×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

Agris Liepiņš: Sarūgtina Vairas Vīķes-Freibergas izteikumi (90)

Foto - LETAFoto - LETA

Atsaucoties uz Eiropas Savienības ierosinājumu bēgļus “solidāri” uzņemt visās ES dalībvalstīs, Latvijas politiķi pauda noraidošu attieksmi, par ko izpelnījās eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas publisku nosodījumu. Latviešiem vajagot atcerēties, ka arī viņi bija bēgļi, un nokaunēties. Klausoties eksprezidentes teiktajā, lieku reizi pārliecinājos, ka dažādas dzīves pieredzes vedina izdarīt atšķirīgus secinājumus un otra pārdzīvotais nekad nebūs tik tuvs kā paša izciestais.

Man, tāpat kā Latvijā dzīvojošajam latviešu tautas vairākumam, nav trimdas latviešu pieredzes bēgļu gaitās. Par to varu spriest vienīgi pēc Anšlava Eglīša romāniem vai Annas Žīgures tēlojumiem grāmatā “Viņi. Svešos pagalmos”. Toties manai ģimenei ir sūra pēckara Latvijas dzīves pieredze, kad mūsu valstī nekontrolēti ieplūda svešas mentalitātes un mums nepieņemamas sadzīves ieražu cilvēki no visas plašās padomijas. Rupji, vīzdegunīgi un mūsu tradīcijas nicinoši. Tautu brālības vārdā, solidaritātes vārdā mums iebraucējus vajadzēja uzņemt sakostiem zobiem un ierādīt viņiem dzīvesvietas. Pie viena paturēt mēli aiz zobiem, lai kāds nenokauninātu par to, ka nepareizi saprotam notiekošo. Ar šo smago mantojumu diendienā saskaramies šodienas Latvijā. Iebraucēju pēcteči nemaz nedomā integrēties latviešu sabiedrībā. Vērojot 9. maija svinības, mani būs ļoti grūti pārliecināt par pretējo. Un man patiešām uzmetas zosāda no domas vien, ka mums atkal jāuzņem iebraucēji, jānodrošina viņiem dzīvesvietas un jācer, ka bēgļi labprātīgi integrēsies mūsu valstī. No kurienes lai rastos ticība iebraucēju patiesai vēlmei apgūt valsts valodu un iekļauties vietējā sabiedrībā? Liekas, ka līdzīgu motīvu vadīti, savu nē izteica arī Latvijas politiķi, un šos argumentus visās niansēs vajadzētu izklāstīt arī ES politiķiem.

Un vēl mani sarūgtināja eksprezidentes teiktais, ka izsūtījumā Sibīrijā daudziem latviešiem palīdzēja izdzīvot vietējo ļaužu atbalsts. V. Vīķe-Freiberga tā arī nav izpratusi sāpes, kādas bija jāpārdzīvo Latvijā palikušajiem latviešiem. Uz Sibīriju neviens bēgļu gaitās nedevās, uz turieni izsūtīja. Salīdzināt deportēto cilvēku mokas ar šodienas bēgļiem no Āfrikas ir nepieņemami. No kara rajoniem bēgošos Itālijas varas iestādes pēc nokļūšanas krastā padzirda ar tēju, ietin segā un nodrošina ar naktsmītni. Sibīrijas plašumos nakts melnumā un salā deportētos vienkārši atstāja uz klaja lauka pie stacijas un pateica, ka rīt pa dienu atbrauks pakaļ. Cilvēki sasēdās aplī, vidū sievietes un bērni, bet ārpusē, ar muguru pret vēju, vīrieši. Saulei austot, ārējā cilvēku rinda bija nosalusi, tos sastingušus vienkārši novēla sniegā. Izdzīvojušos sasēdināja vezumos un aizveda uz vergu nometnēm.

Kas attiecas uz latviešiem, kuri, karam sākoties, evakuējās uz Iekškrieviju, arī viņu liktenis nebija rozēm kaisīts. Mana vecmamma ar vecotēvu nokļuva pie Volgas, Arzamasas rajonā, Malahovas sādžā. Pēc kara atgriežoties Latvijā, mana mamma bija aizmirsusi runāt latviski, jo Malahovā viņa savu māti neredzēja. Nakts melnumā vecmamma devās uz kolhoza “Novij trud” vistu fermām un nakts melnumā pārgurusi pārradās. Vergu darbs uz izdzīvošanas un nāves robežas. Žēl, ka Latvijai tik daudz laba darījusī Vaira Vīķe-Freiberga izmanto tādus salīdzinājumus.

Tauta viedokli par kādu jautājumu veido, vadoties pēc savas pieredzes. Latviešu tautai šī pieredze ir divējāda. Taču Latvijā lielākā daļa dzīvo ar padomju okupācijas laika pieredzi. Cik trimdas latviešu ir atgriezušies savā senču dzimtenē? Bet pamācīs gan.

Pievienot komentāru

Komentāri (90)

 1. Freiberga nesaprot, ko runā. Tauta viņai apmaksā prezidentes pensiju, dzīvokli, mašīnu utt., bet viņa par to tautu noķengā…

 2. Paldies A.L. par rakstu. Loti pareizi . Es uzaugu Padomju Latvija . Manai vecaimatei bij jaatdod sava gulta un istaba Krievu virsniekam,bez iebildumiem. Kas celo uz Eiropu tagad ir lielako ties okupanti.Notiek civilizaciju kars. Musdienas politiki un valsts nav spejigi aizsargat valsts iedzivotaju drosibu un vietejo tiesibas. diemzel Freibergas kundze ir no citas planetas.

 3. Vairai pienācis laiks atpūsties!
  Nemitīgi nosodīt savu tautu vārdos un ar pirkstu pie deniņiem, var tikai tas, kas dzīvo blakus, bet ne kopā :(.

 4. Biju labākās domās PAR VVF.

 5. viltus līdzība Atbildēt

  “Sieviete dzintarā” nekādi nerīmējas ar “Bārdaini tēvaiņi ar aifoniem”.

 6. Es domāju, ka viņa salīdzināja ar tiem latviešiem, kas devā bēgļu gaitās uz Vāciju. Šos skarbos piedzīvojumus varat lasīt grāmatā Sieviete dzintarā. Tad rastos sapratne par ko runā VVF. Zurnālista nekompetence.

 7. INTERESANTI BÙTU IEDZIĻINÄTIES?KURA PREZIDETA LAIKÄ LATVIJA BIJA VÈL VAIRÄK IZPÄRDOTA UN IZVAROTA(TAUTSAINIECÌBA+RÙPNIECÌBA),KÄ V.V.FREIBERGAS LAIKÄ!ES NESAPROTU?KAS IR ŠEIT SLAVINÄMS????

