×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
19. septembris, 2014
Drukāt

Ar ko atšķiras ekstraverts cilvēks no introverta (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Katrā ir no abiem

“Tīrus” introvertus vai ekstravertus ir grūti sastapt, jo parasti cilvēki apvieno sevī abus šos raksturu tipus.

Mēdz uzskatīt, ka ekstravertam ir jautrs un viegls raksturs. Bet patiesībā tā nemaz nav. Lieta tāda, ka ekstraverta uzmanība ir vienmēr vērsta ārpus viņa personības jeb, citiem vārdiem sakot, lai normāli eksistētu, ekstravertam ir jākomunicē ar citiem cilvēkiem, “jāuzlādējas” no viņiem.

Kāds ir cilvēks, kurš vairāk ekstraverts

Ekstraverts dievina pļāpāšanu un būšanu uzmanības centrā. Enerģijas viņam ir pāri malām. Pēc ballītes beigām viņš var turpināt ballēties citā vietā. Ar cilvēkiem ekstraverti ātri atrod kopīgu valodu, bet tikpat ātri un viegli no cilvēkiem šķiras.

Ekstravertam nav obligāti jālasa grāmatas vai jāskatās televizors. Pirmajā vietā viņam ir sakari ar cilvēkiem. Tieši tāpēc kolektīvā viņu uzskata par vadoni un vienmēr ņem vērā viņa viedokli. Šādiem cilvēkiem piemīt patmīlība, viņi dižojas ar saviem panākumiem.

Kāds ir introverts cilvēks

Introverti ne vienmēr ir noslēgti sevī. Vienkārši viņi ir ieciklējušies paši uz sevi. Šādi cilvēki ir ļoti labi klausītāji, bet sarunas uzturēšana viņiem sagādā problēmas. Pēc ballītes introverts iet mājās un priecājas, ka tā ir beigusies. Ar citiem cilvēkiem introverti iepazīstas grūtāk un retāk, arī attiecības parasti ir smagākas.

Introverts ir fantāziju, grāmatu un sapņu cilvēks. Tomēr komunicēt ar citiem cilvēkiem viņš īpaši nemīl. Introverti mēdz būt nedaudz infantīli, šādi cilvēki parasti nevar sasniegt mērķi un uztaisīt karjeru. Ja sagadīsies, ka introverts kļūs par vadītāju, tad viņš būs īstais “pelēkais kardināls”.

Jāsaka, ka lielākā daļa vadītāju ir ekstraverti. Toties strādāt pie dažādiem projektiem parasti uztic introvertiem, jo šajā lietā viņi ir veiksmīgāki.

dievietei_logo

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. “nevar sasniegt mērķi un uztaisīt karjeru” – es kā introverts varu teikt, ka introvertiem cilvēkiem apzināta karjeras attīstība reizēm šķiet tāda lieka padarīšana. Man ir svarīgi sasniegt stāvokli, kurā es jūtos pietiekoši komfortabli – tas ir, amatu, kurā man nevajag pārāk daudz fiziski komunicēt ar citiem cilvēkiem, bet kas man dod pietiekošus ienākumus, lai es varētu attīstīties dziļumā. Visādiem tur menedžeriem un direktoriem parasti ir daudz jābraukā apkārt un, vulgāri sakot, “jāsprauž batoni ausīs” potenciālajiem investoriem un klientiem, bet tāda karjera mani absolūti neinteresē; es labāk sēžu malā un lasu grāmatu vai zinātnisku rakstu par savu profesiju vai par kādu “iekšējās pasaules” tēmu.

  Droši vien, ka mūsdienu pasaulē, kas orientēta uz konkurenci, šāda nevēlēšanās veidot karjeru tiešām tiks uzskatīta par infantilismu, taču ja cilvēks pats izvēlas iet tam visam apkārt “ar līkumu”, tad tas vairs nav infantilisms, bet gan apzināta izvēle.

  No pieredzes, introvertus mēdz uzskatīt par egoistiem. Varbūt zināmā mērā taisnība, mēs tiešām paši sev interesējam vairāk, taču tas lielākoties ir tikai tāpēc, ka citi cilvēki nav ieraduši atklāties tik ļoti, lai mūs ieinteresētu. Ikdienišķa čalošana par politiku, valdības lamāšana utt. – tas viss ir pupu mizas. Bet pastāsti introvertam, kā tu iekšēji jūties, no kā baidies, ko patiesībā domā, un galvenais – kāpēc tu domā to, ko domā, un introverts būs uzķerts “uz āķa” un gribēs turpināt sarunu tik ļoti, ka varbūt domās par šo tēmu ilgi pēc sarunas beigām un atgādinās tev par to, kad tu pats jau būsi aizmirsis. Šī paša iemesla dēļ, ja uzticēsi introvertam palīdzēt atrisināt kādu savu problēmu un ja tā būs introverta interešu sfērā, “egoistiskais” introverts bieži vien centīsies to paveikt par katru cenu, ziedojot savu brīvo laiku un spēkus.

  Introvertus mēdz uzskatīt arī par iedomīgiem, taču viņi tādi nav. Vienkārši viņus ātrāk nogurdina ikdienas kņada. Introverti patiesībā var arī apskaust tos, kas jūtas lielā barā kā zivs ūdenī, jo Rietumu sabiedrībā aktīva socializācija tiek uzskatīta par normu.

  Protams, ne visi ir vienādi un galēji intro/ekstra verti, kā jau minēts raksta sākumā. Visi esam raibi 🙂

 2. Absurds. Es pats būdams introverts to varu pateikt pilnīgi droši…

 3. Leta sieviesu zurnala rakstelis .kas ir pagrabts no kada krievu saita

 4. par to infantilismu gan negribētos piekrist. Un vispār – tieši introverti virza pasauli. Arī Bils Geits, piemēram, ir introverts, kā arī Einšteins esot bijis. Arī ļoti daudzi citi slaveni ļaudis. Iesaku izlasīt grāmatu “Klusie ūdeņi”.

 5. Tāds muļķību un melu savārstījums par šo tematu vēl nebija lasīts. Pat komentēt negribas, jo te vispār nav neviena patiesa vārda. Labprāt uzzinātu šitā sviestainā gabala autoru vai tulkotāju, lai turpmāk izvairītos no tamlīdzīgiem rakstiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+