×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2012
Drukāt

Ar kādām novitātēm augstskolas piesaista studentus?


Lolita Kivleniece-Kuzņecova, Rēzeknes Augstskola: “Dizaina un amatniecības katedra šā gada vasaras uzņemšanas periodā vidusskolu absolventiem piedāvās 11 dažādas studiju programmas.

 

Tie, kuri būs nolēmuši studēt pilnā laikā, varēs pretendēt uz valsts finansētu budžeta vietu. Izglītības un dizaina fakultāte šogad reflektantiem piedāvās 90 budžeta vietas, kā arī iespēju uzsākt studijas jaunā studiju programmā “Apģērbu projektēšana un dizains”.”

Kristīne Milberga, Liepājas Universitāte: “Šogad piedāvājam jaunu studiju programmu “Informācijas tehnoloģija”. Ir pārveidota studiju programma vides zinātnē – “Vides un atjaunojamo energoresursu pārvaldība un inženierija”. Jauns virziens ir izveidots studiju programmai “Komunikācijas vadība”. Plašas iespējas piedāvā “Biznesa un organizāciju vadības” studiju programma. Universitātei ir noslēgts līgums ar Bredas Lietišķo zinātņu universitāti Nīderlandē, un šā virziena studenti pēc 1. kursa turpina studijas Nīderlandē. Ir paplašināta un pilnveidota studiju programma “Dizains”. Ar mūziku saistītās studiju programmās turpmāk būs iespēja apgūt arī ērģeļu spēli.”

Ilona Vilcāne, Latvijas Universitāte (LU): “LU dabaszinātņu bakalaura studiju programmai ķīmijā piešķirts “Eirobakalaura” nosaukums. Tā ir kvalitātes zīme, kas veicina programmas atpazīstamību un studentu mobilitāti. Šā gada bakalaura programmas absolventi būs pirmie, kas saņems diplomu ar “Eirobakalaura” kvalitātes zīmi. Datorikas fakultāte, sākot no 2011./2012. akadēmiskā gada pavasara semestra, realizē izcilības studijas, kas tiek piedāvātas tiem studentiem, kuri vēlas un spēj konkrētajai studiju programmai atvēlētajā laikā apgūt vairāk zināšanu un prasmju, nekā programmā paredzēts. Datorikas fakultātes datorzinātņu bakalaura un datorzinātņu maģistra studiju programmas ir ieguvušas arī Eiropas kvalitātes zīmi.”

Jolanta Semjonova, Daugavpils Universitāte: “2012./2013. studiju gadā topošajiem studentiem piedāvājam vairāk nekā 600 valsts dotētās studiju vietas 58 dažāda līmeņa studiju programmās, studiju maksas atlaides, kā arī elastīgu studiju maksas grafiku un citas priekšrocības. Universitātē dabaszinības studējošie varēs apgūt zināšanas renovētā “Ilgu” pilī, ekomājā, vienā no modernākajām studiju un pētniecības bāzēm Austrum-eiropā, kur mācības notiks modernās, mūsdienīgi aprīkotās laboratorijās, tiks organizētas studējošo prakses, veikti pētījumi. Mācību bāzē būs pieejams bezvadu internets, lifts cilvēkiem ar kustību traucējumiem utt. Ekoskolu programmu absolventiem pievilcīga varētu šķist Daugavpils Universitātes iesaistīšanās Eko augstskolu pro-grammā, tādējādi turpinot videi draudzīga dzīvesveida popularizēšanu. Daugavpils Universitātes diplomu pielikumiem ir piešķirta Eiropas Komisijas Atzinības zīme, kas topošajiem studentiem garantē starptautiski atzīta diploma saņemšanu.”

 

Uzziņa

Šogad 9. klasi beidz 20 426 skolēni, tostarp 19 621 – 
vispārizglītojošajās dienas skolās un 805 – vakara un 
neklātienes mācību programmās.

Vidusskolu vispārizglītojošās dienas skolās beidz 13 977 skolēni, bet vakara un neklātienes mācību programmās – 3634 skolēni.

Profesionālās izglītības iestādēs aizvadītajā mācību gadā pēdējā kursā mācījās 7271 audzēknis.

Avots: Izglītības un zinātnes ministrijas dati

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+