Mobilā versija
+1.3°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
8. janvāris, 2014
Drukāt

Ar Google Earth – pagātnē

antiohija

Jaunās tehnoloģijas ne tikai ļauj detalizēti izpētīt Zemi, kāda tā ir mūsdienās, bet arī palīdz darbā arheologiem, ziņo portāls livescience.com. Tā, piemēram, Cincinati universitātes doktorante Kristīna Noimane ar Google Earth palīdzību atšifrējusi tirdzniecības ceļus, kas vienojuši seno Antiohiju (Turcijā netālu no robežas ar Sīriju) ar citiem reģioniem īsi pirms tās pievienošanas Romas impērijai, kas notika 64. gadā pirms mūsu ēras.

Noimane radīja datubāzi, atzīmējot visus punktus, kuros iepriekš atrastas Antiohijas monētas, un tad šo informāciju apstrādāja ar Google Earth. Pētniece norāda, ka viņas dati ļauj izpētīt, kur monēta atrasta, kura valdnieka laikā un no kāda metāla kalta, tādējādi ļaujot atveidot un izpētīt Antiohijas tirdzniecības saiknes dažādos vēsturiskajos periodos.

Prezentējot savu pētījumu ikgadējā Amerikas Arheoloģijas institūta atskaites sanāksmē norādīja, ka vēlas iedrošināt kolēģus meklēt netradicionālus risinājumus tehnoloģiju izmantošanā.

Pievienot komentāru

Pieaudzis bojāgājušo skaits Itālijas lavīnāBojāgājušo skaits lavīnā, kas 18.janvārī apraka viesnīcu Itālijas centrālajā daļā, pieaudzis līdz deviņiem, bet par pazudušiem joprojām tiek uzskatīti 20 viesnīcas viesi un darbinieki, otrdien paziņoja amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+