×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
16. jūlijs, 2014
Drukāt

Ar Junkeru šodien spriedīs par Dombrovska amatu
 (9)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Par Eiropas Komisijas prezidentu Eiropas Parlamenta deputāti vakar ievēlēja bijušo Luksemburgas premjerministru un Eiropas Tautas partijas (ETP) izvirzīto kandidātu Žanu Klodu Junkeru. Par Junkera kandidatūru balsoja 422 (bija jāsaņem vismaz 376 balsis), bet pret bija 250 likumdevēji. Junkers amata pienākumus pildīs piecus gadus, sākot no šā gada 1. novembra.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“V”) apsveica Žanu Klodu Junkeru ar ievēlēšanu Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja amatā un novēlēja viņam daudz spēka, lai izdotos realizēt iecerētās pārmaiņas Eiropas Savienībā.

“Jo īpaši esmu gandarīta par to, ka EK turpmākos piecus gadus vadīs Eiropas Tautas partijas – Eiropas Parlamenta vēlēšanu uzvarētājas – izvirzītais kandidāts. Ņemot vērā, ka Latvija jau nākamgad kļūs par ES prezidējošo valsti, ceru, ka mums izveidosies cieša un laba sadarbība ar EK, lai kopīgi strādātu ES izaugsmei un iedzīvotāju drošībai un labklājībai. Junkeram novēlu gana daudz spēka, lai izdotos realizēt iecerētās pārmaiņas, kas nāks par labu visai Eiropai,” pauž premjerministre.

Šodien pirms Eiropadomes sanāksmes Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai paredzēta tikšanās ar Junkeru, lai apspriestu Eiropas Parlamenta deputāta ekspremjera Valda Dombrovska (“V”) amatu iespējas Eiropas Savienības struktūrās. Iepriekš telefonsarunā Junkers atzinis, ka Dombrovskim būtu jāieņem viņa zināšanām pienācīgs amats, šodien žurnālistiem sacīja Straujuma. Viņa bilda jau iepriekšteikto, ka Latvija raugās uz Dombrovski kā uz ekonomiskā vai finanšu bloka komisāru.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Zeme ir apaļa,spriež Dombrovskis. Bet Vienotība jau raugās uz Dombrovski kā komisāru!

 2. Par nabaga huzāru aizlieciet vārdu…Vai tā? NĒ!!!

 3. ES ļoti labi spēs iztikt bez tāda darboņa kā Dombrovskis.

 4. Līdz tiesai tam mērglim būtu jābūt apcietinājumā, lai nenomūk uz Krieviju.

 5. Junkeram neaizmirstiet izstāstīt, kā pēc Dombrovska “veiksmesstāsta” Latvija atkal ir dziļā krīzē. Tikai līdzv vēlēšanām par to nerunās protams. Vilks laikam neizturēs un atkāpsies. Cik tad var melot par krīzes pārvarēšanu. Dombrovski no ekonomikas jātur lielgabala šāviena attālumā.

  • nu jā, saskaņieti, tavs uztraukums ir pamatots, jo ar Valdi Dombrovski mēs iesim uz ES, bet ne NVS.
   Un ceru, ka arī Saeimas vēlēšanu rezultāti to apstiprinās un tavas ilūzijas par virziena maiņu likvidēs.

 6. … kā tur bija par to lielāko kretīnu?

 7. Vienotība uz viņu raugās kā uz ekonomiskā vai finanšu bloka komisāru!

 8. Viņa zināšanas-konsolidācija un Iekšzemes kopprodukta (IKP) procentpunkti.

Draugiem Facebook Twitter Google+