×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2015
Drukāt

Ar jaudīgu pieteikumu Latvija atklāj “Zaļo nedēļu” Berlīnē (1)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Ar jaudīgu Kristīnes Kārkles-Puriņas balsi, Laimas Jansones kokli un “Latvijas Etno Band” (“Auļu”) dudām un bungām Latvija ceturtdienas ienāca vāciešu un Berlīnes viesu ausīs un vēl dziļāk. Tempu uzturēja tautas deju ansamblis “Daiļrade” un negaidīti – pat vokālā grupa “Framest”. “Kad pērn uzstājās igauņi, izklausījās skumji un gaudulīgi,” vēlāk pie vakariņu galda man atzina kāds vācu lauksaimnieks. “Bet jūsējie nu gan ir temperamentīgi,” viņš nogrozīja galvu. Ar lepnumu un spēku Latvija sevi pieteica Berlīnē.

Eiropas lauksaimniecības komisāra Fila Hogana, Vācijas pārtikas un lauksaimniecības ministra Kristiana Šmita, Berlīnes mēra, Vācijas lauksaimnieku organizāciju līderu runas iezīmēja lauksaimniecības politikas šodienas cīņaslauku (Krievijas embargo, brīvās tirdzniecības līgums ar ASV un Kanādu, ES birokrātija, bioloģiskā lauksaimniecība). Kad vakara vadītājs Gundars Āboliņš pieteica mūsu Valsts prezidentu, lielākā daļa zālē sēdošie ķēra pēc austiņām, bet pēc brīža izbrīnīti nolika atpakaļ. Andri Bērziņš sev raksturīgi mierīgi un šoreiz bez pārteikšanās norunāja itin labi vāciski (tā man apliecināja valodas pratēji). Viņš stāstīja, cik mēs zaļi un bioloģiski dzīvojam un aicināja to novērtēt, braucot ciemos un baudot Latvijas produktus. Arī koncertprogramma bija reklāmiska (tas arī bija režisores Mirdzas Zīveres uzdevums), vēl bez emocionālās ekspansijas uz ekrāna dziļumā varēja vērot Latviju gan no putna lidojuma, gan tuvplānā.

Pēc atklāšanas ceremonijas 3500 lūgtos viesus cienāja “Lido”. “Visgaršīgākais cienasts pēdējo gadu laikā, ko atceramies,” novērtēja vācieši. Un kas vismulsinošākais – kas viesis ap vienpadsmitiem sāka izklīst, galdi izskatījās kā neskarti. Tikai tad beigās satiku “Lido” īpašnieku Gunāru Ķirsonu, kurš beidzot pats atļāvās paņemt šķīvīti rokās. “Nē, šis nav lielākais viesu skaits, ko nācies ēdināt, ir bijuši arī pieci tūkstoši,” viņš pats ar savēju sniegumu rādījās apmierināts.

Vakar vakarā Uldis Beite “Lateco” uzbūvētās mājas atslēgas zemkopības Jānim Dūklavam, kurš tūdaļ tajā pieņēma Mongolijas lauksaimniecības ministru. Šorīt pirmā pieņemšana Igaunijas ministram. Tikai šorīt oficiāli izstāde “Zaļā nedēļa” tika atklāta apmeklētājiem, kuri gaidāmi ap pusmiljons. Atklāšana noris Vācijas lauksaimniecības ministram un Berlīnes mēram apstaigājot visu 68 valstu stendus. Tā sākās 7:45 pārgriežot lentu pie Latvijas paviljonu un tālāk devās pie lietuviešiem un igauņiem. Pirms tam visai tradicionāli – kāda antiglobāliste izkliedza saukļus (vācu žurnālisti, kuru dēļ tas notika, paši nesaprata, ko viņa kliedzot vēlējās, līdz kārtības sargi viņu aizvāca). Tas pats notika arī pie Igaunijas stenda. Īslaicīgais izlēciens ātri pagaisa un “Zaļā nedēļa” ir sākusies ar garšām, apetītlīgām krāsām, baudāmu noformējumu un folkoloras skaņām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “…dudām un bungām Latvija ceturtdienas ienāca vāciešu un Berlīnes viesu ausīs un vēl dziļāk…” Varētu smieties, ja tas būtu skolēnu sacerējums, bet publiskā medijā???!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+