 8. Ir dažādi likteņi, pastāv atšķirīgs viedoklis pamatojoties un izejot tieši no personīgā redzesloka.
  Eiropai u.c. būtu jāatzīst, ka Latvija uzņēmusi veselu lērumu ne vien labākas dzīves tīkotāju, bet arī okupantu no tagad jau izbijušās PSRS, kuru attieksme latviešiem u.c. mūsu likteņbrāļiem ir ļoti pazīstama.
  Diemžēl ļoti retais no šiem cilvēkiem ir patiess demokrāts un tās valsts valodas, suverenitātes un brīvības cienītājs, kuras vidū viņš atrodas un dzīvo.
  Varbūt vajadzētu nosaukt valstij nelojālo cilvēku skaitu, lai saprastu patieso situāciju un apjaustu briesmas.

 9. Nav ko sarūgtināties! Atceries, kam VVF ir kalpojusi un kalpo, vēl šodien! Un tie nav latvieši vai Latvijas valsts, bet gan globālā augļotāju mafija.

 10. PALDIES JUMS, PAMELA!!! LABĀK ES NEPATEIKTU… PALDIES!!!!

 11. Re kā bija manam paziņam Sibīrijā:

  Dzīvoja ģimene ar bērniem kādā kolhozā. Viens no bērniem jautā otram krievu pusaudzim, kā uzrunāt sievietes, kā tas skan krieviski. Un puika rādījis uz garām ejošo jaunu sievieti, kaiminieni. Kā viņu uzrunāt? Devuška. Tad citreiz: kā šito sievieti: – ženščina. Un kā to pavecāko saukt? Kurva.
  Nākamā dienā zēns labestīgi sveicina šo vecāko sievieti – zdravstvuite, kurva.Tā atbild: es tev parādīšu kurvu, kas ir kurva. Nākamā DIENĀ VAI DRĪZ, CITĀ LAIKĀ ģimenei bērnus atņēma un nodeva kaut kādā patversmē kā politiski bīstamus. Tēvu aizsūtīja kaut kur tālu ziemeļos meža darbos. Un māte vairs nesaņēma ziņas no vīra, bērni
  nezina pat kur tēvs apbedīts. Tā, lūk, Vaira, tā ir draudzība. Nu ja, bija jau bija daudz labestīgu gadījumu, kad ieradās kolhozos, bet ar fašisma nozīmi sirdī pret represētajiem.

  Dzintris Kolāts TV raidījumā uzdeva jautājumu Vairai: Kā tas sanāca, ka Jūs daudz braukājāt pa pasauli, bet 8 vai …gados ne reizi neesat bijusi pie savas tautas? Skanēja atbilde apmēram tā – tā nav jūsu daļa, es pati zinu, kur man vajadzēja būt.
  , tā nav jūsu darīšana.

 12. Vaira 2004.gada Rīgas Balsī intervijā izteica atbildi par to, ka dzīvokļu īrniekiem denacionalizētajās mājās bija jānodrošina vienādas tiesības ar krieviem, kuri vairumā dzīvo jaunbūvētajās mājās, bet latvieši nereti vairumā dzīvoja vecajās mājās un un denacionalizētajiem īrniekiem tāpat kā Lietuvā un Igaunijā būtu jāizmaksā kompensācija, atbildēja – ko jūs gribiet lai jums tagad samaksā – vai tml. jo, tā apmēram, bet atstāsta jēga precīza. Jautājums – uz Kanādu krievu laikā bija jāsūta nauda Vairai?
  Re, atradu raksta citātu:Teikto pierāda arī tautā plaši slavinātās bijušās valsts prezidentes Vairas Vīķes Freibergas paustais laikrakstā „Rīgas Balss” 2004.gada 24.maija intervijā „Septiņas aktualitātes kopā ar Prezidenti”. Prezidente, mūsuprāt, izrāda cinisku attieksmi pret īrniekiem kā personām, kuras it kā vainīgas, ka dzīvoja padomju režīma laikā Latvijā un viņas izpratnē, citēju: „īrnieki ir baudījuši priekšrocības visus padomju gadus, nemaksājot īri likumīgajiem īpašniekiem…” Par to tagad viņiem tiek atmaksāts ar spīdzināšanu, ar kulaku nodokļiem? Savulaik, 2004.gada 5.jūnijā „Neatkarīgajā” autore Līga Švorina rakstā „Likums, kas krāsojas asins krāsā” arī norādīja, ka denacionalizācijas likums pieņemts namīpašnieku interesēs un cik milzīgs ir to iedzīvotāju skaits, kuri tika novesti līdz izmisumam un pašnāvībai utt. Nav izslēgts, ka likumdevējam tika iesniegtas likumdošanas iniciatīvas kā pabalstīt labākos, vienlīdzīgākos cilvēkus, kuri it kā cieta „toreiz”, dodoties bēgļu gaitās uz Rietumiem, tādēļ likumdevēji pieņem pret padomju režīma laikā privātmājās dzīvojošiem denacionalizēto māju īrniekiem, kā arī pret daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, es teiktu, vilku likumus, it kā netieši, lai pazemotu šos cilvēkus.

 13. beidziet vells ar ara tos manus komentarus dzest Ar vienu šo savu izrunu, vina ir sabojajusi visu manu priekšstatu par viņu. Vinai vajag bēgļus ievest, ka 200000 musu tautiešu ir ekonomiskie begļi un pagaidīsim vel konsolidāciju, tad redzesim vai skaitlis neaugs.. Mana sirdi ir tikai viens prezidents bijis latvijā , kura laikā mazās lauku skolas atvēra nevis kā tagad slēdza, kura laikā lauksaimniecības zemes bija 2x vairak, kura laika ekonomika zela un plauka, kurs stulbības negvelza bet darīja latvijas labā.

  • Jā, mums ir bijis tikai viens normāls prezidents – Kārlis Ulmanis, visi pārējie jaunajos laikos ir bijuši un ir tikai nožēlojamas izkārtnes.

  • Kainšvainlībtdihs Atbildēt

   Šeit ir jāsaprot kā un no kā politiķi ir salasījušies. Kad Lv atguva neatkarību, izdarīja lielu kļūdu, un turpina to kļūdu, neatverot maisus, tādējādi valsts izčakarētāji turpina brīvi darboties. Tajā laikā lai savāktu vairāk balsis, bija jābūt zināmam, lai būtu zināmam, jāreklamējas, lai reklamētos, bija vajadzīga nauda, bet kam tajā laikā bija nauda – stukačiem, maisu saturam, mafijai, un afēristiem, tie tad arī salīda valdībā, un tādi arī ievēlēja prezidentus, un tos koriģēja. Kamēr netiks restartēta sistēma, būs tikai sliktāk. Vēl jau jāskatās vai V.V.F. nav sorosa stipendiāte, tad viņas izteikumi balstās uz stipendiju atstrādāšanu.

