×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. maijs, 2015
Drukāt

Ar jaunu tehniku mēģinās mazināt putekļu daudzumu Rīgas ielās (1)

Foto:  Renārs KorisFoto: Renārs Koris

Par tīrām ielām Rīgā turpmāk gādās 13 jaunas ielu tīrāmās mašīnas.

Tehnikas iepirkšanu paredz Rīgas domes Satiksmes departamenta līgums ar uzņēmējiem, kas pilsētā nodrošina ielu, tiltu un satiksmes pārvadu uzturēšanu. Beidzoties iepriekšējām līgumam, tas noslēgts šā gada aprīlī uz pieciem gadiem. Jaunajā līgumā viena no prasībām bija pastiprināti pievērst uzmanību ielu tīrīšanai maģistrālajās ielās un ielās ar lielu satiksmes intensitāti. Putekļu piesārņojuma dēļ Rīga ir izpelnījusies Eiropas struktūru pārmetumus par gaisa kvalitātes prasību neievērošanu.

Jaunā tehnika netīrumus no ielām likvidēs ar vakuuma tehnoloģiju, papildus mitrinot brauktuvi, tādējādi gandrīz pilnībā novēršot putekļu rašanos. Līdz šim ielu tīrīšanai tika izmantotas traktorbirstes – putekļi un smiltis ar birstu palīdzību tika savāktas vienkopus un uzslaucītas, bet putekļi šajā tīrīšanas procesā tāpat nokļuva apkārtējā vidē.

Turpmāk ielas un satiksmes pārvadi tiks tīrīti līdz sešām reizēm nedēļā, tādējādi uzlabojot gaisa kvalitāti Rīgas ielās. Tāpat no šā gada Rīgas ielās strādā jaunas un jaudīgas lietus ūdens pieņēmēju tīrīšanas tehnikas, kuras tiek izmantotas vasaras darbu sezonā, pastāstīja Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dišlere.

Savukārt, lai varētu sekot līdzi ikdienas uzturēšanas darbiem un bedru remontdarbiem, visām tehnikas vienībām jābūt aprīkotām ar video kamerām. Tas domāts, lai Satiksmes departaments arī attālināti varētu sekot līdzi uzturētāju darbam.

Šodien jauno tehniku darbībā vērtēja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC). Viņš norādīja, ka iepriekš iedzīvotāji daudz sūdzējušies par iepriekšējo tehniku un putekļu daudzumu ielās, un jaunā tehnika palīdzēs uzlabot tīrību un gaisa kvalitāti pilsētā. “Iegādātas septiņas lielākas mašīnas un sešas mazas. Mazās mašīnas nodrošinās tīrību šaurākās ielās,” pastāstīja Rīgas mērs.

Satiksmes departamentā norāda, ka ilgtermiņa līgumu slēgšana līdz pieciem gadiem ar uzņēmējiem ir vispārpazīstama prakse gan valsts, gan pašvaldību iestādēs. Ielu uzturēšana esot specifiska nozare, kurai nepieciešama īpaša sagatavošanās, lielas investīcijas, piemēram, specializētās tehnikas iegādei, materiālu nodrošināšanai un uzglabāšanai, kā arī cits specifisku pasākumu kopums, tādēļ ar uzņēmumiem slēgt ilgtermiņa līgumu esot izdevīgi.

Rīkojot iepirkumu konkursu un slēdzot līgumu, departaments vērtēja gan uzņēmēju piedāvāto tehnisko aprīkojumu, gan pieredzi ielu uzturēšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ak Evropa uzspiež ! Atbildēt

    POHAZUHA. Nila valdīšanas laikā iedzīvotāju veselība un infrastruktūras īpašnieku zaudējumi dēļ putekļiem jau neko nenozīmē.

Draugiem Facebook Twitter Google+