×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. augusts, 2013
Drukāt

Ar ko īpašas speciālās tīrīšanas drāniņas?

Foto-Valdis SemjonovsFoto-Valdis Semjonovs

Lai tīrīšanu padarītu maksimāli vieglu, patīkamu, ražīgu un, pats galvenais, nekaitīgu veselībai, kokvilnas lupatiņu, sūkļu un švammīšu vietā var lietot divkomponentu tīrīšanas šķiedras auduma drāniņas. Ko tās spēj?


Šīs drāniņas ražojot, izmantota jaunākā tehnoloģija, kas putekļu savākšanas cimdiem, grīdas uzkopšanas mopiem, stiklu un trauku mazgāšanas drāniņām piešķir spēju uzņemt lielu daudzumu putekļu, netīrumu, kaļķa nogulšņu un citas drazas. Turklāt nav vajadzīgi nekādi ķīmiski mazgāšanas līdzekļi, vien ūdens!

 

Kosmiskajiem kuģiem

Šo drāniņu maģiskās spējas skaidro biedrības “Dzīvosim zaļi!” vadītāja Agita Bergane-Berģe:

– “Greenwalk” šķiedrā ideālā proporcijā savienoti divi dažāda ķīmiska sastāva pavedieni – poliesters (70 %) un poliamīds (30 %). Pirmais “gādā” par to, lai audums uzsūktu lielu daudzumu šķidruma, bet poliamīda pavediens “nodarbojas” ar netīrumu likvidēšanu. Abu pavedienu apvienojums savukārt garantē divkomponentu tīrīšanas šķiedru auduma drāniņu izturību, izstrādājuma formas noturību un maksimāli ilgu spēju nevainojami tīrīt.

Speciāliste pieļauj, ka ar brīnumainām spējām apveltīto šķiedru zinātnieki izstrādājuši kosmosa industrijas vajadzībām, bet vēlāk šis efektīvais materiāls nonācis arī līdz plašākam lietotāju lokam.

– Audumā iestrādātie pavedieni ir neaptverami smalki. Cilvēka mata diametrs ir 300 mikronu, zīda (smalkākais dabīgais pavediens) – 12 mikroni, turpretim poliestera un poliamīda pavedienam – tikai 3 mikroni. Tikpat grūti iedomāties, ka vienā putekļu savākšanas vai virsmas mazgāšanas drāniņā, kuras izmērs ir 33 x 33 cm, var ietilpt 3,20 miljoni metru divkomponentu tīrīšanas šķiedras. Blīvais vijums un miljardiem mikroskopisku cilpiņu un kūlīšu nodrošina to, ka drāniņa spēj uzsūkt lielu daudzumu šķidruma un likvidēt netīrumus.

Protams, putekļus var slaucīt ar kokvilnas vai cita materiāla drāniņu, taču tādā gadījumā šīs vērpetes sanāk vairāk gaiņāt, nevis savākt vienkop. Ja rīkojas ar “Greenwalk” cimdiņu vai drāniņu, šis izstrādājums putekļus satver un notur savu šķiedru vijumos un cilpiņās. Kad uzkopšana pabeigta, cimdiņu vai drāniņu kārtīgi izdauza vai izskalo (būsit pārsteigti, cik daudz netīrumu tajā būs!) un noliek plauktiņā līdz nākamajai lietošanas reizei.

 

Plašs spektrs

lupatine_016_VSDažas drāniņas ir paredzētas tikai vienai funkcijai (piemēram, trauku mazgāšanai vai putekļu savākšanai), bet daudzām ir universāls pielietojums – tās der gan putekļu slaucīšanai, gan logu rūšu mazgāšanai un pulēšanai (tad šī drāniņa ir jāsamitrina), gan ūdens krānu atbrīvošanai no kaļķa nogulsnēm, gan spoguļu pucēšanai un televizora ekrāna sakopšanai.

– Šis ir maigākais un efektīvākais veids, kā jebko var simtprocentīgi notīrīt. Turklāt raksturīga vēl tāda parādība, ka ar “Greenwalk” izstrādājumu notīrīta virsma atgrūž netīrumus, – ir pārliecinājusies A. Bergane-Berģe. Viņa piebilst, ka tīrīšanas šķiedru auduma izstrādājumus noteikti novērtēs tie, kas cieš no alerģijas. Tā kā ķīmiskie mazgāšanas līdzekļi, uzkopjot telpas, šajā gadījumā nav nepieciešami, nav arī nekādu izdalījumu, kas var izraisīt alerģiskas reakcijas.

– Stiklam, kristālam, metāliskām virsmām, arī mašīnu virsbūvēm “patīk”, ka tās uzpulē. Lai to darītu, šīs delikātās lietas jāapstrāda ar gludas struktūras drāniņu, savukārt tajos gadījumos, kad vajag atbrīvoties no kāda “niknāka” traipa, ir nepieciešams to kārtīgi paberzt, izmantojot raupjākas struktūras izstrādājumus.

 

Drāniņu kopšana

Lai jaudīgā uzkopšanas drāniņa ilgi un nevainojami pildītu savas funkcijas, iespējams, pat vairāk nekā 10 gadu, audums ir pareizi jākopj.

– Jāuzmanās, lai uz “Green­walk” drāniņas nenokļūtu veļas mīkstinātāji, optiskie balinātāji, smaržvielas vai pildvielas – jebkas, kas arī pēc skalošanas paliek audumā, – brīdina speciāliste. – Lai drāniņas atbrīvotu no uzņemtajiem netīrumiem (it īpaši taukvielām!), tās mazgā zem tekoša ūdens strūklas, var izmantot parastās saimniecības ziepes. Taču pēc vairākkārtējas apstrādes audums var kļūt ciets, uz virsmām paliek netīrumi, tāpēc drāniņu ieteicams savest kārtībā, mazgājot veļas mašīnā 30 – 90 grādu temperatūrā. Lieliski palīdz arī speciālais “Greenwalk” pulveris.

UZZIŅA

Divkomponentu tīrīšanas šķiedras auduma drāniņu priekšrocības:

• uzkopjot telpas vai mazgājot traukus, mazgāšanas līdzekļi nav vajadzīgi. Samitrinot drāniņu, virsmas ātri un efektīvi iespējams atbrīvot no jebkuriem netīrumiem, tajā skaitā taukiem un kaļķa nogulsnēm;

• uzkopšanas darbi jāveic retāk. Pateicoties šķiedras radītajai statiskajai elektrībai, audums spēj uzņemt un noturēt ievērojamu daudzumu putekļu, bet tīrāmo virsmu padara antistatisku;

• tīrot vajag mazāk laika un enerģijas, jo audumam piemīt spēja uzsūkt lielu daudzumu ūdens un netīrumu. To nodrošina auduma kapilārās īpašības un milzīgais virsmas laukums (vienā drāniņā var būt ap 3,20 miljoniem metru šķiedras);

• nesatur cilvēka veselībai un videi kaitīgas vielas, tādēļ var izmantot tie, kas cieš no alerģijas, kā arī delikātu virsmu tīrīšanai (piemēram, lakotām mēbelēm, automašīnas virsbūvei, teflona un keramiskajām pannām);

• viegli kopt – var mazgāt 30 – 90 grādu temperatūrā, ātri žūst;

• savas funkcijas veic ilgi un nevainojami. Pareizi koptas tās kalpo vairāk nekā 10 gadu.

 

{gallery id=”1952″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+