 14. A kur palika komentāri? Vai tiešām rediģēti un dzēsti? Mums te sākusies lielāka cenzūra kā padomijas laikos. Tikai demokrātiski pareizos viedokļus drīkst izteikt?

 15. NATO vienību aizsegā Latvijā vajadzības gadījumā varēs izvietot tik bēgļu, cik kāda valdība, kādā slepenā un/vai slēgtā sēdē izlems. Nekas nav bezmaksas. Punkts.

 16. … Vecas nomenaklaturas, atkal uzpeldejoso, politiku un to lidzsjkrejeji vardi un darbi, nekaunigi un bez kadas paskritikas, un laikam bez tiem iztrukstosas zemapzinas, turpina mus aplaimot ar pamacibam un parmetumiem …!

  … Ka tas iespejams civilizeta sabiedriba, ka vini nespej pienemt pat sodienas realitati, ka laiki ir mainijusies, ka ir atklata patiesiba, kas norada uz vinu pasu izdaribu kludam vai nodevibam … ka vini pasi ir atbildigi par to ko latviesu autohtona pamattautas jau tresa paaudze pardzivo sobrid …

  … Kur ir tie celoni sadu nejutosu zombetu automatu eksistencei un darbibai … Vecakos, vai kara un okupacijas seku izsauktajas attiecibas pret savejiem, pret saviem berniem un retroaktivi … vai eksistencialas prasibas tiesam ir noliegusas divam paaudzem civilizetai sabiedribai vajadzigo tikumibas atributu normalu attistibu … ? l

  … No personigas pieredzes, liekas ka lauztikumibas normala hierarhija – milestibai – latvieti tika apgriezta otradi …. daudzos censonos dargaks par visu kluva kadas antropocentriskas ideologijas vai atlautas profesijas dogmatiskais, etiskais un materialistiskais guvums, kas atlava eksistet vai pat paspidet, un kas trimdas vai velak brivibas atgusanas gados Bezabrene tika transformets uz talakas autoritates paturesanu, to personigo labumu del …. atstumjot naciju, tautu gimeni un bernus sekondara loka … un milestibu pret berniem un tuvakiem sajaucot un izmainot ar lojalitati …

  … Normala sabiedriba ista milestiba ir starp bernu un vecakiem, un pamazinata vertiba pret tuvakiem, sabierdribu , tautu un valsti … iznemot situaciju, kad cilveka pienemtas kulturas vertibas ir apdraudetas un parcilveciskas negativas nem virsroku, neatlaujot gimenes loceklu starpa veidot normalu uz milestibu liktas attiecibu izveidosanos …

  … Sodien, tikumigam latvietim draud izskausana … vinu valsts atbildigo izvelei sekot un turpinat kara un okupacijas laika ievestam dzives vertibam … ka ari pienemot svesas un tautu iznicinosas globalisma vertibas un tradicijas …

  … Luk, par ko man ir rugtums: par visu partiju atbildigo nodevigo, naivo vai pasinteresu virziena darbibu valsts vadiba, un kas tisi vai netisi sagrava latvietibu lidz sodienas kririskam limenim( ar iznemumiem un NA parstaveto valsts vaditaju … ) stradajot ar valsts nakotnei domatiem, Satversmei neattiecigiem un tas garam neatbilstigiem, planiem, autohtonas latviesu pamattautas nakotnes nodrosinasanai … !!!

  … Un VVF ir tikai mazs, mazs zobratins tai visa, visa vel neatklata notikuma …

 17. Nebūtu uzdāvinājusi Abreni Papļūtiņam (ar cerību, ka Papļūtins neliks veto vairiņas ievēlēšānaipar ANO ģenerālsekretārieni), tad varētu runāt par Abrenes demogrāfiskās situācijas uzlabošanu ar bēgļu kvotām. Tagad gan garām.

 18. Tai vecajai ”ķerrai” laikam pārāk laba dzīve ir izveidojusies. Atklāti saakot – nospļauties uz to Kanādas Rozenkreiceru un kosmopolītu plancku. Pietiekami daudz viņa Latvijai kapu rakusi. Nu tagad vēl kratīs lielo “ai-ai-ai” pirkstu, ka Latvijā nēģerus neuzņem? – Turi muti, tantiņ, un adi savam vecim zeķes, nevis māci kā mums dzīvot – ne tu mūsu vietā šeit padomjlaikus izdzīvoji, lai mūs dzīvot mācītu!

 19. … Vecas nomenaklaturas atkal uzpeldejoso politiku un to lidzsjkrejeji vardi un darbi, nekaunigi un bez kadas paskritikas, un laikam bez iztrukstosas zemapzinas sapem, turpinas ar pamacibam un parmetumiem …!

  … Ka tas iespejams civilizeta sabiedriba, ka vini nespej pienemt pat sodienas realitati, ka laiki ir mainijusies, ka ir atklata patiesiba, kas norada uz vinu pasu izdaribu kludam vai nodevibam … ka vini pasi ir atbildigi par to ko latviesu autohtona pamattautas jau tresa paaudze pardzivo sobrid …

  … Kur ir tie celoni sadu nejutosu zombetu automatu eksistencei … Vecakos, vai kara un okupacijas seku izsauktajas attiecibas pret savejiem, pret saviem berniem un retroaktivi … vai eksistencialas prasibas tiesam ir noliegusas divam paaudzem civilizetai sabiedribai vajadzigo tikumibas atributu normalu attistibu … ? l

  … No personigas pieredzes, liekas ka lauztikumibas normala hierarhija – milestibai – latvieti tika apgriezta otradi …. daudzos censonos dargaks par visu kluva ideologijas vai profesijas dogmatiskais vai etiskais, kas atlava eksistet, vai kas velak brivibas atgusanas gados, tika transformets uz talakas autoritates un iegusanu dazdu personigo labumu del …. atstumjot naciju, tautu gimeni un bernus sekondara

 20. Latvijas iedzīvotāja Atbildēt

  Mēs jau visus pēckra gadus atbalstam krievu bēgļus, padomju gados iesūtītos un kara laikā aizklīdušos krievus, kuri mums tagad atriebjas, Eiropas līmenī mūs zākajot un saucot par fašistiem. To taču Vaira Vīķe-Freiberga zin. Atšķirība ir tā, ka viņa jebkurā brīdī var Latviju pamest, bet vidējais latvietis to nevar. Arī Nils Muižnieks ir tālu no patiesās situācijas Latvijā. Kāpēc gar ausīm ir palaists kāda ietekmīga amerikāņa teiktais, ka latvieši paši nav veicinājuši integrāiju, visu laiku ar krieviem sarunājoties krievu valodā, kur visu izglītību un saziņu vajadzēja tikai latviešu valodā!!!
  Sāp tas, ka “tie no ārpuses” (piedodiet) visu zin labāk. Kāpēc neviens nereaģē uz Ušakova aktivitātēm? Slinkums izdomāt, kā iziet no provokācijas situācijas, bet ,ja piestrādātu juristi, viss nostātos savās vietās. Pilnībā piekrītu A.Liepiņam. Patiesība gan ir tā, ka daudziem ir labi tā, kā ir un nekas netiek darīts, lai kaut kas mainītos.

