×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
7. aprīlis, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Ar knipi apgāžami jeb Pateikt kaut ko par neko (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas deputāts Arturs Kaimiņš

Kad pēdējoreiz esat dzirdējuši spilgtu, piparotu mūsu amatpersonas uzrunu? Tādu, ka tirpoņa pārskrien? Šāda priekšnesuma nav. Pilnīgi jāpiekrīt deputāta Kaimiņa aizrādījumam, ka no ministru blablabla nekas neaiziet līdz tautai. Runātais ir laipojošs. Tas nav uzrunājošs. Tas nav latviešu valodā, bet briseliešu slengā. Tiek gudrots, kā pateikt kaut ko par neko. Piesārņotā tekstu kosmosā nav radošas izdomas dzirkstelītes, sacītā ideoloģiskais piesvars ir olas čaumalas vērts.

Droši vien katra ministra sapnis ir “sabiedrisko attiecību” dienestā dabūt tik pieredzējušu viltnieku un pēdu slēpēju kā “Rīgas satiksmes” Zaķis. Šis preses sekretārs vienmēr izliekas sašutis par notikušām nekārtībām, sola izmeklēt, noskaidrot, bet cilpojošais Zaķis nekad nav atgriezies atpakaļ ar skaidrojumu. Tā arī valdības krēslus apkalpojošo uzdevums ir pārvilkt savam ministram pāri agrotīklu kā agrajam dārzenim, redīsam.

Tagad lieli brīnumi, kā cilvēku prātus viegli ieņem un bojā melīga propaganda. Pretsparam esot jādibina “krievu kanāls” – par klienta, lasi, nodokļu maksātāja naudu. Piedodiet, mēs uzturam valdību ar milzīgu klerku krāvumu – viņiem jānodarbojas ar ideoloģisku kontrpropagandu! Cilvēki neprasa valsts politikas uzstādījumu arhitektūru, bet vismaz stalažas vai armatūru, lai ir skaidra sajēga, kāds ir nelokāmais valdības ieskats par to vai citu lietu. Esam dzirdējuši Straujumas sūdzības, cik aptaukojušies ir kantoristi, bet vai ierēdņi saņem atbildīgus politiskus uzdevumus? Nē, viņi saņem algu, lai uztrenētu ministram kārtējo iznācienu, kurā iekost mēlē, nepateikt neko lieku un kuru miegainiem cilvēkiem labāk neskatīties, jo tas viss ver vaļā žāvas. Mēs gaidām tumīgu, pieblīvētu informāciju, bet sagaidām kārtējo šķidro.

Vai spožākos tekstus valdības locekļi pietaupa Briseles garajiem gaiteņiem? Varbūt izglītības ministre Ķīnā un Amerikā nolasa referātus, ka zāle uzsprāgst aplausos? Varbūt satiksmes ministrs Magoņa kunga jubilejā izteicās aizkustinošiem vārdiem un kultūras ministre pie spoguļa izpaužas daiļrunībā, bet publiskā telpā skaidri un sakarīgi grib runāt vienīgi Saeimas priekšsēdētāja, lai viņu par to apsauc un kušina.

