×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. septembris, 2013
Drukāt

Ar Gulbi uz pirmo grupu

foto - LETAfoto - LETA

Latvijas tenisa valstsvienība pēc nedēļas nogalē izcīnītās uzvaras pār somiem nākamgad spēlēs Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas pirmajā grupā.

Latvijas tenisa ranga līdera Ernesta Gulbja divas pārliecinošas uzvaras vienspēlē, kā arī dubultspēlē kopā ar Miķeli Lībieti izcīnītā uzvara Latvijas izlasei ļāva pārspēt Somijas komandu un nodrošināt iespēju nākamajā Deivisa kausa izcīņas sezonā spēlēt Eiropas-Āfrikas pirmajā grupā.

“Bija smagi, visi no manis sagaida uzvaru. Jau pēc pirmā breika visiem skatītājiem viss ir skaidrs, tomēr koncentrēties nepieciešams līdz pēdējam punktam. Runāsim atklāti, ja neuzvaru trīs mačus, mums būs problēmas palikt Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā. Tas no manis prasa daudz, gadā nav daudz brīvu nedēļu. Varētu šajās nedēļās trenēties un gatavoties, tomēr jācīnās izlasē par ko nesaņemu ne naudu, ne ranga punktus. Tas ir negodīgi, jo pasaules grupā saņem vidēji 150-200 punktus gadā. Jā, spēlēšana par valsts godu ir pietiekama motivācija, bet cik ilgi varu viens turēt, ja nav neviena, kurš atbalsta – ļoti ceru, ka Miķelis Lībietis un Mārtiņš Podžus pieliks, mums vajag pilnīgāku komandu. Man šis Deivisa kauss atņēma daudz emocionālās enerģijas,” pēc izcīnītās uzvaras pauda Ernests Gulbis un bija lepns par Rīgā parādīto sniegumu. Turpinājums nākamajā nedeļā būs ATP sērijas turnīrā Sanktpēterburgā. 

Latvijas komanda pirmo reizi spēlēja “Arēnā Rīga” un skatītāji bija tiešām daudz. Iespējams, tieši lielā atbildība un vēl neizbaudītā atmosfēra Miķelim Lībietim neļāva parādīt labāku sniegumu pirmajā mačā. Šķiet, ka tikai pēcspēles preses konferencē Miķeļa vaigos atgriezās sārtums. “Pirmo reizi spēlēju tādā arēnā un pie tik daudz skatītājem. Pašam šķita, ka uztraukums nav, tomēr tik brīvi, kā tas izdevās treniņos, nospēlēt neizdevās. Daudz kļūdījos sitienos no labās un pretinieks to izmantoja. Spēlēju kā pa viļņiem, kamēr Kontinens spēlēja pārliecinošāk,” maču komentēja Miķelis Lībietis.

Ja Ernestam Gulbim pretī būtu somu pirmais numurs Jarko Nieminens, Rīgā būtu augstākās raudzes teniss. Taču somiem šoreiz bija jāiztiek bez savainotā Nieminena, kamēr Gulbis abās savās vienspēlēs pierādīja savu pārākumu. Kā pats atzina – brīžiem pielāgojoties pretinieka spēles līmenim. “Kad uzzināju, ka nespēlēs Jarko Nieminens, biju sarūgtināts. Gribēju, lai skatītājiem būtu interesantāk. Kad spēlēju pret labu pretinieku, automātiski ceļu savu līmeni augstāk. Ar šādiem, kā šodien, grūti atrast savu ritmu. Tomēr galvenais bija uzvarēt – kaut vai ar nesmuku tenisu. Latvijā visi no manis gaida uzvaru, un tas ir zināms spiediens. Jūtu gan pozitīvo, gan negatīvo enerģiju. Mājās spēlēt ir grūtāk, jo ir arī cilvēki, kas novēl zaudējumu. Mēģinu paiet no visa nost un neizrādīt nekādas emocijas. Neapskaužu Miķeli Lībieti. Man pirmais mačs bija Lielupē ar 100 skatītājiem, bet arī tur rokas un kājas bija kā no akmens. Viņš agri vai vēlu būs stabils otrais numurs izlasē,” vienu no savām retajām spēlēm savu līdzjutēju priekšā komentēja Ernests Gulbis.

Pie esošajiem spēku samēriem īpaši svarīga bija dubultspēle. Tajā Gulbis kopā ar dubultspēļu speciālistu Lībieti pie uzvaras tika trīs setos. “Miķelim acīs ir tāda uguntiņa, kāda man bija karjeras sākumā. Viņš klausās un uzņem informāciju. Tīri labi saspēlējāmies. Mačs kā jau mačs – nebija nekas briesmīgi labs vai slikts. Izšķirošajos brīžos gan nospēlējām ļoti labi,” sprieda Gulbis. “Nebija tāda satraukuma, kāds bija piektdien. Zināju, ka man blakus ir ļoti labs pārinieks, kurš nospēlēs labi pat tad, ja es kļūdīšos, Visu laiku centāmies izdarīt un pretiniekiem spiedienu un mainīt spēles stilu, lai viņi nepagūst ar mums aprast. Šonedēļ esmu ieguvis ļoti lielu pieredzi. Šī bija mana pirmā uzvara Deivisa kausā. Arī piektdienas zaudējums man nākotnei dos daudz, jo kaut kad tai pirmajai reizei bija jāpienāk. Šodien jau emociju bija mazāk,” gandarīts par paveikto bija Miķelis Lībietis.

Eiropas-Āfrikas pirmajā grupā Latvijas komanda iekļuvusi trešo reizi, līdz šim tur spēlēts 2008. un 2010. gadā.

 

DEIVISA KAUSA IZCĪŅA

Eiropas-Āfrikas zonas otrā grupa

Latvija – Somija

0:1 Miķelis Lībietis (683.) – Mike Kontinens (606.) 4:6, 6:4, 3:6, 4:6

1:1 Ernests Gulbis (36.) – Herko Polanens (737.) 6:2, 6:4, 6:1

2:1 E. Gulbis/M. Lībietis – M. Kontinens/Henri Kontanens 6:2, 7:6 (7-2), 6:3

3:1 Ernests Gulbis (36.) – Juho Pauku (1182.) 6:3, 6:4, 6:3

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+