Mobilā versija
-3.3°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
24. decembris, 2012
Drukāt

Ar jaunu interneta vietni vēlas palīdzēt vecākiem atklāt bērnu dzirdes problēmas

bernsdzird

Lai palīdzētu vecākiem savlaicīgi konstatēt bērnu dzirdes problēmas un rast tām risinājumu, labdarības fonds “ABLV Charitable Foundation” sadarbībā ar Latvijas Bērnu dzirdes centra speciālistiem, izveidojis informatīvu interneta vietni par bērnu dzirdi, dzirdes traucējumiem, vājdzirdīgo bērnu attīstību un dzirdes palīgierīču nozīmi.

Statistika liecina, ka Latvijā no katriem 1000 bērniem, viens piedzimst ar dzirdes problēmām. Vienai trešdaļai tā ir ģenētiski pārmantota vājdzirdība, taču arvien vairāk tā tiek diagnosticēta arī priekšlaicīgi dzimušiem bērniem ar ļoti mazu dzimšanas svaru.

“Lai šie bērni varētu iemācīties runāt, vispirms ir jāvar sadzirdēt, tāpēc svarīgi ir jau no mazotnes lietot labus, daudzkanālu dzirdes aparātus, kas ļauj pilnvērtīgi uztvert skaņas, atšķir tās no fona trokšņiem,” norāda speciālisti.

Latvijas Bērnu dzirdes centra vadītāja Sandra Kušķe uzsver, ka bērna vājdzirdības gadījumā ir vajadzīgs arī liels darbs no vecāku un pedagogu puses. “Informācija par dzirdes traucējumiem un motivējoši stāsti bērniem par to, kā ar tiem sadzīvot, var dot ieguldījumu bērnu attīstībā un integrācijā,” uzskata centra vadītāja.

Labdarības fonds “ABLV Charitable Foundation” jau sešus gadus īsteno programmu vājdzirdīgo bērnu un viņu ģimeņu atbalstam. Līdz šim palīdzēts jau 53 bērniem, piešķirot digitālos dzirdes aparātus par vairāk nekā 85 000 latu.

Lai uzsvērtu ģimenes lielo nozīmi vājdzirdīga bērna attīstības veicināšanā, fonds arī nākamajā gadā ir iecerējis programmu paplašināt ar dažādām aktivitātēm visai ģimenei.

Tikmēr atbildes uz jautājumiem par bērnu dzirdi, dzirdes traucējumiem, vājdzirdīgo bērnu attīstību un dzirdes palīgierīču nozīmi vecāki var atrast jaunajā interneta vietnē “http://www.ablvfoundation.org/dzirde”.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (6)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+