×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
29. janvāris, 2015
Drukāt

Ar jaunu grāmatu un izrāžu fragmentiem atgādinās par skolēnu teātri “Sprīdītis”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Skats no studijas "Sprīdītis" izrādes "Romeo un Džuljeta".

Piektdien, 30. janvārī, plkst. 14 Valmieras Viestura vidusskolā (VVV) atklās grāmatu par skolēnu teātra “Sprīdītis” 50 darba gadiem (1958-2008), LA.lv uzzināja Valmieras domē.

Grāmata ir veltījums skolēnu teātra “Sprīdītis” izveidotājam skolotājam un režisoram Zigurdam Ķesterim, atzīmējot viņa 80 gadu jubileju, Valmieras Viestura vidusskolai un visiem skolēnu teātra dalībniekiem, draugiem un atbalstītājiem, pastāstīja domes sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane.

Sarīkojuma viesiem būs iespēja noskatīties fragmentus no Zigurda Ķestera izrādēm: “Turku spuldze jeb Aladina burvju lampa”, “Triks un Traks” (iestudētas 20. gadsimta 70. gados), “Romeo un Džuljeta” (iestudēta 20. gadsimta 80. gados), “Fantāzijas par…” (iestudēta 1980.-1990. gados), kā arī Roberta Segliņa izrādēm “Sprīdītis” (iestudēta 2007. gadā), “Bildinājums” (iestudēta 2004. gadā), “Īkstīte” (iestudēta 2003. gadā) un “Īsa pamācība mīlēšanā” (iestudēta 2008. gadā).

Grāmatas veidotājs, VVV vēstures klases skolotājs Māris Lapsiņš stāsta, ka grāmata ir Valmieras Viestura vidusskolas dažādu gadu absolventu radošs kopdarbs, kas veltīts skolēnu teātra “Sprīdītis” izveidotājam skolotājam, režisoram Zigurdam Ķesterim, viņa darba turpinātājam režisoram Robertam Segliņam un visiem režisoriem, kuri daudzu gadu garumā piedalījušies skolēnu teātra repertuāra veidošanā.

“Grāmata ir kā veltījums mūsu skolai, kas izceļas ar savu neatkārtojamību, un kopā ar “Sprīdīti” tās vārds ir aizskanējis tālu pasaulē. Grāmata ir pateicība dažādu paaudžu teātra absolventiem, kuru darbs, enerģija un labā griba ir ieguldīta sava laika izrāžu veidošanā un teātra izaugsmē,” piebilst grāmatas veidotājs.

Grāmata sniedz ieskatu par Latvijā pazīstamā skolēnu kolektīva veidošanos, māksliniecisko attīstību un sasniegumiem, kļūstot par Tautas teātri. Absolventu atmiņās, intervijās, preses publikācijās un pielikumā raksturots “Sprīdīša” režisoru, īpaši Zigurda Ķestera un Roberta Segliņa, devums teātra attīstībā. Izklāstīts arī par teātra lielo nozīmi dalībnieku, teātra klašu un skolas dzīvē.

Grāmata izdota ar Valmieras pilsētas pašvaldības un Taipejas Misijas Latvijas Republikā finansiālo atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+