Mobilā versija
-3.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
7. oktobris, 2015
Drukāt

Ar izrādi “Oskars un Rozā dāma” atklās Lielā dzintara Eksperimentālo skatuvi

Jāņa Deinata fotoJāņa Deinata foto

Ar Rēzijas Kalniņas monoizrādi “Oskars un Rozā dāma” 30.oktobrī tiks atklāta Liepājas koncertzāles Lielais dzintars Eksperimentālā skatuve, LA.lv uzzināja teātrī.

Režisora Viestura Meikšāna iestudētā izrāde bija 2015./2016.gada Dailes teātra sezonas pirmā pirmizrāde.

Mazajam Oskaram ir palikušas tikai kādas desmit dzīves dienas. Par viņu rūpējas žēlsirdīgā māsa rozā kostīmā. Un Oskars spēlē spēli – katru dzīves dienu viņš izdzīvo desmit savas dzīves gadus, tādējādi nodzīvojot garu, laimīgu, piesātinātu dzīvi. Viņš izaug, kļūst pieaudzis, iemīlas, apprecas, izjūt “pusmūža krīzi”, noveco. Turklāt vēl katru dienu Oskars raksta vēstules Dievam. Dievs šīs vēstules ņems vērā un izteiktās vēlēšanās izpildīs.

Franču rakstnieka Ērika Emanuela Šmita (dz.1960) stāsts “Oskars un Rozā dāma” (2002) ir gudri skumjš un aizkustinoši maigs, tomēr paradoksālā kārtā tas ir arī jautrs, piedāvājot paskatīties uz iluzoro dzīvi ar pilnasinīgu apliecinājumu.

Stāstu dramatizējis un tulkojis Viesturs Meikšāns. Viņa pārziņā ir arī telpas, kostīmu un mūzikas izvēle. Radošajā komandā ir arī video māksliniece Dace Sloka un gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko.

Izrāde “Oskars un Rozā dāma” uz Liepājas koncertzāles Lielais dzintars Eksperimentālās skatuves 30.oktobrī tiks spēlēta plkst.16 un 19.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+