×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
14. septembris, 2013
Drukāt

Ar filmu seansu par vēsturisko Rīgu atklās projektu “Rīgas kino”

Foto-LETAFoto-LETA

Sestdien, 14.septembrī, plkst.21 kultūras vasarnīcā “Esplanāde 2014” notiks projekta “Rīgas kino” atklāšanas pasākums, kas vienlaikus iezīmēs arī “Esplanādes 2014” vasaras sezonas noslēgumu.

Pēdējā kino seansā tiks demonstrēta unikālu kinožurnālu kolekcija, kas ataino Rīgas un tās mikrorajonu ikdienas norises no 1945.gada līdz 80.gadu beigām. Seansu ievadīs kino vēsturnieces Kristīnes Matīsas komentārs, aģentūru LETA informēja Nacionālā kino centra Latvijas filmu nozares informācijas vadītāja Astra Spalvēna.

Kinožurnālu seanss, kas ataino Rīgu dažādos vēstures posmos, ievadīs apjomīgo projektu “Rīgas kino”, kurā 12 radošajās darbnīcās 240 jaunieši filmēs 48 īsfilmas par Rīgu. “Rīgas kino” ir Nacionālā kino centra īstenots projekts programmas “Rīga 2014” tematiskajā līnijā “Ceļu karte”, kas radošās meistardarbnīcās savedīs kopā kino profesionāļus un skolu jauniešus, lai kopīgi stāstītu stāstus par dzīvi dažādās Rīgas apkaimēs.

“58 Rīgas – šādu apzīmējumu lietojam, runājot par 58 Rīgas apkaimēm, par kurām vislabāk var pastāstīt tieši to iedzīvotāji. Sagaidām, ka šis projekts rosinās iedzīvotājus apzināties sevi kā piederīgus ne tikai Rīgai, bet arī tās konkrētajai apkaimei ar atšķirīgu identitāti,” pauda nodibinājuma “Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle.

Projektā “Rīgas kino” tiks veikts arī pētnieciskais darbs. Projektā jaunieši būs aicināti pētīt savu apkaimi, tās cilvēkus, notikumus un vietas, apzinot gan tās, kas šķiet patīkamas un kurās labprāt pulcējas, gan arī tās, kas šķiet nedrošas. Apkopojot šo informāciju un ierakstot to “Rīgas kartē”, tiks iegūti Rīgas attēli jauniešu skatījumā.

Projekts “Rīgas kino” ne vien meklēs atbildes uz dažādiem jautājumiem, bet arī iemūžinās tās paliekošā formātā – filmā. Lai to izdarītu, kopā ar skolu jauniešiem strādās Latvijas kino profesionāļi, saliekot kopā divas unikālas vērtības – pieredzi un jauna cilvēka dzīves skatījumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+