×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
28. marts, 2015
Drukāt

Ar gaismu izslēgšanu Austrālijā sākas šā gada Zemes stunda pasaulē

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Austrālijā sestdien tika izslēgts apgaismojums daudzām ievērojamām vietām, tostarp Sidnejas Hārbora tiltam un Operas namam, sākot ikgadējo kampaņu  “Zemes stunda”, kurā uzmanība pievērsta klimata izmaiņām pasaulē.

Gaidāms, ka visā pasaulē miljoniem cilvēku iesaistīsies kampaņā, ko organizē Pasaules Dabas fonds. Tajā iesaistās daudzas pasaulē ievērojamas vietas, tostarp Eifeļa tornis Parīzē un novērošanas tornis “Space Needle” Sietlā.

Austrālijā Zemes stunda šogad koncentrējas uz lauksaimniecību, bažījoties, ka globālā sasilšana var kaitēt valsts spējām saražot pārtiku.

Zemes stunda visā pasaulē tiek ievērota no pulksten 20.30 pēc vietējā laika. Iedzīvotāji, sabiedriskās un privātās organizācijas un uzņēmumi šajā laikā ir aicināti uz stundu izslēgt apgaismojumu.

Šogad Zemes stunda tiek ievērota pirms decembrī gaidāmās Apvienoto Nāciju Organizācijas sanāksmes par vispasaules centieniem iegrožot globālo sasilšanu.

No simboliskas gaismas izslēgšanas Sidnejā 2007.gadā Zemes stundas iniciatīva ir izaugusi par pasaules vērienīgāko vides kampaņu, apvienojot simtiem miljonu cilvēku vairāk nekā 170 pasaules valstīs.

Zemes stundas kampaņas vadītājs Sudhanšu Sarronvala informēja, ka šogad akcijā vairāk nekā 170 pasaules valstīs piedalīsies 1200 ievērojamas vietas un objekti, kā arī gandrīz 40 UNESCO Pasaules mantojuma vietas.

To vidū ir Kristus Pestītāja statuja Riodežaneiro, Akropole Atēnās, Edinburgas pils, Bigbens Londonā, Ņujorkas Taimskvērs.

Šogad Filipīnās Zemes stunda tiks atzīmēta ar zumbas ballīti, bet Somijā tiks rīkotas vakariņas sveču gaismā, kas tiek raksturotas kā pasaulē lielākais tāda veida pasākums, arī Londonā restorāni piedāvā vakariņas sveču gaismā, bet pēc stundu ilgās tumsas Eifeļa tornī apgaismojums tiks iedegts ar elektrību, ko saražos uz tā pakājē īpaši izveidotas deju grīdas esošie cilvēki, informēja Pasaules Dabas fonds.

Zemes stundas mērķis nav būtiski samazināt elektrības ietaupījumu, bet gan vairot sabiedrības informētību par ilgtspējīgu enerģijas izmantojumu.

Arī Latvijā daudzas pilsētas, iestādes un uzņēmumi ir iesaistījušies akcijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+