Uncategorized

Ar KM apbalvojumu godinās izcilākos mākslas un mūzikas skolu audzēkņus 16

foto – Leta

Piektdien, 10. maijā, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) pulcinās kultūrizglītības nozares talantīgākos audzēkņus un viņu skolotājus, lai pasniegtu Kultūras ministrijas apbalvojumus par nozīmīgiem sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādes un skatēs mākslu nozarēs.

Šogad apbalvojamo pulkā būs 53 audzēkņi un viņu skolotāji no 20 mūzikas un mākslas izglītības iestādēm un pulciņiem, aģentūru LETA informēja LNKC Informācijas analīzes eksperte Māra Kalve.

Apbalvojumam tika saņemti 230 pieteikumi, kurus izskatīja Kultūras ministrijas izveidota žūrija Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieka Ulda Lielpētera vadībā. Komisijas sastāvā bija nozares eksperti no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas Kultūras akadēmijas.

Gadu no gada pieaug to starptautisko konkursu skaits, kuros pārliecinoši startē Latvijas skolēni. Nav šaubu, ka mākslas un mūzikas skolās dzimst topošās Latvijas izcilības, kas ir pedagogu rūpīgā un nesavtīgā darba rezultāts, pauda kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK).

“Kultūras ministrijas iepriekšējo gadu balvas saņēmēji tagad pārliecinoši nes Latvijas vārdu pasaulē. Tā ir mūsu atbildība – palīdzēt uzplaukt talantiem, sniedzot atbalstu mūzikas un mākslas skolām visā Latvijā,” minēja Jaunzeme-Grende.

Šā gada laureāti nopietnā konkurencē ir ieguvuši pirmās vietas mūzikas konkursos Itālijā, Lietuvā, Ukrainā, Baltkrievijā, ASV, Francijā, mākslas konkursos Japānā, Čehijā, Ungārijā, arī Latvijā vairāku starptautisko konkursu līmenis ir ļoti augsts.

Katru gadu laureātu vidū ir Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas audzēkņi, tāpat kā mākslas jomā – Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņi. Vienlaikus ikreiz priecē audzēkņu panākumi no reģionu skolām – Ogres Mākslas skolas, Baldones Mākslas skolas un Babītes Mūzikas skolas.

Šogad pirmo reizi apbalvojumu saņems Pelču Speciālās internātpamatskolas – attīstības centra un Ērgļu Mākslas un mūzikas skolas talantīgie audzēkņi.

Kultūras ministrijas apbalvojums jauniešiem par sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādes un skatēs mākslu nozarēs iedibināts 1998. gadā un šogad tiks pasniegts 15. reizi.

Apbalvošanas pasākums sāksies plkst.11.30.

LA.lv