×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. februāris, 2013
Drukāt

Ar kampaņu centīsies veicināt adopciju

Foto - LETAFoto - LETA

Šī gada rudenī akcijas “Par dzīvību” organizatori plāno organizēt plašu sabiedrību izglītojošu kampaņu “Latvija bez bāreņiem”, lai iedvesmotu iedzīvotājus adoptēt bērnus.

Kampaņas īstenotāji uzskata, ka Latvijas valdība nespēj nodrošināt starptautiskos un arī nacionālā līmeņa tiesību aktos noteikto, ka valstij ir jāspēj nodrošināt ģimenisku vidi katram bērnam un institūcijas nedrīkst būt ilgstoša patvēruma vieta. “Diemžēl Latvijā bērnunami tiek attīstīti, un arī atbildīgā Labklājības ministrija nesteidzas ar to likvidēšanu, par ko neskaitāmas reizes ir saņēmusi pārmetumus no Tiesībsarga biroja,” uzskata organizatori.

Tikmēr Labklājības ministrija norāda, ka viena no šī gada prioritātēm ir virzība uz aprūpi ārpus institūcijām un viens mērķiem ir panākt, ka bez vecāku gādības palikušie bērni pēc iespējas ātrāk nonāk ģimeniskā vidē.

Šobrīd savus adoptētājus Latvijā gaida 1299 bērni, bet rindā uz adopciju gaida 92 adoptētāji no Latvijas un 56 ārvalstu adoptētāji.

Kampaņas “Latvija bez bāreņiem” mērķis būšot turpināt mainīt sabiedrības attieksmi pret bērnu kā vērtību, iedvesmot un iedrošināt cilvēkus spert nozīmīgu soli – parādīt mīlestību kādam, kam līdz šim dzīvē ir mazāk veicies. “Esmu pārliecināts, ka šī kampaņa būs vēl spilgtāka un spēcīgāka nekā iepriekšējā akcija “Par dzīvību”,”apgalvo idejas autors Jānis Pļaviņš.

Kampaņas organizatori jau esot iesnieguši projektu Sabiedrības integrācijas fondā, kurā pieejami Eiropas Savienības līdzekļi šiem mērķiem.

.
.
.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+