Latvijā
Politika

Ar Junkeru šodien spriedīs par Dombrovska amatu
 9

Foto – Timurs Subhankulovs

Par Eiropas Komisijas prezidentu Eiropas Parlamenta deputāti vakar ievēlēja bijušo Luksemburgas premjerministru un Eiropas Tautas partijas (ETP) izvirzīto kandidātu Žanu Klodu Junkeru. Par Junkera kandidatūru balsoja 422 (bija jāsaņem vismaz 376 balsis), bet pret bija 250 likumdevēji. Junkers amata pienākumus pildīs piecus gadus, sākot no šā gada 1. novembra.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“V”) apsveica Žanu Klodu Junkeru ar ievēlēšanu Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja amatā un novēlēja viņam daudz spēka, lai izdotos realizēt iecerētās pārmaiņas Eiropas Savienībā.

“Jo īpaši esmu gandarīta par to, ka EK turpmākos piecus gadus vadīs Eiropas Tautas partijas – Eiropas Parlamenta vēlēšanu uzvarētājas – izvirzītais kandidāts. Ņemot vērā, ka Latvija jau nākamgad kļūs par ES prezidējošo valsti, ceru, ka mums izveidosies cieša un laba sadarbība ar EK, lai kopīgi strādātu ES izaugsmei un iedzīvotāju drošībai un labklājībai. Junkeram novēlu gana daudz spēka, lai izdotos realizēt iecerētās pārmaiņas, kas nāks par labu visai Eiropai,” pauž premjerministre.

Šodien pirms Eiropadomes sanāksmes Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai paredzēta tikšanās ar Junkeru, lai apspriestu Eiropas Parlamenta deputāta ekspremjera Valda Dombrovska (“V”) amatu iespējas Eiropas Savienības struktūrās. Iepriekš telefonsarunā Junkers atzinis, ka Dombrovskim būtu jāieņem viņa zināšanām pienācīgs amats, šodien žurnālistiem sacīja Straujuma. Viņa bilda jau iepriekšteikto, ka Latvija raugās uz Dombrovski kā uz ekonomiskā vai finanšu bloka komisāru.

LA.lv