×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. aprīlis, 2014
Drukāt

Ar jaunām emocijām Rio virzienā

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

“Esam strādājuši ļoti mērķtiecīgi un nopietnāk nekā jebkad,” apmierināts ar ziemas treniņu periodā paveikto ir Latvijas BMX riteņbraukšanas izlases galvenais treneris Ivo Lakučs. Sestdien un svētdien Zolderā (Beļģija) risināsies Eiropas čempionāta pirmais un otrais posms.

Sāks ceļu uz Rio


Latviju Eiropas tūrē, kurā paredzēti desmit sapāroti posmi (tātad piecas nedēļas nogales), pārstāvēs Edžus Treimanis, Rihards Veide, Toms Mankus un Kristers Lejiņš elites grupā, kā arī vairāki juniori. Atšķirībā no iepriekšējām sezonām šoreiz čempions kļūs zināms vienā finālposmā jūlijā Dānijā. Tajā piedalīties paredzējis arī divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs, kurš pērn Eiropas čempionāta kopvērtējumā izcīnīja pirmo vietu. Treimanis bija otrais, Veide – ceturtais.

Šis trio, kā arī juniors Kristens Krīgers trenera Ivo Lakuča vadībā gatavošanos sezonai sāka Valmierā, bet pēcāk sviedrus lēja Spānijā un Anglijā. “Aizvadījām tādas treniņu nometnes kā vēl nekad – tik nopietni un ilgi ārzemēs kopā nebijām strādājuši. Spānijā bija lieliski treniņu apstākļi, radījām fizisko bāzi un vienlaikus arī izvēdinājām galvu, salikām visu pa plauktiņiem. Atmetām lieko, varētu teikt – esam restartējuši savu domāšanu,” teic Lakučs. Mankus un Lejiņš sezonai gatavojušies savos klubos un arī pabijuši nometnēs ārzemēs.

Lakučs stāsta, ka ar šo ziemu esot sācies ceļš uz 2016. gada olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro. Būtiski bijis panākt, lai sportisti nav panīkuši. Pēc psiholoģiskajā ziņā ārkārtīgi grūtajām olimpiskajām spēlēm Londonā atkal cīņas sparu atguvis Māris Štrombergs, kurš šosezon koncentrējies ASV čempionātam un marta nogalē veiksmīgi aizvadīja pirmās sacensības, izcīnot pirmo un otro vietu. “Agrāk skriešana pēc uzvarām bija tik liela, ka daudz ko palaidām garām. Tagad man patika Māra attieksme treniņos, un pirmās sacensības parādīja, ka viņš visu labi salicis kopā,” spriež Ivo.

Šosezon būs arī pieci Pasaules kausa posmi. Lakuča “Eiropas blice” plāno piedalīties visos, Štrombergs – sākot ar trešo posmu jūnijā Berlīnē, kur sāksies punktu vākšana Rio olimpiskajai kvalifikācijai. “Ja dabūsim jauno divriteni, tad varbūt Māris atlidos arī uz pirmo posmu Mančestrā jau pēc divām nedēļām,” piebilda Lakučs.

Lakučs spiego


“Domāju, ka visiem mūsu sportistiem latiņa jāceļ augstāk. Šis ir trešais olimpiskās sagatavošanās cikls, pieredze iekrāta, un jāšauj ārā,” Ivo Lakučs cer, ka ieguldītais darbs nesīs saldus augļus. Saspringtākais un svarīgākais sezonas periods būs jūlijs, kad notiks gan Eiropas, gan pasaules čempionāts.

Latvieši jau vairākus gadus diktē modi BMX sacensībās Eiropā, un Lakučs domā, ka arī šogad mūsējie kopvērtējumā cīnīsies par uzvaru. Treimanis pērn jūlijā Eiropas čempionāta pēdējā posmā piedzīvoja ļoti smagu kritienu, bet atkopies un gatavs jaunām uzvarām. Lakuča vērtējumā – joprojām otrs labākais no latviešiem pēc Māra Štromberga, un Eiropas trijniekā noteikti vajadzētu iekļūt. Konkurencei pašu latviešu starpā vajadzētu kļūt sīvākai, jo tā veicinās kopējo progresu. “Neesam īpaši centušies jau tagad būt labākajā formā, bet pēc šīs nedēļas nogales par 80 procentiem varēs redzēt, kas ir kas. Sportā nenotiek tā, ka esi gliemezis un pēc diviem mēnešiem – reaktīvā lidmašīna.” Zolderas posms būs īpašs arī ar to, ka nākamgad šajā trasē notiks pasaules čempionāts.

Ivo Lakučs esot paspiegojis, kā gatavojas citās valstīs, un secinājis, ka angļi un amerikāņi profesionalitātes ziņā spēruši soli uz priekšu. “Latvijai vienmēr jāskrien līdzi citiem, jo pa priekšu neejam. Ja neskriesim, tad olimpisko spēļu priekšvakarā pamodīsimies un redzēsim, ka konkurenti brauc ar citādu tehniku. Viņi liek galvas un resursus kopā. Esmu novērojis, ka amerikāņu attieksme pret Māri mainījusies pēc otrā olimpiskā zelta paņemšanas. Pirmo viņi vēl pieņēma, bet pēc otrā vairs nav tik draudzīgi un pretimnākoši.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+