Ādamsonu par pret­valstiskiem izteikumiem, ka NATO klātbūtne Latvijā nav vēlama, aizvilkšot pie Saeimas ētikas tiesas. Šausmas, kā Ādamsons nobiedēts! Kur ir Nacionālās apvienības pūliņi, lai Latvijas sabiedrībā šādus izteikumus vērtētu kā ciema muļķīša uzstāšanos? Kur ir ar knipi neapgāžama valstiskā pozīcija? Vai tā ir tā, kuru vēsta partneris Lembergs? Mūsu politiķi darbojas kā vārgi atstarotāji, nevis nacionālās ideoloģijas prožektori. Publiski runātais no tribīnes tūdaļ nogādājams papīrkurvī. Papīrkurvi nevajag izbērt, jo vakardien izmestās lapiņas rīt varēs atgremot. Protams, šādā bezdarbībā “Saskaņas” aģitatori pievāks zem spārna arodbiedrības, jo valdībai cilvēkiem nav nekā ko teikt, nav bijusi ne programma, ne piedāvājumi. Pārprogrammēt čaļus un meičas Ministru kabinetā, pierunāt, lai atlaiž dumjos preses sekretārus, nav iespējams – viņi turpinās taisīt troksnīti, kas izklausās pēc purkšķīša.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Lai Kaimiņš pats pasaka kaut 1 konstruktīvu teikumu bez kolēģu kritizēšanas, sevis debesīs celšanas un bez rupjībām! Viņam tā ir neiepējamā misija-bet jau gadu barojas no mūsu nodokļu naudas tāpat kā pārējie 100 , kuri vismaz saka, kaut,Kaimiņaprāt, neko nepasaka.Bet pats? Vau, vau-un tukšs purkšķis, kaut balsojām un cerējām.

  2. Paldies Egilam Līcītim!

    • Ļoti pareizi. Daži pat neprot vienkāršus teikumus sastādīt, kur nu vēl kādu vērā ņemamu domu pateikt. Tas pilnā mērā attiecas uz pašreizējo prezidentu, kurš kā muti vaļā ver, tā atkal auzās. Tāpat arī Straujumas kundze tikai laipo un neko nepasaka. Labs piemērs ir Rinkēvičs, citu patreiz nevaru nosaukt.

  3. Kaimiņš malacis, pilnīga taisnība, valdība prot tikai runāt runāt, bet neko nepasaka.

  4. Ja runa ir par Kaimiņu, tad viņš ir viens no tiem, kas lieki tērē nodokļu maksātāju naudu Saeimā. Artusam Kaimiņam ir jāiemācās īsi un skaidri noformulēt savu domu, jo visas uzrunas ir pilnīgs savārstījums Kolka cool stilā. Bez tam būtu arī japiepazīstas ar informāciju par attiecīgo tēmu, pirms vērt muti vaļā, jo lielākā daļa riešanas ir no nezināšanas. Nevienu jaunu saprātīgu ideju šis deputāts vēl nav devis tautai.

  5. lai ko pateiktu, vajag smadzenes un ne tikai- ari gribu!

  6. Vistu kūtī ērgļi neaug…

  7. Par NA pareizi teikts. Kopš VL! apvienojās ar vecajiem seskiem, perfekti iekļāvušies mierīgajā dzīvē un “spēles noteikumos”.

  8. Būs vēl viens krievu kanāls,paralēli Rodina,lv un Baltijas kazāku pulkam?

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. TV tematiskās pakas

Nacionālā apvienība šonedēļ koalīcijas padomē aicināja valdību veidojošās partijas “spert izlēmīgus soļus valsts informatīvās telpas aizsardzībā”, jo “absurda situācija, ka valstij piederošais uzņēmums “Lattelecom” ar plašu Kremļa televīzijas kanālu piedāvājumu savās paketēs faktiski darbojas pretēji Latvijas drošības interesēm.”

“Lattelecom” padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins, televīzijā diskutējot par iespējām ierobežot Krievijas propagandas TV kanālus, sacīja: “Lielākā daļa mūsu klientu – apmēram trīs ceturtdaļas klientu – izsakās ļoti negatīvi par varbūtību, ka viņu TV pamatpakā varētu nebūt šo Krievijas kanālu. Līdz ar to tīri komerciāli tas būtu absolūti nepieļaujams lēmums.” Tiem klientiem, kas vaicā, kāpēc netiek dota iespēja izvēlēties tādas paketes, kurās nav Krievijas kanālu, “Lattelecom” parasti atbild, ka lētāk no biznesa viedokļa ir iekļaut Krievijas kanālus, bet, ja veidotu kanālu paketi bez tiem, tā patērētājiem izmaksātu ļoti dārgi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+