×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. oktobris, 2017
Drukāt

Atis Klimovičs: Ar ieroci vectēvu pēdās (19)

Foto-LETAFoto-LETA

Atis Klimovičs

Deviņas stundas mežā ar drebināšanos slēpnī, kas acumirklī aizmirsta, jo īstenots uzbrukums beidzot piebraukušajam pretiniekam, kam sekojusi ātra atkāpšanās un aizkļūšana līdz savai kravas automašīnai, kas aizved uz nākamās kaujas vietu. Tad karavīra pusdienas no mobilās pārtikas pakas, kājām uz otru slēpni un jauns uzbrukums, pārcelšanās uz kādu ciemu ar izlūkošanu, un tikai tad atkal atgriešanās savā bāzē lietuviešu ciematā Rokišķu rajonā. Siltums, ko novērtē vairāk nekā divdesmit latviešu zemessargu un tikpat daudz viņu lietuviešu kolēģu, kas nakts stundas pārlaiž uz viesmīlīgā vismaz pirms sešdesmit gadiem celtā kultūras nama dēļu grīdas. Nākamajā rītā ilgi pirms rītausmas pasludināta gatavība, ceļš uz operācijas vietu, kuras tiešā tuvumā nonākam kājām, līdz atskan signāls par uzbrukumu un divi latviešu vadi skrien pāri laukam, lai ielauztos pretinieka ieņemtā ēkā. Visam jānotiek ātri, jo saskaņā ar mācību leģendu otrā pusē ir daudz lielāki spēki, kuriem jācenšas nodarīt ātru un negaidītu triecienu, tikpat zibenīgi kaujas vietu atstājot. Tas ir Lietuvas bruņoto spēku mācību “Stiprais kalnietis” noslēgums, kurās vietējie bruņotie spēki uzsāk aizkavēšanas kaujas pret ienaidnieku, kas izlauzies cauri Latvijai. Tajā dienā saskaņā ar mācību scenāriju Valsts prezidents izsludina kara stāvokli.

Tieši šis valsts galvas lēmums neatbilst notikumiem Ukrainā, kur prezidents Petro Porošenko, dažādu apsvērumu un Rietumu ietekmēts, neizšķīrās par kara stāvokļa pasludināšanu. Citādi mācībās izspēlēts daudz dažādu situāciju, ar kādām jārēķinās nopietnas krīzes gadījumā. Vēl pirms “Stiprā kalnieša” militārās fāzes piecas dienas vietējās pašvaldības pārbaudījušas savas spējas reaģēt uz dažādām provokācijām, nepieļaujot nemieru izcelšanos. Ar vietējo mediju līdzdalību veikts ievērojams propagandas darbs un izskaidrots iedzīvotājiem, kā izturēties neierastajos apstākļos. Atsaucība panākta un vairākos gadījumos tieši pēc civilpersonu ziņojumiem policija aizturējusi atsevišķus nemierniekus. Kādā plakātā bija lasāms – “Neesi strauss, esi ezis!”

Visdrīzāk, tieši uz to lielāko daļu Latvijas iedzīvotāju nesen vēlējās pamudināt Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons. Viņš teicis, ka pat ļoti laba armija neko nespēšot palīdzēt valstij, ja lielākajai tās iedzīvotāju daļai savas neatkarības nosargāšana būs vien tukši un neko neizsakoši vārdi. Gan jau pieredzējušais augsta ranga ministrijas darbinieks zina, ko runā, acīmredzot saskatot nepietiekamu interesi lielā sabiedrības daļā par Latvijas aizsardzību. Iespējams, ministrijai vēl nav īsta plāna, kā uzrunāt savus pilsoņus, lai viņi saprastu, ka šobrīd ir īstais laiks palīdzēt savai zemei ar dalību tās bruņotajos spēkos. Diezin vai ir godīgi paļauties uz to, ka manā vietā to izdarīs kāds cits. Protams, kļūstot par zemessargu, jārēķinās ar zināmu laiku, kas pavadāms formā un armijas zābakos. Taču divdesmit līdz trīsdesmit dienas gadā nav daudz, ja par to iegūstam savas varēšanas un spēka apziņu. Tā rodas, kad paņem ieroci un esi kopā ar savu nodaļu, vadu, rotu vai bataljonu. Turklāt tas nenotiek tukšā vietā, jo agrāk šo pienākumu pildījuši mūsu vectēvi un viņu tēvi.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. lavīze smird

 2. lavīze sūkā

 3. Tas viss ir labi,bet vajadzētu arī padomāt,ko , krīzes gadījumā darīt ar t.s. “piekto kolonnu” Internēt,vai rīkoties kā rīkojās ,sākoties 2.p.k. padomju dienesti.

 4. tāpec bez ukrainas piesaukšanas nekādi, pat ja pamatraksts tālu no tās

 5. Te viens kautko klepo par Ukrainu,par fašistiskā režīma pārņemto krieveliju labāk krenķējies,āzi!

 6. Nu re,divi jau klāt!Tā vien smird,pēc krievu fufaikām.

  • pēc sevis spried? Atbildēt

   tu pa gabalu od pēc nacista no na trošu fermas, tapec domā ka citi ar tādi pērkami:)

   • Pasaki vēl ka jūs Oļginas fermas un to filiāles Baltijā,troļi strādā par ideju!
    Nesmīdini,manu kaķi!
    ……..Latvijas drošības risks ir Krievijas specdienestu apmaksāti interneta publikāciju komentētāji, kuru uzdevums ir «vērpt» mūsu sabiedrības publisko domu labvēlīgu Krievijai un tās politiķiem Baltijas valstīs. Viņu daiļradi varat izlasīt zem šī mana vai jebkura Otto Ozola, Toma Ostrovska, Aivara Ozoliņa vai citu komentētāju rakstiem. Šo Kremļa vērpēju galvenais uzdevums ir nolamāt raksta autorus, vienmēr un visur slavēt Krieviju, tās politiku un kritizēt visu rietumniecisko, demonizējot pat zviedru bankas, kas pēc viņu loģikas ir lielāka ļaunuma sakne Baltijā nekā PSRS okupācijas laiks. …….
    S.Veinberga. 27.05.13.

 7. kara kurinātājs žurnaļuga atkal uzcepis kārtejo naida raksteli.

  • Bija viņš reiz labs žurnālists… Kurā mirklī cilvēks kļuva par naida kurinātāju un kara sludinātāju, kāpēc? Un mediji vēl publicē šo visu, Bēdīgi.

 8. Nu,moskaļi troļļi ,FASS!!!!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+