×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. maijs, 2012
Drukāt

Ar identifikācijas kartēm

Saeima akceptējusi grozījumus “Personu apliecinošu dokumentu likumā”, kas precizē pases un jaunās personas apliecības jeb identifikācijas kartes izmantošanas kārtību vēlēšanās un referendumos.

 

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas komisijas izstrādātie grozījumi papildina likuma pārejas noteikumus ar punktu, kas nosaka, ka līdz elektroniskās balsošanas ieviešanai Saeimas vēlēšanās, tautas nobalsošanā un parakstu vākšanā Latvijas pilsoņa pase būs vienīgais dokuments vēlēšanu tiesību īstenošanai. Eiropas Parlamenta un pašvaldību vēlēšanās vēlētāji varēs piedalīties gan ar pilsoņu pasēm, gan ar jaunajām identifikācijas kartēm.

Likuma pārejas noteikumu papildinājumi nepieciešami, jo no šā gada 1. aprīļa uzsākta personas apliecības jeb identifikācijas kartes izsniegšana, kuru pagaidām nav iespējams izmantot, lai piedalītos Saeimas vēlēšanās, referendumos un parakstu vākšanā. Tas tāpēc, ka Saeimas vēlēšanu likums nosaka: vēlēšanu iecirkņa komisijas loceklis izdara vēlētāja pasē atzīmi par piedalīšanos Saeimas vēlēšanās, un šādu atzīmi iespējams veikt tikai pasē, nevis jaunajā kartē.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+