×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
31. janvāris, 2014
Drukāt

Ar ko atšķiras dažādas karpu pasugas?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lūdzu, paskaidrojiet, vai parastās, spoguļkarpas un ādas karpas atšķiras audzēšanas, augšanas ātruma un izmēru ziņā? Vai pavasarī kaut kur tirgos karpu mazuļus? Kad tos labāk laist dīķī – pavasarī vai rudenī?
 Valērijs Pļaviņu novadā

Zemnieku saimniecības “Mežvidi” saimnieks Ilmārs Šķēls uzskata, ka minētajām zivīm atšķiras vienīgi zvīņas, bet nav nekādu īpašu atšķirību nedz garšas, nedz augšanas ātruma ziņā.

Ieteicamāk mazuļus iegādāties pavasarī (kad noiet ledus), nevis rudenī, jo tie var aiziet bojā. Piemēram, “Mežvidos” (Madonas novada Liezēres pagastā) karpu mazuļi būs pārdošanā šogad agri pavasarī pēc nārsta dīķa nolaišanas. Ja pavasarī dīķī ielaiž viengadīgus mazuļus, septembra beigās, oktobrī tiem vajadzētu sasniegt 0,6–1 kg svaru. 
Protams, karpu augšanas ātrums atkarīgs no ūdens temperatūras, kā arī barošanās. 


Ja dīķī ir pietiekama barības bāze, zivkopis iesaka mazuļus piebarot tikai no vasaras vidus. Ideāla barība ir sutināti graudi, bet var izēdināt arī rupji maltus vai placinātus kviešu graudus (placinātos zivis pilnvērtīgāk izmanto).


Pirmajā un otrajā gadā karpas aug ļoti strauji, pēc tam – 
nedaudz lēnāk. Trīs četrus gadus vecām zivīm (sasniedzot 
2–3 kg svaru) tīrais gaļas iznākums procentuāli samazinās, toties tās ir treknas, sulīgas un ļoti garšīgas (īpaši žāvētās).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+