×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. decembris, 2013
Drukāt

Akurātere, Zālīte un Pētersons — ar eņģeļa pieskārienu


ReklāmfotoReklāmfoto

Pirmssvētku laikā jaunu apvienību izveidojuši trīs iemīļoti pašmāju dziedātāji – atmodas laika balss Ieva Akuratere, Latvijas Nacionālās operas soliste Evita Zālīte un pazīstamais tenors Ingus Pētersons. No 8. līdz 30. decembrim muzikālā trijotne aicina izjust Ziemassvētku vēsti īpašā koncertsērijā “Pie tavas sirds” 14 Latvijas dievnamos.

Lai Ziemassvētkos eņģelis piestāj pie katra un arī katrs no mums atklāj eņģeli sevī – šādu novēlējumu izvēlējušies trīs pazīstamie dziedātāji klusajā pirmssvētku laikā. Kā stāsta jaunizveidotais dziedātāju trio, koncertprogramma “Pie tavas sirds” veidota, lai sagaidītu, svētītu un pavadītu gada gaišākos svētkus.

Jaunajā koncertprogrammā tās autori iekļāvuši tradicionālās Ziemassvētku dziesmas, kas, viņuprāt, raisa gada skrējienā piemirsto svētsvinīgā miera sajūtu, ko visvairāk gaida kristīgais klausītājs pirmssvētku laikā. Tādēļ dzirdēsim gan visiem labi zināmās “Klusa nakts”, “Kas ir šis bērns”, “Es skaistu rozīt’ zinu”, gan citas.

Trio dalībniece dziedātāja E. Zālīte teic, ka neviens svētku mielasts neatsver kopā būšanu un svētku sajūtu sirdī, un atgādina mācītāja Jura Cālīša teikto: “Svētki nevar notikt, ja eņģelis nepiestāj! Šo sajūtu iemiesos koncertā dziedātie korāļi – “Eņģeļus mēs dzirdējām”, “Dusi, mazais, mīļais bērns”, “Debess pulks dzied apstarots” un citi. Savukārt I. Pētersons piebilst, ka eņģelis taču mīt arī katrā no mums.

Laikā, kad visi savos darbos esam izsmelti un noskrējušies, apstāšanās un miers ir labākā dāvana, uzskata dziedātāja I. Akuratere. Viņa teic: “Tieši tāds arī būs šis koncerts, kas mudinās apstāties un paklusēt, dāvājot sev Ziemassvētku mieru un gatavību piedzīvot brīnumu.”

Līdzās Ziemassvētku dziesmām un korāļiem skanēs arī klasikas pērles – austriešu romantiķa Franča Šūberta sirsnīgā šūpuļdziesma “Mille cherubini in coro” Ingus Pētersona sniegumā – dziesma popularitātes virsotni sasniegusi pasaulslavenā itāļu tenora Andrea Bočelli repertuārā, tāpat skanēs arī vācu romantisma meistara Johanesa Brāmsa “Šūpuļdziesma”, kā arī pārliecinās Kačīni, Šūberta un Sensānsa “Ave Maria” pazīstamās versijas.

Mūziķi padomājuši arī par latviešu mūzikas cienītājiem, tāpēc koncertā skanēs Akurateres un Jāņa Lūsēna oriģinālmūzika silti sapņainos džeza aranžējumos. Par trio instrumentālo pavadījumu koncertos gādās folkmūziķe un ģitāriste Ilze Grunte, kā arī pianists Madars Kalniņš.

Varbūt noder

8. XII 16.00 Valmieras Svētā Sīmaņa baznīcā

13. XII 19.00 Cēsu Svētās Annas baznīcā

14. XII 18.00 Rīgas Jēzus baznīcā

15. XII 16.00 Saldus katoļu baznīcā

20. XII 19.00 Mārupes kultūras namā

21. XII 14.00 Alūksnes katoļu baznīcā

21. XII 20.00 Gulbenes katoļu baznīcā

22. XII 16.00 Smiltenes luterāņu baznīcā

23. XII 18.00 Rojas kultūras centrā

26. XII 18.00 Rīgas Jaunajā Svētās Ģertrūdes baznīcā

27. XII 18.00 Krustpils katoļu baznīca

28. XII 18.00 Jelgavas Svētās Annas baznīcā

29. XII 16.00 Liepājas Svētās Annas baznīcā

30. XII 16.00 Ogres katoļu baznīcā

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena: Ls 4 – 6.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+