×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. maijs, 2012
Drukāt

Ar īpašu gājienu noslēgsies sociālā kampaņa “Es iešu”

es%20iesu

Ar veselības ministres Ingrīdas Circenes (V) uzrunu pie Brīvības pieminekļa šodien sāksies sociālajai kampaņai krūts vēža saslimšanas mazināšanai “Es iešu” veltīts gājiens, aģentūru LETA informēja sabiedrisko attiecību konsultante Vita Šteina.

Ministre, uzrunājot dalībniekus, plkst.14.30 atklās gājienu, bet pulcēties un reģistrēties visi aicināti jau plkst.14. Dalībniekus uzrunās arī Rīgas Austrumu slimnīcas onkoloģijas galvenais speciālists Jānis Eglītis, Latvijas Basketbola izlases meitenes un kampaņas patroneses.

Sociālo kampaņu jau otro gadu organizē Latvijas sieviešu basketbola izlases dalībnieces. Idejas autores atzīst, ka šogad sociālās kampaņas laikā izdevies piesaistīt ļoti lielu Latvijā dzīvojošo sieviešu uzmanību, kā arī vīriešu uzmanību, kuriem ir iespēja pamudināt savas ģimenes sievietes uz krūšu pārbaudēm.

“Esam darījušas daudz, tomēr tagad viss ir tikai pašu sieviešu rokās. Tas, vai sievietes saņemsies un dosies uz pārbaudēm, nu ir atkarīgs tikai no viņām pašām. Mēs ļoti ceram, ka šī gada akcijas rezultāti būs sasnieguši savu mērķi un uz pārbaudēm būs devusies vismaz puse no Latvijā dzīvojošajām sievietēm, kuras ir riska grupas vecumā no 50 līdz 69 gadiem un ir aicinātas izmantot iespēju veikt valsts apmaksātas krūts veselības pārbaudes,” sacīja Latvijas basketbola izlases spēlētāja Sabīne Niedola.

Gājienā aicināts piedalīties ikviens, kam rūp Latvijas sieviešu veselība. “Ļoti ceram gājienā redzēt arī Latvijas uzņēmumu kolektīvus, kuriem patiesi rūp savu kolēģu sieviešu veselība. Gājiens būs kā tāda solidarizēšanās, lai parādītu savu labo attieksmi un atbildību pret savu un apkārtējo veselību,” teica Niedola.

Gājiens noslēgsies pie “Arēnas Rīga”, kur par godu akcijas noslēgumam plkst.17 notiks Latvijas un Lietuvas sieviešu basketbola izlašu draudzības spēle.

Noslēgumā paredzēts arī koncerts, kurā piedalīsies “Sound Poets”, “Melo-M” un Raimonds Tigulis. Tāpat būs iespēja veikt krūts pārbaudi mobilajā mamogrāfā, kā arī notiks krūts veselības atbalstam radītu kreklu izsole, kurā iegūtie līdzekļi tiks ziedoti rehabilitācijas nometnēm krūts vēža pacientēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+