 21. Atcerēsimies, kad tika izvesta krievijas armija no Latvijas. Eirop[as padome , pasaules varenie STRIKTI PAĢĒRĒJA, KA LATVIJĀ JĀATSTĀJ 20 000 KRIEVU VIRSNIEKI AR VISĀM ĢIMENĒM== VĒL 60 000 . Tie bija bēgļi, virsnieki, kuri zvērējuši uzticību armi9jai, nevēlējās atgriezties, jo viņiem piedāvāja dzīvot pat lopu mītnēs….. Mēs esam uznēmuši ju 80 000 bēgļus, kuri pieprasa otru= krievu valodu, , Latgali pievienot Krievijai,, Rigā saņem visādas blagas, – atvieglojumus. Reklāmā raksta uz riepām== NAŠA RIGA!

 22. Un kuri tad bija tie ,,savējie,, , kas nodeva savējos čekistiem!

  • Bija visās darba vietās,pagastu valdē,dzīvojamo māju sētnieki.Bija gandrīz visur.Bija taču izvedamo kvotas.Noteikts skaits jāizved un viss.Neviens neprasīja-savējais vai svešais.Nenodosi,pašam gals klāt.

 23. Latvija kopš pagājušā gad-100-ta vidus “solidāri” uzņēmusi okupan†us un pārbēdzējus no Padumjo Savienības un tagad viņi urkšķ, ka viņus “ущемляет”, fano par КГБ-is†u Pu†leru, gaida, ka viņš visu Pasauli iekļaus RoSSia’s – Parussia’s sastāvā un paģēr savai vienīgajai valodai garantijas no Sevas†opipõles līdz Baltijai. tāds hokejs mums nav vajadzīgs.

 24. Kā tikai svensonu bankas u.c. 4.maija sponsori sāks atprasīt 20 000 000 000 lielo kopējo parādu un/vai aizdevumus piebremzēt, tā bāleliņi un tautumeitas sāks dziedāt grieķu valodā. Uh, tas tik būs laiciņš – tad
  krievus kā pirms 100 gadiem palīgos sauks:
  “Pulcējaties zem latviešu karogiem!”
  (..) Ienaidnieks samin mūsu druvas; pārvērš mūsu mājas par pelniem un mūsu pilsētas par gruvekļiem. Mūsu sirmgalvji un bērni, mātes, sievas un meitas vienmēr vēl bēg no ļaunā vajātāja. Viņu ciešanas brēc pret debesīm, viņi gaida mūsu aizstāvēšanas.
  Un mēs neesam vieni: dienu no dienas, plecu pie pleca, mēs cīnāmies kopā ar diženo krievu tautu. Ticiet Krievijas nesalaužamai varenībai, ticiet latviešu tautas gaišai nākotnei! Lai tad pulcējamies zem savas tautas karoga, zem divgalvainā ērgļa spārniem.”

 25. Viens kolosāls raksts!Pilnīgi piekrītu! Nez no kurienes VVF ir sagrābstījusi,ka pret latviešiem Gulagā labi izturējās?Nu lai taču kaut izlasa M.Vanagas “Veļupes krastos”!Un latvieši uz turieni nebrauca ,samaksajot kontrobandistiem lielu naudu,PAŠI labākas dzīves meklējumos.VVF lai aprunājas ar tiem latviešiem,kuri palika Dzimtenē,nemeklējot labāku dzīvi,KĀ mums te gāja,cik “paēduši”bijām,cik pazemoti ntapām no kerzas zābakiem utt.Vispār tie viņas murgi nav īsumā komentējami.Vēl šo baltdien neesam tikuši vaļā no okupācijas.NEVAJAG MELOT !!Izlasiet interviju ar Kalnieti !Viņai vajag vēl vienu krievu TV!
  UN KĀ būs ar LATVIEŠIEM?Visas ziņas viens vienīgs melns piķis!Stulbi šovi – idiotiski pakaļdarījumi! Piem.”Kurš smiesies pēdejais”.To taču pat dziļi dauni neskatās !Par to pašu naudu var taču ko jēdzīgu uztaisīt!Tagad nez kapēc pat sabiedr.TV nav vairāk latviešu žurnālistu,bet kaut kādas Dragiļevas,Kozlovi utt.Skrejoša rinda ar drausmīgām kļūdām.Kas notiek Latvijas TV un NEPLP ar morāli kropliem dimantiem?Dos miljonus krievu kanāliem,bet latvietis lai skatās ķenču laika lustes un melnās ziņas par Latviju.Ja nu te kāds cepās par to putina Krieviju,ŅEMIET PIEMĒRU no Krievijas TV KĀ !!!viņi sevi uznes vai debesīs CIK jauki dzīvot Rasejā!Viss OK,viss uz F,F.
  Šoreiz VVF GALĪGI GARĀM !!Mums vēl arvien ir gandrīz 50%V ieklīdeņu,kuri neciena valsti un pamattautu ! НАЕЛИСЬ !

  • Vaira tās dumjības varētu būt sagrābstījusi,skatoties ģeniālo padomju seriālu par Martočkas ciešanām,kura dzīvoja ar savu dēliņu Gulagā brīnišķīgos apstākļos pie jaukiem cilvēkiem unpēc tam vēllieliskākos Novosibirskā,ka nemaz negribēja atgriezties Latvijā.Nu labi,ka tomēr pārdomāja.

 26. Ak mums vajadzētu nokaunēties par nevēlēšanos uzņemt bēgļus, jo pasaule kādreiz uzņēma latviešus, arī V.V.F. Vispirms lai lepnā kundze nokaunās un atvainojās saviem vistiešākajiem glābējiem, latviešu leģionāriem, un par represēto sieviešu izmēdīšanu.
  Izsmeļoši un pareizi raksta Agris Liepiņš, tikai kļūdās par to, ka lepnā kundze daudz darījusi Latvijas labā. Abrenes atdošana un verdziskā izturēšanās Putina priekšā, iztapība rietumiem – viss mums par kaunu un nespēka demonstrācija. Viņas mērķi – sava karjera.

  • ne tikai nav atvainojusies leģionāriem,bet nav arī paldies pateikusi par savu,savu tuvinieku un daudzu latviešu dzīvību izglābšanu.

