×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. septembris, 2013
Drukāt

Ar grāmatu “Ciemojamies Ministru kabinetā” vēlas vairot bērnu izpratni par valdību

Foto no Valsts Kancelejas arhīvaFoto no Valsts Kancelejas arhīva

Ministru kabinetā vakar atklāja grāmatu bērniem un jauniešiem par Latvijas simboliem un pārvaldību “Ciemojamies Ministru kabinetā”. 


 

Grāmatiņa būs pieejama arī digitālā formātā (www.mk.gov.lv/files/ciemos_mk.pdf), un to ikviens var izdrukāt.

Uzrunājot mazos grāmatas autorus – pirmsskolas vecuma bērnus –, premjera vietas izpildītāja Ilze Viņķele pauda cerību, ka kāds no šiem bērniem pēc vairākiem gadiem stāvēs pašreizējo ministru vietā un viņi būs sekmīgāki, zinošāki un drošāki par pašreizējiem ministriem. Viņķele piebilda, ka bērni ir palīdzējuši saviem vienaudžiem izstāstīt to saprotamā valodā: “Jūs esat palīdzējuši saprast, kas ir tās tantes un onkuļi, kurus vecāki, skatoties vakara ziņas, lamā vienā gabalā.” 
valdiba1_Valsts_kanceleja_7

Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane teica, ka viens no nākamajiem projektiem saistībā ar bērnu un jauniešu izglītošanu par Ministru kabinetu un valsts pārvaldību būs datorspēles izveide skolas vecuma bērniem.

Ar grāmatas palīdzību bērni var ne tikai iemācīties valsts himnu, bet arī aizpildīt dažādus uzdevumus saistībā ar Ministru kabinetu un valsts simboliem, piemēram, jāsavieno ministriju nosaukumi ar to atbildīgajām nozarēm. Tāpat var uzrakstīt novēlējumu Ministru prezidentam un pareizajā vietā jāielīmē uzlīmes ar amatpersonu un sabiedrībā zināmu mākslinieku attēliem.

Grāmata izdota saistībā ar Valsts kancelejas īstenoto programmu jauniešiem par nacionālām vērtībām, valsts pārvaldību un valdības darbu. To sagatavojusi Valsts kanceleja sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Ādažu Mākslas un mūzikas skolu, privāto bērnudārzu “Pasaku valstība”, Ādažu pirmsskolas izglītības iestādi, mākslinieku Aldi Rocēnu un Latvijas Bērnu forumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+