×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. septembris, 2013
Drukāt

Ar kādām jūtām gaidāt mācību gada sākumu?

Foto - LETAFoto - LETA

Matīss, 8. klase:
 “Negribu, lai sākas mācības, bet gribu sastapt visus draugus, ko pa vasaru nav sanācis redzēt. Nepatīk agrie rīti un lielais blāķis ar mājasdarbiem. No šī gada neko daudz nesagaidu, vienīgais ceru uz pieņemamām atzīmēm un gribu veiksmīgi pabeigt mācību gadu. Visiem pārējiem skolēniem novēlu izturību un veiksmi.”


Madara, 1. kursa studente:
 “Esmu patīkami satraukta par šo mācību gadu, jo sākšu mācīties universitātē. Es ceru, ka joma, ko izvēlējos, būs man īstā. Ceru, ka satikšu daudz jaunu cilvēku un iegūšu jaunus draugus. Es no šī gada gaidu tikai to labāko. Protams, ir jau skumji, ka vasara beigusies un atkal jāsāk nopietni mācīties, bet ir arī mazliet prieks, ka beidzot varēšu mācīties tikai to, kas pašai interesē, un ka tas arī vairs nebūs tik uzspiesti. Novēlu arī visiem citiem jauku mācību gadu vai nu aizvien skolas solā, vai arī kā studentam. Galvenais – visu darīt ar prieku un mērķi, tad jau kaut kā izdzīvosim.”

Kārlis, 12. klase:
 “Nē, neesmu gatavs mācīties, bet šis vismaz ir pēdējais gads, tas ir neliels mierinājums. Es gan paredzu, ka šis nebūs īpaši grūts gads, jo galvenokārt visu atkārtojam no iepriekšējiem gadiem un gatavojamies eksāmeniem. Domāju, ka veiksmīgi visu nokārtošu. Cik labas atzīmes būs, to gan nevar pateikt, bet vismaz esmu pilnīgi drošs, ka nevienā eksāmenā neizkritīšu. Skola un mācības vispār saistās ar kaut ko mokošu, bet it kā vajadzīgu un noderīgu. Vienīgais, kas palīdz izturēt to visu, ir draugi un klases tusiņi. Pārējiem – skolēniem un studentiem – novēlu labu mācību gadu, sekmīgi to pabeigt un veiksmi turpmākajās gaitās.”

Silvija, studente:
 “Protams, negribas atkal sākt mācīties, bet, kas jādara, jādara. Pa vasaru daudz nesanāca atpūsties, jo strādāju, kā arī jūlijā piedalījos Dziesmu un deju svētkos. Tāpēc galīgi negribas papildus visam vēl arī mācīties. Es ceru, ka šo gadu veiksmīgi aizvadīšu, ļoti ceru, ka palikšu budžeta grupā. It kā mācos specialitātē, kuru pati izvēlējos, nekas nav piespiedu kārtā, bet tomēr, ja gribi iegūt labu darbu, bez izglītības pie tā netikt. Man šķiet, ka pašlaik daudziem trūkst motivācijas mācīties, jo absolūti trūkst garantijas, ka pēc tam izdosies atrast darbu. Daudzās vietās, piemēram, negrib pieņemt studentus, kuri vēl studē vai tikko absolvējuši mācību iestādi, jo viņiem nav pietiekamas pieredzes, bet kur tad lai iegūst pieredzi, ja nekur neņem darbā? Domāju, ja studenti zinātu, ka viņi spēs iekļauties darba tirgū pēc mācību pabeigšanas, viņi būtu daudz motivētāki to darīt. Tāpēc studentiem, kuri vai nu tikko sāks mācīties, vai jau tūlīt beigs, novēlu motivāciju un izturību.”

Monta, 9. klase:
 “Pārsteidzošā kārtā esmu ļoti gatava šim mācību gadam. Šī būs 9. klase, un es jau zinu, uz kuru vidusskolu gribu pēc tam iet. Ceru, ka tajā tikšu iekšā, tāpēc šogad cītīgi jāmācās un labi jānokārto eksāmeni. Skumji jau būs atvadīties no daudziem draugiem un no pašas skolas, kurā pavadīti deviņi skolas gadi, bet prieks, ka palēnām tuvojos universitātei un iespējai mācīties tikai to, kas patiešām patīk. Man liekas – šis gads paies ļoti, ļoti ātri, bet domāju arī, ka tas būs labs un veiksmīgs. Pārējiem skolēniem novēlu veiksmīgu mācību gadu, ar labām sekmēm un lieliem panākumiem.”

Mārtiņš, 10. klase:
 “Mazliet jau gaidu mācību gada sākumu, bet tikai tāpēc, lai satiktu visus sen neredzētos draugus. Mācīties galīgi negribas. Man nepatīk, ka jāmācās tik daudzi priekšmeti, kaut arī pusi no tiem es pēc skolas pabeigšanas nemaz neizmantošu. Protams, nepieciešamas pamatzināšanas visās jomās, bet ne tik padziļināti. Es ceru, ka šis gads būs veiksmīgs, it īpaši tādēļ, ka tas ir pirmais vidusskolā. Visiem pārējiem skolēniem un studentiem novēlu veiksmi, izturību, labas sekmes un daudz tusiņu.”

Santa, 12. klase:
 “Gribu, lai sākas mācības, jo šis ir pēdējais skolas gads. Negribu mācīties un gatavoties eksāmeniem, bet esmu gatava beidzot pabeigt skolu un kādu laiku nemācīties. Pašlaik domāju, ka gadu pēc 12. klases beigšanas strādāšu, iespējams, tepat Latvijā, bet, ja būs iespēja, kaut kur ārzemēs. Mācības universitātē sākšu vēlāk. Negribu uzreiz visu sākt no sākuma. Šis gads, protams, paies ātri, bet vienīgais – beigās varētu būt skumji: pamest vietu, kur tik ilgus gadus katru dienu esi teju vai dzīvojis, kā arī atvadīties no daudzajiem draugiem, jo katru dienu viņus vairs nevarēšu sastapt. Visiem, kas atkal tagad atsāks mācības, novēlu izturību.”

{gallery id=”2093″}

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+