 27. Esmu šokēts par freibergas nekaunību un iespļaušanu represēto dvēselēs!

 28. Patiesībā bēgļu problēma un atšķirīgā reakcija uz to pierāda ne tikai atšķirīgo pieredžu ietekmi uz uzskatiem, bet arī daudz plašāk- to, ka nekas nav tik viennozīmīgi kā Latvijas sabiedrībai dažkārt gribētos. Pievienojoties Eiropas Savienībai , acīmredzot, cerējām, ka tā mums tikai dos, bet neko neprasīs pretī. Manuprāt, tagad būtu liekulīgi piesaukt kaut kādu mūsu īpašo pieredzi, kas mums dotu tiesības nepakļauties kopienas politikai. Par to vajadzēja domāt pirms iestāšanās. Ja mēs ar tik vieglu roku pēc ES spiediena likvidējām Latvijas lepnumu mūsu senču vēl pirmās neatkarības gados dibinātās cukurfabrikas, kāpēc tāds satraukums par dažu bēgļu uzņemšanu, kas visticamāk, Latvijā neuzkavēsies. Un, starp citu, diez vai varam viennozīmīgi apgalvot, ka tas, no kā šodien bēg Āfrikas bēgļi ir mazāk briesmīgs kā tas, no kā savulaik bēga latvieši.

 29. Kad mēs bēgām ———bieži lasīts izteiciens . Kāds varbūt nezina, ka toreiz bija DP nometnes. Ka tur notika naturāla izlase, kā vergu tirgū. Strādīgos un veselīgos izlaida vispirms.Tos kas bija sadarbojušiers ar nacistiem – turēja līdz 50-jiem gadiem. Ko es ar to gribu teikt? Tātad – Itālijas piekrastē nometne. Liela. Milzīga. Personas lietas. Ar visu – sākot no zobiem, potēm un beidzot ar darba iemaņāsm. Ieskaitot praktisku šo iemaņu pārbaudi. Atsevišķi pārbaudam brašos brūnacainos jaunekļus, kurus redzējām video, un kuri pagrūduši malā sievietes un mazuļus, pirmie traucās ārā no laivām. Pārbaudām vai šamie nav saistīti ar islāma teroristiem, vai nav aģenti, vai nav bandīti, kas bēg no taisnās tiesas. Tās ir elementāras lietas, tas viss ir jādara. Pēc tam konkrētās valstis teiks tā – esam gatavi pieņemt 100 laukstrādniekus, 200 sētniekus, 50 mehāniķus. Tikai tā tas var notikt un ne citādi. Tā kā tas bija ar latviešiem, lietuviešiem, ukraiņiem un visiem citiem kuri bēga no komunistiem.

 30. Tā viš ir.

 31. Amerikanizācijas sērgas izraisītā tautu staigāšana pieaugs – Latvijai no tā neizvairīties, patīk tas māksliniekiem vai nepatīk. Ja ne visu PSRS tautu “vergošana” (lasi – varoņdarbs) kara gados, tad šodien vairs nekādas latviešu tautas Dzintarjūras krastos vairs nebūtu. Par to šodien pat pamatskolā māca:
  “Latviju bija paredzēts padarīt atkarīgu no Vācijas, 20 gados (līdz 1970.) iznīcināt vai pārvācot latviešu tautu.” Vācu okupācijas vara Latvijā (Kurlovičs G., Tomašūns A. Latvijas vēsture pamatskolām, – 254.lpp.)

  • Mazāk vajag lasīt krievu basņas par vāciešiem utt., ja būtu ,bet nekā tāda nebija, bet krievi gan ienākot strādāja cūcības un arī slepkavoja, izsūtija utt.

  • Klucim kluča domāšana.Es labāk pātvācojos,nekā pārkrievojos!!!Vācieši gadu simtos latviešiem atstāja dziesmu prieku,bet krievi iznīcību.

   • Uzdziedāsim!
    “…..Vēl nāks piektais gads / Asins lietus līs, / Un visaugstākās priedes nolauzīs.
    Iesim strēlniekos, / Dziesma vētru sēs, / Mūžam gaismas pils / Kalnā gavilēs….”

  • varbūt pietiks? Atbildēt

   Iznīcināt,pārvācot..Kādas šausmas”!krieviskā iznīcināšan un pārkrievošana taču ir vienkārši brīnišķīga.Daudz daudz labāka par iecerēto pārvācošanu..Krievija pāri visam-krievu pasaule ir visvarena.

  • ko tu gribi pārliecināt Atbildēt

   ar šo murgu tiražēšanu.?700 gadus vāci nīcināja latviešus,neiznīcināja,bet 30 gadu laikā līdz 1970. gan būtu piebeiguši.Nebaidi! Šajā dīķī bebri neaug!Kā būtu,ja tev būtu smadzenes?Tad tu droši vien te nebāztos ar to vēsturnieku tekstu.Bija tāds vēsturnieks Dzintars-īstajā vārdā Valdis Klucis,kurš aizmuka uz Maskavu bailēs no taisnas tiesas.Biedram bija četru klašu izglītība un partijas “skola”,bet skaitījās vēsturnieks Grāmatiņas lai rakstīja un sevi par ‘Jāni Dzintaru” dēvēja.Un ar saviem “avotiem’tu vari aiziet uz vietu..Pats zināsi,uz kuru!

 32. Varbūt visiem “bēgļu nīdējiem” vajadzētu vairāk iedziļināties pasaules politikā. Tikai iedomājos, ja kādreiz, citā realitātē, man vajadzētu bēgt no Latvijas, lai glābtu savu un savu bērnu dzīvības, bet kāds aizslēgtu robežas un ciniski pateiktu, lai mirstam nost, jo viņiem nav naudas, lai mūs pēc tam visu mūžu uzturētu. Viņi bēg no valstīm, kurās ir karš, nevis slikta ekonomika. Pilnībā piekrītu V.V.Freibergai, šeit nav runa par ekonomiku, bet cilvēcību. 200 bēgļi mūs neizputinās, nedz arī izraisīs valsts apvērsumu.

  • jau neizputinātu,ja vien mums jau te priekšā nebūtu vismaz 300 000 “apspiesto”+ vēl tikpat,kuri ir naturalizējušies ,bet visu laiku lūr uz austrumiem.Tad jau lai Eiropa pieņem arī daļu no mūsējiem,mēs jau viņus te neesam ar varu ieveduši.Kad tie tika mums “piespēlēti”,tad Eiropa klusēja.Nu nevar 1.5 miljoni latviešu integrēt gandrīz tikpat sveštautiešu,neapdraudot savu identitāti.Ja grib latviešus iznīdēt,tad ,protams,to var pieprasīt.

 33. Būtu labi, ja mūsu TREKNAIS GALS rādītu piemēru, ņemot mūža maizē tos bēgļus. Vaira, piem., varētu uzturēt kādus trīs …

 34. Būtu labi saprast visiem kritiķim, ka VVF no iekšpolitikas problēmām turēja pa gabalu. Tlkšanās reizēs ar “tautu” pēdējiem no kompetentām personām tika “palūgts” par iekšējām nekārtībām neizvērsties, jo prezidentei jau tāpat esot liela slodze.

