×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. maijs, 2016
Drukāt

Tikai mieru, dziesma ir laba! Justs gatavs atklāt Eirovīzijas otro pusfinālu (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto
Uzziņai

"Ericsson Globe" (agrāk "Stockholm Globe Arena"), kur noritēs 61. Eirovīzijas dziesmu konkurss, ir daudzfunkcionāla sporta arēna Stokholmā. To uzcēla divarpus gadu laikā, atklāja 1989. gada 19. februārī. Sākotnēji celtni būvēja 1989. gada pasaules čempionātam hokejā. Vēl šeit ir norisinājušās 1995., 2012. un 2013. gada pasaules čempionāti hokejā, 2000. gada Eirovīzijas dziesmu konkurss un vēl vairāki starptautiski sporta pasākumi.

Šovakar atkal pielipsim pie televizoru ekrāniem, lai vērotu pēc kārtas jau 61. dziesmu konkursa “Eirovīzija” pirmā un otrā pusfināla norisi. Pateicoties pagājušā gada uzvarētājam Monsam Selmerlēvam (ar dziesmu “Heroes”), šis vērienīgais pasākums notiks Zviedrijā. 14. maijā, kad norisināsies Eirovīzijas fināls un, cerams, tajā startēs arī Justs Sirmais, ekrānos aiz ziņkāres, šķiet, ar acīm ieurbsies pat vislielākie šā pasākuma skeptiķi.

Turu īkšķus, kamēr paliek balti

Eirovīzijas Latvijas delegācijas vadītāja Zita Kaminska par Eirovīzijas dziesmu konkursa projektu atbild kopš 2002. gada, kad notika gatavošanās šā pasākuma norisei Rīgā. Pēc tam trīs gadus viņa strādāja ar bērnu Eirovīziju, pieaugušo Eirovīzijā atgriezās 2007. gadā. Eirovīzijas Latvijas delegācijas galvgalī viņa ir kopš 2011. gada.

– Vai Eirovīzijas vērtēšanā šogad būs kādas izmaiņas?

– Nē, kritēriji būs tie paši. Izmaiņas būs vērtējuma paziņošanā. Kā zināms, katras valsts apkopoto rezultātu paziņošanas process aizņem būtisku šova daļu. Lai cik dīvaini varbūt šķistu, televīzijas reitingi liecina, ka šo raidījuma daļu skatās vairāk skatītāju nekā koncertu. Acīmredzot visiem ļoti interesē, kā “sabirst” vērtējums. Brīdī, kad paziņo rezultātus, līdz šim kopā bija jau saskaitīts žūrijas un telefonbalsojuma vērtējums, tāpēc bieži vien jau pirms šova beigām bija skaidrs, kura valsts uzvarēs, lai gan daudzu valstu telefonbalsojums vēl nebija zināms. Lai šī sadaļa kļūtu interesantāka un skatītāji ilgāk nevarētu saprast, kurš ir uzvarētājs, šajā gadā atsevišķi nosauks katras dziesmas žūrijas vērtējumu un skatītāju balsojumu. Līdz ar to tabula pamazām pildīsies ar cipariņiem un rezultāts varēs ļoti krasi mainīties. Ja šāda kārtība būtu pastāvējusi pirms gada, Aminata kādā brīdī būtu ieņēmusi pirmo vai otro vietu, un, tikai kļūstot zināmam skatītāju balsojumam, aizvirzītos uz to vietu, kuru galarezultātā ieguva, – sesto.

– Vai ir jau zināms, kā būs iekārtota skatuve?

– Skatuves iekārtojums ir Eirovīzijas rīkotājvalsts prestiža jautājums. Valstis skatuves veidošanā piesaista labākos dizainerus. Arēna “Ericsson Globe” ir interesanta tāpēc, ka ir apaļa un skatītāji sēž tai apkārt, turklāt griestu augstums ir vairāk nekā 70 metri. Uzstāties tik milzīgā arēnā ir pārdzīvojums katram māksliniekam. Vēl jo vairāk tiem izpildītājiem, kuriem ir maza pieredze pat ar nelielu publiku. Ne tikai Latvijā, arī Somijā un citās valstīs pēdējos gados rīko vietējos konkursus jaunajiem dziedātājiem. Bet dziedāt vairākiem tūkstošiem skatītāju zālē un vēl miljoniem pie televīzijas ekrāniem – tā ir liela atbildība.

– Kā Justa izredzes vērtē bukmeikeri?

– Diezgan labi. Ir izveidotas vairākas tabulas, kurās mūsu valsts pārstāvis ierindots septītajā astotajā vietā. Grūti gan spriest, kā top bukmeikeru prognozes. Būtu saprātīgi, ja tās veidotu, ņemot vērā nacionālās atlases vai vismaz videoklipus. Dīvaini, ka, piemēram, Azerbaidžānas, Krievijas, Zviedrijas un dažu citu valstu pārstāvjiem bukmeikeru tabulās bija piešķirtas vietas jau tad, kad vēl nebija nosaukts ne dziedātājs, ne dziesma.

Jāatzīst, ka pēdējos gados bukmeikeru prognozes bija diezgan precīzas, bet, atgriežoties pagātnē, mūsu Mariju Naumovu šie ļaudis ierindoja 21. vietā un ar šo prognozi kļūdījās tieši par divdesmit vietām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ko stresojat, latviešu končita nekur tālāk netiks. pirmkārt kopija ir vārgāka par orģinālu, otrkārt divreiz eirovizijā neuzvar viens un tas pats, katru reizi vajag ko jaunu

Draugiem Facebook Twitter Google+