×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
8. februāris, 2012
Drukāt

Ar Gulbi par uzvaru Ēģiptē

gulbis-mtl-2leta

Deivisa kausa izcīņas tenisā Eiroāfrikas otrās zonas spēlē nedēļas nogalē Latvijas izlase izbraukumā Kairā sacentīsies ar Ēģipti.

Latvijas izlases kapteinim Ģirtam Dzeldem uz sezonas pirmo cīņu izdevies sapulcēt labāko sastāvu. Tostarp Latvijas tenisa ranga līderi Ernestu Gulbi, kuram dalība Deivisa kausa izcīņā ir viens no priekšnoteikumiem, lai spēlētu Londonas olimpiādē. Otrs – līdz jūnijam ATP ranga tabulā jāatgriežas starp 56 labākajiem tenisistiem. Sezonas sākums Ernestam gan bijis neveiksmīgs – pa zaudējumam ATP sērijas turnīrā Dohā un sezonas pirmajā “Grand Slam” sērijas turnīrā Austrālijas atklātajā čempionātā Melburnā. Tur gan bija viena kalibra pretinieki, Kairā būs pavisam cita – ir pamats cerēt, ka šonedēļ Gulbis turpinās savu septiņu Deivisa kausa izcīņas uzvarēto spēļu sēriju. Ar viņu ierindā Latvijas izlase Kairā būs favorītes statusā.

Labs sezonas sākums padevies Andim Juškam un Denisam Pavlovam, kuri janvārī piedalījās “Future” sērijas turnīros Krievijā. Juška desmit aizvadītajās spēlēs izcīnījis astoņas uzvaras, Pavlovam pagaidām ir 50 procentu (3-3) bilance. Izcelšanas vērts ir fakts, ka Andim janvārī ir izcīnīts viens vienspēļu tituls, bet pa abiem kopā ar Denisa – divi dubultspēļu. Nav šaubu, ka pirmais numurs Latvijas komandā ir Ernests Gulbis. Visticamāk, ka otrais numurs vienspēlē būs Juška, bet dubultspēlē viņš spēlēs kopā ar Pavlovu. Kā ceturtais Latvijas izlases dalībnieks uz Kairu devies 17 gadus jaunais Mārtiņš Podžus. Spēļu izloze notiks ceturtdien, nedēļas nogale pēc ierastā Deivisa kausa spēļu scenārija – piektdien un svētdien pa divām vienspēlēm, sestdien dubultspēle. Latvijas un Ēģiptes komandas līdz šim savā starpā nav tikušās, tāpat statistika neatrod savstarpējas spēles starp abu komandu pārstāvjiem citos starptautiskos turnīros.

Ēģiptes izlases sastāvā sapulcēti labākie valsts tenisa meistari, tomēr tie ir patālu no pasaules elites – Mohameds Safvats ir 396. vietā ATP rangā, Šerifs Sabrī – 690., Karims Muhameds Mamuns – 720., Omārs Hedaijets – otrā tūkstoša pirmajā simtā. Pērn Ēģipte spēlēja vēl vienu grupu zemāk, kur pārliecinoši apspēlēja četru Āfrikas valstu – Beninas, Nigērijas, Madagaskaras un Zimbabves – izlases. Pirms tam ēģiptieši bez īpašiem panākumiem gan spēlējuši Eiroāfrikas zonas otrajā grupā, taču pēdējā uzvara izcīnīta visai sen – 2009. gada jūlijā Kairā pār Gruziju. Arī šīs nedēļas tikšanās notiks Kairā un mājinieki izvēlējušies sev ierastāko māla seguma laukumu. Taču tik un tā Latvijas izlase gaidāmajā divcīņā ir izteikta favorīte un no Kairas gaidām ziņas par mūsējo uzvaru. Paralēli sekosim arī Ungārijas un Īrijas cīņai – ar vienu no šīm komandām būs jāspēlē otrajā kārtā aprīlī.

 

TENISS

DEIVISA KAUSA IZCĪŅA

Latvijas un Ēģiptes komandu sastāvi

Latvija: Ernests Gulbis (71. vieta ATP rangā), Andis Juška (526.), Deniss Pavlovs (679.), Mārtiņš Podžus (1838.).

Ēģipte: Mohameds Safvats (396.), Šerifs Sabrī (690.), Karims Muhameds Mamuns (720.), Omārs Hedaijets (1057).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+