  • VVF jau saņēma informāciju no tiem – pie varas esošajiem, bet ne represētajiem un uz Sibīriju sūtītajiem…Tur jau tā lieta!

   • taču ir izglītots cilvēks,Vai ta pēc 25 gadiem nebūs atjēgusies un palūkojusies visrinķī un visapkārt.

 35. Ne jau gramatika šeit noteic burtu lielumu, bet godbijīga attieksme pret savu valsti un tautu.

 36. Uzņemsim, uzņemsim, vedat tik šurp….Vēl pāris tūkstošu latviešu aizbrauks uz ārzemēm…Vietas pietiks..Barosim, ģērbsim, dosim pabalstus…Piecietīs gan mūsu pensionāri, gan skolotāji……Ciniski!

  • kas gan būtu domājis, ka mūsu psiholoģe Vaira Vīķe Freiberga izprot globalizāciju tik primitīvā formā; kad, tēlaini izsakoties, saber visus nacionāli integrētos vienā maisā, iekrata vienā “politiskā nācijā” un viss kārtībā…Lai nu tie tur integrējas un globalizējas – kā prot… Nu, man nav cita ko teikt, kā vienīgi – fui!

 37. ir argumentēt, pamatojoties uz personīgu subjektīvu pieredzi, piemēram, mans kaimiņš, mana sieva, es redzēju, dzirdēju utt.

 38. Kā jau paredzēju,agri vai vēlu publiska kašķēšanās ,tautai ejot mazumā,sāksies arī manu autoritāšu aprindās.VVF un Liepiņa kunga viedokļos piekrītu gan vienam ,gan otram,jo taisnība ir abās pusēs.Pasaulē daudzas lietas ir neatrisinātas un latvietim neietekmējamas.Kaut kur vēl pastāv verdzība,kau kur vēl sētas “izdaiļo” ar galvaskausiem,citur laupa un izvaro.Bet mums kā domājošām būtnēm gribās publiski to visu novērtēt.Varbūt kādreiz tiešām gudrāk ir paklusēt,jo palīdzēt nevaram.

 39. Neceliet atkala naidu mūsu starpā. Katrs ir izdzīvojis savu “elli” nevienam nebija “medus”, ne bēgļiem, ne izsūtītajiem! Mēs esam latvieši un mums ir tikai viens mērķis – saglabāt un attīstīt savu Valsti, lai arī kāda ir iepriekšējā pieredze… Arī es neesmu priecīgs par bēgļiem, bet esam izvēlējušies būt ES, gribam tikai, lai mums dod, bet pretī dot nevēlamies… Iedomājieties, ja pie mums būtu šāda situācija, jūs cien. Liepiņa kungs būtu pirmais, kurš “pieprasītu” ES reakciju, jo mēs esams buferzona visai Eiropai, kāda tagad ir Itālija… Padomājiet, pirms rakstiet un lieciet mierā V.V.F.

  • Šeit jau nav runa par Eiropas Savienību, bet par Latviju un latvisku vidi, kas ir tālu no vēlamās, īpaši lielpilsētās. Vai esat apstājies uz ielas un parunājies ar kādu iebraucēju? Jo nav iespējams novērtēt pašreizējo demogrāfisko situāciju valstī, par pamatu ņemot, reizi desmit gados veiktus iedzīvotāju skaitīšanas datus, kas arī nav sevišķi precīzi. Mēs dzīvojam informācijas mirkļa laikmetā un statistika nespēj izsekot mūslaiku iedzīvotāju pārvietošanās tendencēm. Tāpēc ņemos apgalvot, ka šībrīža demogrāfiskā un valsts valodas situācija Latvijā ir kritiska un latviešiem augstākā mērā draudīga, nemaz nerunājot par iekšpolitiku un ārpolitiku. Piekrītot Eiropas prasībām, uzņemt bēgļus situācijā, kad Latvija nespēj nodrošināt pati savus pilsoņus ar darbu, dzīvesvietu un pārējiem, cilvēka cienīgas dzīves, pamatnosacījumiem, kad pamatnācijas skaitliskā mazākuma (īpaši lielpilsētās) dēļ vairs nav iespējama normāla iebraucēju integrācija, jo latviešu valodu nelieto tā saucamie krievvalodīgie, to varētu uzskatīt par pašnāvību.

  • tā ES mums tā dod un palīdz,tad lai uzņem pie sevis dažus simttūkstošus okupācijas laikā iebraukušos kolonistus.Kāpēc tā nepalīdz Igaunijai un Latvijai likvidēt okupācijas sekas,bet vēl uzliek par pienākumu uzņemt bēgļus?

 40. Nebīju gaidījis, ka mūsu izglītotā un cienītā eksprezidentes kundze tiešām pilnīgi nezin tos necilvēciskos apstākļus, kādos izsūtītos latviešus mērdēja un pazemoja krievu okupanti savā varen plašajā. Astoņi gadi prezidentes krēslā – pietiekams laiks, lai vismaz iepazītos ar arhīvos sakrātajiem un apkopotajiem dokumentiem. Runajot tikai par sevi: tiku izsūtīts divas reizes. 1941. g. 14. jūnijā 5 gadu vecumā, kopā ar māsu, kurai bija nepilni 4 gadiņi. Vēlreiz tikām izsūtīti 1953. g. janvārī. ” Uz mūžīgiem laikiem”. Tikai pateicoties mātes neaprakstāmai varonībai pirmajā izsūtījumā izdzīvojām tanī krievu nolādētajā paradīzē. Cik no man pazīstamiem bērniem tur no bada, sala un slimībām nomira – neuzskaitīšu. Arī visā tālākajā dzīvē, līdz ļaunuma impērija sabruka, nācās just visāda veida ierobežojumus, domāt par katru vārdu, lai nenokļūtu čekas nagos kārtējo reizi. Negribu kavēties sīkumos. Domājot par tuvajām kārtējām prezidenta vēlēšanām, apsvēru arī mūsu eksprezidentes iespējas. Tagad šādu variantu atmetu galīgi. Viņas izteiktie kauninājumi latviešu sabiedrībai apliecina, cik patiesībā viņa ir sveša savai tautai. Dievs pasargi no tādas prezidentes.

  • Ne velti kādreizējais Pasaules valdnieks, kas staigāja pa vecpilsētu sauca VVF par visīstāko vella māti. Aklā tauta neredz, ka ragi, nagi ir rūpīgi paslēpti.

   • pasaules valdnieks Atbildēt

    bija trakoti gudrs un interesants cilvēks,kurš feini tēloja,ka ir drusku ķerts,līdz ar to varēja runāt visu,ko grib.

 41. elementāra formula Atbildēt

  Eiropa! Cik kolonistu krievimpēristu no mūsu zemes prom paņemsiet, tik daudz legālu bēgļu vietā uzņemsim, bet ne vairāk.

