×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. janvāris, 2012
Drukāt

Ar ieroci bijis drošāk


Foto - LETAFoto - LETA

Kinoteātrī “Citadele” izdarītajā slepkavībā apsūdzētais Nikolajs Zikovs pagājušā gada 19. februārī uz filmu “Melnais gulbis” devies kopā ar savu draudzeni Lindu, kurai ir augstākā medicīniskā izglītība, taču pēc tam, kad Zikova ierocis izšāvis un cietušais Egle nokritis zemē, sieviete nav mēģinājusi viņam palīdzēt, jo bijusi psiholoģiski satriekta.


 

Tas izriet no vakardienas Rīgas apgabaltiesā uzklausītajām Zikova draudzenes liecībām. Viņa nenoliedza, ka filmas skatīšanās laikā čaukstējis našķu papīra iepakojums, taču tas esot normāli, jo daudzi, skatoties kino, ar kaut ko mielojas. Tomēr kādam vīrietim, kurš sēdējis pirmspēdējā rindā, kā vēlāk noskaidrojās – Aigaram Eglem -, Zikova našķu turzas čaukstināšana acīmredzot likusies pārāk traucējoša. Egle pagriezies pret pēdējā rindā sēdošo Zikovu, kaut ko pateicis viņam, izrāvis turzu no rokām un, pēc Lindas stāstītā, rupji nometis to zemē.

Zikovs un Linda bijuši pārsteigti par šādu vīrieša rīcību. Pēc tam vēl kāda sieviete pagriezusies un Zikovam aizrādījusi, uz ko viņš reaģējis mierīgi, taču atteicis, ka šis aizrādījums pārējiem skatītājiem drīzāk traucē vairāk nekā pati turzas čaukstināšana.

Kad filma beigusies un skatītāji posušies prom, Linda redzējusi, kā vīrietis, kurš pirms brīža bija Zikovam aizrādījis, kāpj pāri savai solu rindai un ieķeras Zikovam drēbēs. “Izskatījās, ka būs kautiņš,” liecināja Zikova draudzene, piebilstot, ka tobrīd viņa ļoti nobijusies un pārvilkusi sev pār galvu apģērba gabalu.

Tad Linda dzirdējusi, ka izskan šāvieni.

Tai brīdī kāds nepazīstams vīrietis iegrūdis Zikovu krēslā, izgriezis viņam rokas aiz muguras un noguldījis uz zemes, bet mirkli vēlāk atsteigušies kinoteātra apsardzes darbinieki un saslēguši aizturēto roku dzelžos.

Lūgta precizēt asiņaino notikumu detaļas, Linda tiesā uzsvēra, ka viņu šokējusi Egles rīcība. “Kad šis vīrietis uzbruka Zikovam, es neko nespēju padomāt,” liecināja Linda. Viņa atcerējās, ka vēlāk sašautajam kino apmeklētājam medicīnisko palīdzību centušies sniegt citi cilvēki.

Linda zinājusi, ka Zikovam ir vairāki ieroči. Vienu no tiem Zikovs parasti nēsājis līdzi, kad atbraucis uz Rīgu pie Lindas un palicis pie viņas pa nakti. Šādās naktīs abi labprāt devušies pastaigās, un ar ieroci to darīt bijis drošāk. Tā domājis gan Zikovs, gan Linda.

Pēc Zikova draudzenes domām, konfliktsituāciju kinoteātrī izraisījis Egle, bet visu vēl vairāk saasinājusi sieviete, kura Zikovam aizrādījusi pēc tam.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+