerģiskā un bronhiālā astma. Tomēr tā ir tikai daļa ārstu darba. “Mums ir arī iespēja pacientu īslaicīgi – kādas pāris dienas – ārstēt dienas stacionārā veselības stāvokļa paasinājuma vai smagākā saslimšanas gadījumā,” skaidro pulmonologs Viesturs Šiliņš. “Mūsu priekšrocība, ka šeit uz vietas ambulatori varam veikt bronhoskopiju – diagnostisku vai ārstniecisku elpvadu izmeklēšanas metodi – ar jaunākās paaudzes bronhoskopu, ko Latvijas Jūras medicīnas centrs iegādājies, atverot jauno Sarkandaugavas ambulatorās veselības aprūpes centru.” Pēc ambulatori veiktas bronhoskopijas pacients vēl vismaz divas trīs stundas dienas stacionārā paliek ārstu novērošanā, lai būtu drošība, ka samērā nelielā narkoze nav atstājusi ietekmi.

Saslimšana, kuras diagnostikā liela nozīme bronhoskopijas izmeklējumam, ir dažādi audzēji. “Pēdējos gados pulmonologu praksēs arvien biežāk arī nākas saskarties ar traheobronhiālo diskinēziju, kas klīniski izpaužas kā ilgstošs klepus – rejošs, spalgs un dobjš – kaut arī slimība, kuras dēļ klepus bija sācies, jau sen pagājusi. Taču klepus palicis.

Šādos gadījumos diagnozi ne vienmēr iespējams precizēt ar elpošanas testa palīdzību, toties ļoti labi to varam noteikt bronhoskopijā. Izmeklējuma rezultāti būtiski maina un nosaka turpmākās terapijas taktiku,” skaidro V. Šiliņš.

Ziemas periodā, kad gadījies saķert augšējo elpceļu vīrusus, kas šogad ir diezgan neganti, vai paasinājusies hroniska elpceļu saslimšana, bronhiālā astma, hroniska obstruktīva plaušu vai kāda cita kaite, Sarkandaugavas ambulatorā veselības centra pulmonologi ir gatavi palīdzēt. Ar ģimenes ārsta norīkojumu pulmonologa konsultācija maksā trīs latus.

 

UZZIŅA

Sīkāku informāciju par iespēju konsultēties Sarkandaugavas ambulatorajā veselības aprūpes centrā varat iegūt:

* mājaslapā: www.ljmc.lv

* vai zvanot pa tālruni 67889000.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+