 42. Pienākusi tā retā reize, kad piekrītu Vairai, nevis kvadrātpierainajam papīra smērētājama,

  • Tu piekrīti šai Kanādas latvietei,kurai nav pat pateicības jūtu pret tiem latviešu puišiem,kuri kuri turēja fronti ,lai tāda Vaira Vīķe ar savu ģimeni varētu paspēt aizbraukt? Kura neapzinās,ka ,ja nebūtu šo viņas noniecināto puišu,viņa būtu nevis prezidente ,bet gan slaucēja kolhozā ”Uz priekšu”.

 43. Es te lasīju vienu komentāru : Latvijā ir demokrātija ? Demokrātiskā valstī uz katra soļa televīzija , radio , valdība nebazūnē tādus vārdus kā ( maznodrošinātie , zem iztikas minimuma dzīvojošie nabadzīgie ……utt ) tādā valstī visi mīl savu darbu , godīgi strādā un saņem pienācīgu samaksu . Neviens no tādas valsts nemūk prom . Darba devējs ciena savu darbinieku , neviss uzskata viņu par savas mantas gādātāju viņam atmetot kaut ko lai izdzīvotu . Pensionārs godīgā darbā nopelnījis lai varētu nevis eksistēt , bet kaut normāli dzīvot bez rūpēm , neviss vēl palīdzēt savai ģimenei izdzīvot . Kam pieder vārdi : beidzot tas laiks ir pienācis , visu veco likvidēsim un sāksim jaunu dzīvi . ( MĒS SĀKSIM JAUNU DZĪVI ) īsā laikā miljonāri ….maznodrošinātie…. zem iztikas minimuma dzīvojošie …palikušie bez pajumtes ….pabalstu saņēmēji kuri jau pie tā pieraduši . ……. ???

 44. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  Aiz Zilupes ir Sebeža. ažidesmiti kilometru škir divas dažādas pasaules. Civilizācija un čingizhana pēcteči.Tāds bezdibenis škir muhamedaņu pasauli no pārējās kulturālās pasaules. Kur ir kāds izslamists zinātnieks vai mākslinieksa. No miljonoem islamistu nav neviena. Par kādu integrāciju var runāt. Daži individi ir spējīgi asimilizēties. Tie 9.maija varoņi puķinisma gadījumā ātri vien kļutu par “zaļajiem cilveciņiem”ar kalašņikovu. Pirmais solis ir okupantu valodas izskaušana, viņu naidīgo skolu likvidēšana. Gribi dzīvot Latvijā, esi latvietis, vai par tādu topi! Bet tam vajadzīgs ilgs laiks un skolas. Ja tā nebūs,mūs gaida jatvingu un lībiešu liktenis. Vai mēs to gribam? Maršals Karls Gustav Emīls Mannerheims bija cara ģenerāli, zviedrs, bet ļoti labi apzinājās, ka dzīvo Somijā un kalpoja tai tautai,kuras vidē dzīvoja. Viņš nelāva somiem zagt un melot. Bija bargs pret nodevējiem un komunistiem. Vai mums ar nevajaga tādu prezidentu? Kā Egils Levits! Eiropas tiesnesis vajadzōgs Latvijai.

 45. Paldies par rakstu Atbildēt

  Paldies, Agri!

  • NA. “Vienota tautas veselības un labklājības politika nolūkā pagarināt tautas veselīgi nodzīvotā mūža ilgumu, mazināt veselības nevienlīdzību un cēloņus priekšlaicīgai nāvei, invaliditātei un pārejošai darbnespējai.” Šī ir rindas no NA pirmsvēlēšanu solījuma. Un šis ir rindas no ES ekspertu 2015. gada Latvijas novērtējuma: “Veselības aprūpes izdevumi ir vieni no mazākajiem ES. Darbspējīgā vecumā 24-64 gadi iedzīvotāju mirstības rādītājs ir otrs augstākais ES” (pirmā ir Bulgārija). Šis skaitlis pēc Eirostat datiem ir ap 1800 cilvēki virs ES vidējā līmeņa. Un jautājums Agrim un Saeimas priekšsēdētājai Mūrniecei (NA): Kāpēc Jūs uzskatāt, ka savu Latvijas iedzīvotāju liela skaita priekšlaicīga nonāvēšana ir atbalstāma, jo Jūs, visa latviskā koalīcija, par to nobalsojāt, pieņemot 2015.gada budžetu, pretēji pirmsvēlēšanu solījumiem,bet 250 bēgļu uzņemšana Latvijā gadā, lai izpildītu savas saistības pret ES, kas mūs šobrīd dāsni finansē no ES kopējiem līdzekļiem (virs 1 miljards eiro gadā), lai mēs sasniegtu kaut tuvināti ES līmeni , ir noziegums pret valsti. Jūs savu bērnišķīgo NA politiķa domu seklumu gribat salīdzināt ar VVF plašo skatījumu uz politiskajiem jautājumiem un to savstarpējo saistību.

 46. ko mēs iesāksim,kad mums ikdienā uz ielas pretī nāks nevis viens bet veseli 200 stīli,uz kuriem mēs nedrīkstēsim pat acis pacelt lai netiktu kvalificēti par rasistiem?Tā arī staigāsim ar zemei pievērstiem skatieniem,neiedrošinoties acis uz augšu pavērst.

 47. No tās večas, kura, pēc viņas izcūkoto Valsts valodas likuma un Pilsonības likuma (atceramies viņas uzspiestos “naturalizācijas logus” priekš okupantiem, kolonistiem un viņu pēctečiem) tagad bauda pārtikušas vecumdienas nodokļu maksātāju dāsni apmaksātajā glaunajā dzīvoklī un braukā limuzīnā, neko citu jau sagaidīt nevar. Viņai jau nemaz neienāk prātā (vai viņa to nezin?), ka Latvijā gandrīz puse iedzīvotāju ir okupanti, kolonisti un viņu pēcteči, tādēļ ne par kādām kvotām bēgļu uzņemšanai nevar būt ne runas! Nez, kā tur īsti bija ar to čekas aģenti “kluksti”?

 48. Liepiņa kungs, kā saka, tagad jauc mušas ar kotletēm. Patāv būtiska atšķirības starp okupētas zemes apzinātu pārkrievošanas politiku un zināmu skaitu bēgļu uzņemšanu valstī ar demokrātisku sabiedrību.

 49. Nevajadzētu apvainoties uz VVF, kas bija/būs Latvijas labākā prezidente. Kas ir 200-250 imigrantu- pat ne piliens jūrā.
  Toties ar uzturēšanās atļaujām te ienāk tūkstoši, bet tad liepiņi klusē.

 50. Aiz savas iedomibas duma paliek, neko Latvijas laba nav izdarijusi ka vien civinajusi par to savu trimdu vareja palikt Latvija ko tad muka vareja mukt uz afriku bet ne uz ameriku kur bagataka dzive .

