×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. maijs, 2013
Drukāt

Ar Holivudas smaidu no Somijas


Publicitātes fotoPublicitātes foto

10. maijā “Sapņu fabrikā” pirmoreiz Rīgā uzstāsies somu poproka grupa “Sunrise Avenue”, sniedzot koncertu pasaules turnejas “Out of Style Tour” ietvaros.


 

Lipīgas melodijas, moderni ģitāru rifi un pamatīga skatuves enerģija – lūk, četru somu puišu divdesmit gadu darbošanās vidējais aritmētiskais, kas viņus gan dara līdzīgus daudziem citiem, tomēr tieši “Sunrise Avenue” no nelielās Eiropas ziemeļvalsts palaimējies iekarot miljoniem klausītāju sirdis. Var minēt, kas šos somus darījis gandrīz tikpat veiksmīgus (ja mērām tajos pašos “You Tube” skatījumos) kā viņu savulaik populāros tautiešus “HIM”, jo grupas pirmo gadu desmitu grupa ar tās visādā ziņā apburošo solistu Samu Hāberu priekšgalā, (toreiz ar nosaukumu “Sunrise”) pavadīja, spēlējot nelielos Helsinku apkaimes klubos un festivālos, bet pats Samu 90. gados esot neveiksmīgi apstaigājis ap simtu Skandināvijas izdevniecību, līdz beidzot izdevies noslēgt līgumu ar mazu mūzikas izdevniecību. Atskatoties uz tiem laikiem, solists, dziesmu autors, līderis un galu galā gaišmatis Samu Hābers (37) stāsta – it visur viņu atraidījuši, atbildot, ka bez melnām drēbēm un tikpat melna grima rokmūzikā uz panākumiem cerēt nav vērts.

Tomēr Samu nezaudēja cerības, un, iespējams, tieši viņa enerģijas un personiskā šarma (labi, nevajadzētu aizmirst piesmakušo baritonu, kādu mūsdienu popmūzikā nav daudz) dēļ grupa tomēr “izcīnījusi” savu vietu zem saules. Solistam izdevās pierunāt draugu, kopēšanas iekārtu pārdevēju, finansēt albuma ierakstu un braucienu uz mūzikas industrijas festivālu “Midem” Kannās, kur grupa izvilka veiksmīgo lozi. Tur sastaptā britu menedžera un grupas sadarbības iznākums – albums “One Way to Wonderland” (2006) iznāca gandrīz visā Eiropā, bet tā grāvējs “Fairytale Gone Bad” iekaroja vienu topu aiz otra, bruģējot ceļu uz lielākajiem Eiropas festivāliem, tostarp vērienīgo “Rock Am Ring” Vācijā.

Beidzot grupu “pamanīja” arī paši somu producenti, taču zināms, ka galavārdu šobrīd kā producents patur grupas solists. Habu uzsvēris, ka joprojām ticot, iespējams, vecmodīgajam mūziķa ceļam uz virsotnēm – no maziem koncertiem, klubiem uz arvien lielākiem panākumiem. Šķiet, viņam izdevies to pierādīt.

Šā gada sākumā muzikālie somi devušies Eiropas koncertturnejā, nesen viesojušies vairākās Krievijas pilsētās, kurp devās taisnā ceļā ar vilcienu no Helsinkiem. Kā intervijās sola grupas solists, oktobrī “Sunrise Avenue” grasās izdot jaunu albumu, taču šoreiz Rīgā skanēs grupas jaunākā, ceturtā, albuma “Out Of Style” (2011) dziesmas, kā arī labi zināmie grāvēji.

Jāteic, albuma vēstnesis “Hollywood Hills” popularitātes ziņā krietni vien pārspējis grupas līdz šim starptautiski pazīstamāko grāvēju “Fairytale Gone Bad” no “Sunrise Avenue” debijas plates.

Šī nav pirmā reize, kad somi viesojas Latvijā – grupas sniegumu varēja baudīt 2008. gadā, kad somi viesojās Liepājas festivālā “Baltic Beach Party”. Pašlaik grupa aizrāvusies ar jaunu projektu, koķetējot ar džeza mūziku un sniedzot koncertus kopā ar bigbendu, tomēr Rīgā redzēsim un dzirdēsim klasisko roka sastāvu.

 

VARBŪT NODER

Vieta – “Sapņu fabrika”, Rīga.

Laiks – 21.00.

Biļetes – “Biļešu servisa” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuserviss.lv” www.bilesuserviss.lv.

Cena Ls 20 – 200.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+