×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. oktobris, 2012
Drukāt

Ar futbolu un hokeju pret smēķēšanu 


Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Komisijas (EK) pretsmēķēšanas kampaņa “Beidz smēķēt, sāc augstāk mērķēt!” 9. oktobrī viesosies Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē pret Minskas “Dinamo”. 


 

Spēlē, kas pasludināta par brīvu no tabakas dūmiem, Rīgas “Dinamo” fani un hokeja mīļotāji ir aicināti atturēties no smēķēšanas ne tikai spēles laikā un tās starplaikos, bet arī pēc spēles beigām turpināt iesākto un atteikties no smēķēšanas visu atlikušo mūžu.

Spēļu starplaikos plānotas dažādas aktivitātes, tajā skaitā hokeja miniturnīrs starp smēķētāju un nesmēķētāju komandām. Nesmēķētāju komandas kapteinis būs Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs profesors Andrejs Ērglis, kurš ikdienā ir kaislīgs hokeja spēlētājs un veselīga dzīvesveida atbalstītājs.

Nesen EK un futbola klubs “Barcelona” (“Barca”) paziņoja par unikālu partnerību “Atmet smēķēšanu kopā ar “Barca””. Tās mērķis uzlabot EK kampaņas “Beidz smēķēt, sāc augstāk mērķēt!” efektivitāti un palīdzēt miljoniem “Barca” fanu pārliecināt 28 miljonus Eiropas smēķētāju atmest šo ieradumu uz visiem laikiem.

Sadarbība ar partneri no sporta pasaules EK palīdzēs uzrunāt miljoniem cilvēku. Programmas mērķis nav nosodīt smēķētājus, bet gan uzsvērt ieguvumus no šī kaitīgā ieraduma atmešanas, papildinot šos pozitīvos vēstījumus ar pārbaudītiem kampaņas “Beidz smēķēt, sāc augstāk mērķēt!” rīkiem. “Atmet smēķēšanu kopā ar “Barca”” piedāvā “Barca” faniem, futbola un sporta cienītājiem personalizētu veselības programmu, kas katru dienu sniedz personiskus kluba biedru padomus un uzmundrinājumus.

 

Kampaņas dzinējspēks būs iCoach (www.exsmokers.eu) – bezmaksas, pārbaudīts digitāls veselības uzlabošanas rīks, kas šobrīd palīdz gandrīz ceturtdaļmiljonam cilvēku visā Eiropā (apmēram vienam no katriem 500 smēķētājiem) atmest smēķēšanu uz visiem laikiem.

 

“Tāpat kā mūsu fani atbalsta mūs un priecājas par mūsu uzvarām, arī mēs ar kampaņas “Atmet smēķēšanu kopā ar “Barca”” palīdzību atbalstīsim viņus visgrūtākajā izaicinājumā – atmest smēķēšanu uz visiem laikiem,” teica Dr. Žordi Moness, “Barca” atbildīgais direktors medicīniskos jautājumos.

Jaunums ir tas, ka tagad bezmaksas interneta platforma iCoach (www.exsmokers.eu) esošajiem un bijušajiem smēķētājiem pieejama mobilās aplikācijas veidā gan iPhone, gan Android tālruņiem, un to bez maksas var lejupielādēt aplikāciju veikalos – App Store un Google Play.

Jaunajai aplikācijai piemīt tās pašas vērtīgās īpašības kā tiešsaistes iCoach rīkam, ieskaitot ikdienas padomus, smēķēšanas atmešanas dienasgrāmatu, progresa testus un bibliotēku ar noderīgu informāciju par veselību. Aplikācija piedāvā jaunajiem un esošajiem lietotājiem vieglu pieeju šim vērtīgajam digitālajam rīkam, lietotājam esot ceļā. Tā papildināta arī ar tādām funkcijām kā atrašanās vietas noteicējs, kas, izmantojot Foursquare servisu, ļauj lietotājiem pārveidot savas ierastās smēķēšanas vietas par vietām, brīvām no tabakas dūmiem, un inovatīvu un praktisku trauksmes pogu. Tā piedāvā tūlītēju uzmundrinošu padomu par smēķēšanas atmešanu, lai palīdzētu lietotājiem pārvarēt vēlmi uzsmēķēt, kad tas ir visvairāk nepieciešams.

Nesenais pētījums par iCoach efektivitāti, palīdzot cilvēkiem atbrīvoties no smēķēšanas, parāda, ka 40% reģistrēto lietotāju jau pēc trim mēnešiem raksturoja sevi kā bijušos smēķētājus, savukārt vairāk nekā 33% pētījuma dalībnieku ir pavirzījušies uz priekšu par vienu posmu. Tikai 2,8% pētījuma dalībnieku bija atkāpušies par vienu posmu atpakaļ.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+