 51. Kā trimdas latviete no rietumiem boļševiku varas laikā varēja vazāties pa “varenplašo”?

 52. Te nu gan labāk būtu PAKLUSĒJUSI…Ja tie vīri, kuriem ar pirkstu pie pieres 16. martā tika parādīts, ka viņi nedraudzējas ar galvu, nebūtu karojuši, tad VVF – kas to zina…vai vispār būtu…
  BŪTU LABĀK PADOMĀJUSI PAR TO, KO SAVĀ t.s.prezidentēšanas LAIKĀ LABU VAI DRĪZĀK GAN – ĻAUNU…NODARĪJUSI LATVIEŠU TAUTAI… AIZ SAJŪSMAS SPIEDZOŠĀS TANTIŅAS NESPĒJ TO NOVĒRTĒT…diemžēl – TIKAI NĀKAMĀS PAAUDZES TO SAPRATĪS…LABĀK NEBŪTU BRAUKUSI ATPAKAĻ…

 53. Kurie tad latvieši šeit jau divdesmit piecus gadus pēc kārtas runā par okupantu integrāciju un tērē tam resursus? Vai tad tie “augstprātīgie” trimdas? Ļoti aizkustinošs stāsts, es arī šo to varētu pastāstīt par savējiem – tie gan nenosala tuksnesī bet visi krita visdāžādakos kaujas laukos. Pēdējais, proti, – bandīts – nomira sēžot pie koka, kā suns uz ķēdes, pie Palangas visu aplūkošanai. Bet kāds tam sakars ar šiem bēgļiem? Par nožēlu taisnība, tomēr, nav visiem vienāda. Iespējams, ka varētu, apmaiņai pret bēgļiem, prasīt rietumus atrisināt baltijas okupantu jautājumu tā, kā viņi paši to aprakstijuši savās konvencijās? Bet mūsejie – ne trimdas – paši sarakstijuši, ka tiem ir tiesības šeit palikt neierobežoti un bez kaut kādiem nosacījumiem, un par to šodien lielās, kā ar milzīgu juridisku sasniegumu. Dažiem tie pat ir mīļāki nekā savējie, jo tik audsta kultūra un atsaucība.

 54. jautājums sekojošs – kurai tautai pasaulē vēl ir bijis jāasimilē (jeb jāintegrē) sava sabiedrībā 20 gadu periodā tik daudz bēgļu (jeb cittautiešu) kā Latvijai un Latviešiem!
  Aceramies cik ir Latvieši Latvijā ( kaut vai Latvijas pilsoņi) un cik proporcionāli uz to skaitu ir cittautieši ( vai kaut vai nepilsoņi) !!!!!!

  • Jautājums ir šāds, neviss sekojošs. Valsts Latvija – ar lielo sāk.burtu; latvieši (tauta) ar mazo

   • Labs jautājums gan izbijušās Padomju Latvijas latviešiem, gan trimdiniekiem – bijušiem, esošiem un topošiem, gan okupantiem, to pēctečiem, Latvijas valsts pilsoņiem, gan pašiem pēdējiem immigrantiem no visas pasaules!!! Kas ir latvieši Latvijā?

 55. Paris simts begli Atbildēt

  ir tikai simbolisks zests un tas ir sava veida solidaritates apliecinajums. Latviesi ir pieradusi klut par paklausigiem burtu kalpiem un nav pieradusi pie radosas brivibas… Un Eiropas regulas ir japienem vai jaiztulko pec vietejam vajadzibam. Tur ir vajadziga smaidosa drossirdiba. Patverums Eiropa nav nekads logisks Afrikas un Sirijas beglu atrisinajums. Tas atrisinajums ir atrodams pasas beglu zemes un pasiem vietejiem tos atrisinajumus ir jaatrod pirms parejai pasaulei bus janak ievest kartibu sajos bedigos sturos.

 56. A.Liepiņš: ” Žēl, ka Latvijai tik daudz laba darījusī Vaira Vīķe-Freiberga izmanto tādus salīdzinājumus.”
  – – – – – – – – – – – – –
  Esmu bieži dzirdējis, ka Vīķe-Freiberga Latvijai esot “tik daudz laba darījusi”, bet kad prasu KONKRĒTI KO? Tad cilvēki čapstina mutes un stostās. Es varu, turpretīm, noskaitīt vairākas lietas, kuras viņa ir latviskai Latvijai s l i k t i darījusi.

  • Saci skaitit. Ko celsi gaisa?

   • palīdzēšu saskaitīt Atbildēt

    1. Atdeva saeimai atpakaļ stingrāko valsts valodas likumu
    2.Atdeva likumu par čekas maisu publicēšanu
    3. Akceptēja Abrenes atdošanu
    4. Devītajā maijā devās uz Maskavu

 57. Patiesību sakot, arī lielākā daļa no latviešu paaudzes, kas piedzima 50.-60. gados un vēlāk dzimusī nākošā paaudze, arī nav izjutusi okupāciju tā, kā paaudzes pirms viņām. Šīs paaudzes jau bija piemērojušās un, ja PSRS nebūtu sabrukusi, neatkarīgās Latvijas ideja būtu norakta uz neatgriešanos. Nē, “virtuves sarunās” starp savējiem jau Padomija tika kritizēta uz nebēdu, bet lai reāli ko darītu pret to, Dievs, pasargā. Vai tad to nevar just arī tagad? Demokrātija – tāpēc kritzēt visus un visu – bet, lūdzu! Darīt, lai kaut kas mainītos uz labi – joprojām, Dievs, pasargā! Tā pati ēnu ekonomika. Tās dēļ visur budžetā pietrūkst nauda. Taču, ja darbā tev priekšniecība “aplokšņu algu” piedāvā – kurš atteiksies? Vai iespējama situācija, ka darbinieki par to protestē? Atvainojiet, stipri šaubos! Ja būtu savādāk – ēnu ekonomikas nebūtu.

 58. VVF nav izjutusi krievu okupāciju uz savas ādas. Iekšpolitikā viņa bija un ir apaļa nulle – bez vēsturiskās praktiskās pieredzes.
  Aicinājums Agrim Liepiņam – nebaidies un iebraucējus Latvijā no PSRSa droši sauc par okupantiem un kolonistiem, jo atbilstoši starptautiskajām tiesībām viņi tādi ir.

  • iebrauca lielākoties izmisušie, bēgdami no bada. Vai garākas desas meklētāji.
   Vai Latvijai tamdēļ būtu pienākums IZMIRT ?

  • Atliek tikai piekrist – īsi un precīzi – paēdušais neēdušu nekad nesapratīs. Pēckara trūkums bija visiem tikai daļai to papildināja čekistu durkļi un iebraucēji sludināja savas tiesības ieņemt labākos dzīvokļus, darbu un līdz ar to neapmierinātie tika aizvadīti uz lopu vagoniem…

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+