×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
25. septembris, 2014
Drukāt

Ar izrādi “Būt… Šekspīram” atklās jaunu mākslas telpu Rīgā

Foto: ditasbalcusteatris.lvFoto: ditasbalcusteatris.lv

Ar Ditas Balčus teātra pirmizrādi “Būt… Šekspīram” 30. septembrī plkst. 19 Rīgā atklās kultūras telpu “3 māsas”, kas būs jauna vieta mākslai, mūzikai un teātrim Vecrīgā, portālam LA.lv pastāstīja Dita Balčus.

Kultūras telpa “3 māsas” iekārtota leģendām apvītajā ēkā uz Vaļņu un Zirgu ielas stūra Vecrīgā, kādreizējā Mākslas darbinieku namā, kas kopš pagājušā gadsimta 50. gadiem bijis kā radoša oāze un jaunu ideju laboratorija, daudzus gadu desmitus vienkopus pulcējot aktierus, rakstniekus, mūziķus un māksliniekus.

“3 māsas” turpmāk būs Ditas Balčus teātra un Kulturmarka.lv īstenoto pasākumu mājvieta, tā sadarbosies arī ar Starptautisko teātra institūtu. Telpu interjers veidots sadarbībā ar dizaina zīmolu Recycled.lv, savukārt par apmeklētāju izsalkuma un slāpju remdēšanu rūpēsies bārs “Ezītis miglā”.

Kultūrtelpu “3 māsas” atklās ar muzikāli poētiskās teātra spēles “Būt…Šekspīram” pirmizrādi, kuru Šekspīra 450. jubilejas gadā iestudējis Ditas Balčus teātris. Viljama Šekspīra 1609. gadā izdotie soneti gadsimtiem cauri saglabājuši nevīstošu slavu pasaules literatūrā. Izrāde ir kā fantāzija – poētiska teātra spēle par Šekspīru un viņa radītajiem tēliem, kuri izdzīvo “šekspīriskās kaislības”. Darbojošās personas – Šekspīrs, Āksts, Lēdija, aktieri – Andris Gross, Ivo Martinsons, Egija Silāre. Mūziķi – Guntars Prānis (rata lira, sitamie instrumenti, balss), Elizabete Balčus (klavieres, flauta, balss), Erna Daugaviete un Kristiāna Abiļeva (čells). Izrādē skanēs tai īpaši radīta Mārtiņa Brauna oriģinālmūzika. Aktieriem un mūziķiem mūsdienīgi Recycled.lv darināti tērpi un maskas, kas ļaus no jauna piedzīvot renesanses laiku. Mākslinieks – Māris Balčus, horeogrāfe – Katrīna Albuže.

Turpmāko šīs sezonas notikumu vidū kultūras telpā “3 māsas” gaidāmas arī jaunas izrādes “Re:Atmoda”, un “Kauja četrās sienās”, izrādes bērniem “Kas par traku, tas par traku”, “Pelnrušķīte”, “Pepija Garzeķe”, “Ziemassvētku sapnis” un citas. Līdz ar atklāšanu 30 . septembrī “3 MĀSAS” telpās būs aplūkojama mākslinieka Edmunda Lūča gleznu izstāde, savukārt tuvāko muzikālo pasākumu vidū ir grupu “Manta”, “Sus Dungo” un Kodek koncerti, kā arī Elizabetes Balčus autormūzikas vakars.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+