×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
23. februāris, 2017
Drukāt

Ar iespaidīgu šovu Rīgā atgriežas “Gregorian”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

23. februārī “Arēnā Rīga” atkal viesosies Latvijā jau labi pazīstamā un iecienītā vācu grupa “Gregorian” ar jaunu programmu “Masters of Chant: The Final Chapter (Part II)”. “Arēnas Rīga” zāle būs iekārtota kā amfiteātris, kas ļaus pilnā mērā baudīt “Gregorian” burvīgo skanējumu un krāšņo šovu.

“Grupa uz Rīgu ved līdzi visu tehnisko aprīkojumu, lāzeru šovu, pirotehniskos un citus efektus. Šoreiz mēs varēsim baudīt vēl daudz vērienīgāku un krāšņāku priekšnesumu nekā iepriekšējos koncertos,” atklāj koncerta rīkotāju pārstāve Juta Sergejeva.

“Gregorian” mūzika – tas ir pasaules hitu izpildījums “chant” stilā. Šis stils radies no latīņu Romas katoļu baznīcas kora mūzikas vēl mūsu laikmeta 600. gadu sākumā Romas Pāvesta Gregorija I valdības laikā. Pēc vēsturiskiem datiem, tieši viņš sistematizēja tā laikmeta Romas liturģisko mūziku. Strauji izplatoties kristietībai, izplatījās arī “chant” stila mūzika, un dažādos veidos tā parādījās arī citās pasaules vietās. Savu nosaukumu grupa ņēmusi tieši no šā Romas Pāvesta vārda, nevis no tā sauktā “gregoriāņu” dziedāšanas stila, pats stils izveidojās no grupas nosaukuma.

Grupas dibinātājs, producents un aranžētājs ir Franks Petersons, kas līdz “Gregorian” strādāja ar “Enigma” un līdz šai dienai strādā arī ar Sāru Braitmenu. Ar Braitmenu viņš veidoja dīvas albumu “Harem”, ar kuru dziedātāja koncertēja arī Rīgā.

Apmēram pirms desmit gadiem F. Petersons iecerēja jaunu projektu – “Gregorian”. Solistu meklēšanu producents uzsāka Lielbritānijas baznīcu vīru koros, bet par sieviešu solo dziedātāju grupā kļuva Sāras Braitmenas māsa Amēlija Braitmena. Vēlāk grupai pievienojās vēl viena ievērojama soliste Eva Mali. Tagad Eva Mali vairs neuzstājas ar “Gregorian”, taču viņas vietā grupā kopā ar Amēliju Braitmenu solo partijas izpilda jauns, ļoti interesants rumāņu izcelsmes solists ar unikālu balsi Narcis (Narcis Iustin Ianau).

Producenta F. Petersona ideja, apvienot gregoriāņu kori un mūsdienīgos estrādes un rok-hitus, bija visai droša un neparasta, taču pilnībā attaisnojās. Pirmie divi “Gregorian” albumi (1999./2000. un 2001. gadā) tika pārdoti vairāk nekā miljons eksemplāros, un katrs kļuva par “zelta” albumu daudzās valstīs. Turpmākie albumi bija vēl veiksmīgāki, grupa aktīvi koncertē, katru koncerttūri pilnveidojot un bagātinot ar jauniem efektiem, lai radītu krāšņu šovu.

 

27. II 19.00 “Arēnā Rīga”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: No EUR 22,60 līdz EUR 50,60

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+