×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. decembris, 2012
Drukāt

Ar ķermeņa atdzišanu slimnīcā nogādāti pieci vīrieši

Foto-LETAFoto-LETA

Aizvadītajā diennaktī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) slimnīcā nogādājis vairākus cilvēkus, kas traumas guvuši aukstā laika dēļ, tajā skaitā pieciem vīriešiem konstatēta ķermeņa atdzišana, aģentūru LETA informēja dienesta komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša.

Viņa sacīja, ka slimnīcā nogādāti pieci vīrieši, kas gulējuši uz ielas. Visi esot atradušies arī alkohola reibumā. Rīgā ar ķermeņa atdzišanu slimnīcā nogādāti trīs vīrieši aptuveni 50 līdz 60 gadu vecumā. Savukārt Zemgalē ar ķermeņa atdzišanu slimnīcā nogādāts 64 gadus vecs vīrietis, kurš apmēram divas stundas gulējis uz ielas, bet Vidzemē slimnīcā nokļuvis 45 gadus vecs vīrietis.

Mediķi aicina līdzcilvēkus nepalikt vienaldzīgiem un palīdzēt cilvēkiem, kas aukstumā atrodas uz ielas.

Viens vīrietis 52 gadu vecumā aizvadītajā diennaktī, ilgstoši atrodoties ārā, ir guvis pēdas apsaldējumu un nogādāts Rīgas Austrumu klīniskajā slimnīcā.

Zemgalē 42 gadus vecs vīrietis ir paslīdējis un kritis. Viņš nogādāts slimnīcā ar potītes kaula lūzumu.

Vidzemē miruši 68 un 70 gadus veci vīrieši. Tas, iespējams, saistīts ar to, ka pirms tam tīrīts sniegs. Vīriešiem bija palicis slikti, un zināms, ka pirms tam bijusi pastiprināta fiziskas slodze, tīrot sniegu.

Mediķi cilvēkus aicina ziemas laikā nepārpūlēties, tīrot sniegu. “Cilvēkiem, kuriem ir kādas hroniskas saslimšanas, jo īpaši sirds asinsvadu saslimšanas, un veselības problēmas, vajag ļoti uzmanīties, šķūrējot un tīrot sniegu savas piemājas teritorijās. Vajag nepārpūlēties, nepārvērtēt savus spēkus un, tīrot sniegu, tomēr arī atpūsties ik pa brīdim, lai tas neietekmētu veselību,” sacīja Bukša.

Aizvadītajā diennaktī kopumā Neatliekamās medicīnas palīdzības dienesta brigādes devās uz 1304 izsaukumiem, no tiem 179 gadījumos bijušas dažāda veida traumas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+