Mobilā versija
Brīdinājums -2.2°C
Antons, Antis, Antonijs
Ceturtdiena, 18. janvāris, 2018
23. decembris, 2015
Drukāt

Ar ko biedē nepaklausīgos bērnus: astoņi PATIEŠĀM nejauki Ziemassvētku gari (1)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Krampuss (citur – arī Melnais Pēteris)

Nesen uz ekrāniem nonāca kinofilma “Krampuss”. Tie, kas ap Sv. Nikolasa dienu (6. decembri) bijuši Vācijā vai Austrijā, iespējams, kādreiz pieredzējuši “Krampusu” skrējienu: līdzīgi Helovīna naktij, ielās iziet ragaini un nagaini mošķi, kuriem līdzi ķēde ar zvaniņiem vai vismaz bērza žagari. Atšķirībā no Helovīna, lielākoties maskojas nevis bērni, bet gan pieaugušie, pārsvarā viegli (vai smagi) iereibuši vīrieši.

Iepazīstieties: Ziemassvētku vecīša alter ego, kura uzdevums bija padarīt bērnus paklausīgus, ja ne – viņiem dāvanu vietā tika ogles gabali, pēriens ar bērza žagariem vai vēl trakāk: iespēja gadu pavadīt Krampusa midzenī, kas tā pati elle vien ir.

Krampusa vārds cēlies no vācu vārda Krampen – nags, taču viņam ir zināma līdzība arī ar grieķu mitoloģijā mītošajiem satīriem un fauniem – iespēja sastapt savas zemapziņas dzīvniecisko daļu.

Pret Krampusa tēlu noliedzoši izturas Romas katoļu baznīca, tādēļ daudzus gadu desmitus šis tēls netika pieminēts. Taču popkultūra nereti mēdz izcelt no aizmirstības senus mitoloģiskus elementus, kuru nozīmi pat īsti neapzinās, lai ar to izkrāšņotu šķietami garlaicīgas tradīcijas. Piemēram, Austrijā tiek tirgotas Krampusa figūriņas, šokolādes un īpaši kolekcijas ragi. Šķiet, Santa Klausam var rasties konkurents…

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un kur tad slāvu Salavecis?
    Pie mums bērnība ne Santa Klauss nāca, bet Ded Maroz 🙂 ar visiem žagariem aiz jostas un dāvanu maisu plecos.

Džeina Eira vai Bovarī kundze? Kurai mīlas romāna varonei tu līdzinies pēc zodiaka zīmes (1)Zodiaka zvaigznāji redz sievietē tikai pašu skaistāko. Un par pašām burvīgākajām sievietēm ir uzrakstīti veseli romāni, kuru varones pēc zodiaka zīmes ir līdzīgas tev. Kurai mīlas romāna varonei tad tu īsti līdzinies? Lasi šajā horoskopā!
Draugiem Facebook Twitter Google+