×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. jūlijs, 2015
Drukāt

Ar izstādi Talsos Oforta ģilde svinēs piecu gadu jubileju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Signe Štrauss, "Karte".

Sestdien, 18. jūlijā plkst. 18 Talsu novada muzejā tiks atklāta jauna izstāde, ar kuru savu piecu gadu pastāvēšanas jubileju atzīmēs biedrība “Oforta Ģilde”, portālam LA.lv pastāstīja ģildmeistare Nele Zirnīte.

Pirms pieciem gadiem aktīvi sāka darboties mākslinieku grupa, kurus vieno mīlestība uz oforta tehniku: viņi apvienojušies biedrībā “Oforta Ģilde”. Izstādē Talsu novada muzejā piedalīsies izcili grafiķi–vecmeistari un jaunie mākslinieki: Gunārs Krollis, Valentīns Ozoliņš, Baiba Damberga, Varis Krauklis, Baiba Kalna, Ina Voroncova, Marita Maizīte Grase, Aleksejs Koshkins, Jekaterina Grjazeva, Dzidra Ezergaile, Gabija Priede, Signe Štrauss, Neig un Nele Zirnīte.

“Izstādes apmeklētājus uzrunās mākslinieki, kuri savu vizuālās izteiksmes līdzekļu klāstu nevar iedomāties bez oforta – grafikas tehnikas ar neatkārtojamu šarmu; tā ir viena no senākajām un skanīgākajām grafikas tehnikām. Katrs no autoriem darbos ir atstājis savas pieredzes un individuālā rokraksta zīmogu, apliecinot, cik daudzveidīga un neatkārtojama var būt vienas tehnikas izmantošanas prasme,” stāsta Zirnīte.

Paralēli radošai darbībai biedrība īsteno svarīgu misiju sabiedrības izglītošanā grafikas jomā. Viens no šādiem projektiem ir Mobilā Grafikas Darbnīca, kura ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu ir uzsākusi savu darbību nupat, 2015. gada pavasarī, programma saucas “Radošo iespēju jūra”.

Lielākā “Oforta Ģildes” biedru daļa ir jūrmalnieki, tāpēc grafikas darbnīca un tās aktivitātes pakāpeniski sāk pārcelties uz Jūrmalu. Pēdējos trīs gadus grafiķi lielu atbalstu saņēmuši no Jūrmalas pilsētas muzeja, kura telpās ir iespējams notikt radošajām darbnīcām, tad tās piesaista pietiekoši lielu interesantu skaitu. “Oforta Ģilde” nepārtraukti paplašina savas darbības loku ar jaunām inovatīvām darbībām.

Izstāde būs apskatāma līdz 31. augustam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+