×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
15. februāris, 2013
Drukāt

Ar interneta vietni cer veicināt skolēnu zināšanas par ekonomiku

Foto - LETAFoto - LETA

Lai palīdzētu izprast ekonomikas likumsakarības, Latvijas Banka izveidojusi skolēniem, studentiem, skolotājiem un citiem interesentiem paredzētu izglītotības vietni “Naudas skola”.

Vietne “www.naudasskola.lv” ļaus diskutēt par aktuāliem notikumiem tautsaimniecībā, pārbaudīt savas zināšanas spēlēs un konkursos, kā arī iesaistīties izglītojošos pasākumos. Materiālu veidi būs piemēroti un viegli uztverami gan skolēniem un plašai sabiedrībai, gan skolotājiem darba vajadzībām, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja bankā.

“Naudas skolas” mērķauditorija ir dažāda vecuma skolēni, galvenokārt materiāli domāti 13-17 gadus veciem skolēniem, bet atsevišķa sadaļa piemērota arī jaunākiem bērniem. Vietnes mērķauditorija ir arī ekonomikas un citu priekšmetu skolotāji, studenti un citi interesenti. Vietnē pieejami dažādi izglītojošie materiāli, metodiskā palīdzība ekonomikas un sociālo zinību skolotājiem, ekonomikas terminus skaidrojoša vārdnīca, informācija par Latvijas Bankas apmeklētāju centra “Naudas pasaule” ekspozīciju, izglītojošas datorspēles. Paredzēts arī rīkot dažādus konkursus skolēniem.

“Naudas skolā” apskatāmās tēmas – makroekonomika, Latvijas Bankas darbības sfēras, ekonomikas izglītība.

“Naudas skolas” izveide, iesaistot tajā arī nākamos vietnes lietotājus, notika kopš 2011gada septembra. “Naudas skolas” projekta vadītāja ir Antra Slava, dizaina idejas autors – Edgars Zvirgzdiņš. Vietnes izstrādātājs – SIA “Softikom”.

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs atzīmē, ka mūsdienās ekonomika nav abstrakts mācību priekšmets, bet ikvienam ikdienas dzīvē nepieciešamas zināšanas. “Lai gan izglītības speciālisti un tautsaimnieki ir vienisprātis, ka ekonomikas zinības mācāmas jau skolas solā, joprojām trūkst vienota obligāta priekšmeta – “Ievada ekonomikā” -, kur mazāka daļa būtu veltīta finanšu pratībai, bet uzsvars tiktu likts uz ekonomikas sakarību zināšanām, uzņēmēju spēju attīstību. Kamēr pozitīvas izmaiņas šajā virzienā vēl priekšā, jāturpina darbs gan pie speciālistu izglītošanas, gan materiālu izveides,” norāda centrālās bankas prezidents.

Centrālajā bankā norāda: ekonomiskās izglītības jautājumu aktualitāti apliecina 2012.gada rudenī veiktā “TNS Latvia” aptauja. Tikai 14% aptaujāto atzina, ka izprot un spēj sekot līdzi ekonomikas norisēm Latvijā, un tas viņiem palīdz pieņemt ar finansēm saistītus lēmumus. Turklāt vairākums iedzīvotāju jeb 63% tajā pauda viedokli, ka ekonomikas priekšmets obligāti jāmāca skolā, lai uzlabotu cilvēku izpratnes līmeni par ekonomikas jautājumiem. 79% aptaujāto uzskata, ka ekonomikas pamati būtu jāzina katram iedzīvotājam.

Interneta vietne “www.naudasskola.lv” tiks atklāta pirmdien, 18.februārī. Pasākuma dalībnieki tiks iepazīstināti arī ar jaunu apmeklētāju centra “Naudas pasaule” ekspozīcijas elementu – interaktīvu mācību prezentāciju “Latvijas Bankas vēsture” jeb “Ceļojumu laikā”, kas ļauj izsekot Latvijas Bankas darbības uzdevumiem un rezultātiem Latvijas tautsaimniecības attīstībā, valūtas stabilitātes un ekonomikas izaugsmes nodrošināšanā. Multimediju prezentācija piedāvā visaptverošu skatu uz norisēm Latvijas ekonomikā 90 gadu garumā. Pētījums “Latvijas Bankas vēsture” ir unikālas un līdz šim nepublicētas informācijas avots.

Apmeklētāju centrs “Naudas pasaule” tika atklāts 2005.gadā, un šo gadu laikā centra ekspozīciju apmeklējuši vairāk nekā 70 000 cilvēku – pārsvarā skolēni un studenti, arī citi interesenti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+