×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
8. marts, 2012
Drukāt

Ar ko nodarbojas trīs oligarhi?


08032012_gs_16

”Ar ko šobrīd nodarbojas kādreiz trīs slavenākie Latvijas oligarhi?” tā, zvanot uz redakciju, vaicā mums daži lasītāji. Viens no tiem ir Gunārs Godiņš Smiltenē: “Kad tiesās Lembergu? Kāpēc par viņu, kā arī Šķēli, kura uzņēmumu akcijas tagad pieder ārzemniekiem, vairs neviens nerunā?” vaicā G. Godiņš.

 

Citi lasītāji mums savukārt vaicājuši, ko šobrīd dara Ainārs Šlesers. 
Atsaucoties uz lasītāju interesi, sazinājāmies ar minētajiem kungiem.

 

Andris Šķēle par savu nodarbošanos izsakās lakoniski: “Esmu pilnībā nodarbināts ar to, kas man tīk. Tā ir uzņēmumu konsultēšana, biznesa vadības ieteikumi, projektu analīze. Nekādās biedrībās, organizācijās vai klubos neesmu. Kā jau vienmēr, labprāt iztieku bez īpašas izrādīšanās.”

Spriežot pēc “Lursoft” datiem, A. Šķēlem joprojām pieder kapitāldaļas SIA “Uzņēmumu vadība un konsultācijas”, kā arī SIA “TA sabiedrība”, kas veic holdingkompāniju darbību – savu kapitālu izmanto, lai pārņemtu savā kontrolē citas kompānijas. Pārņemšana notiek, uzpērkot pārņemamā uzņēmuma akcijas. Pēc 11. Saeimas vēlēšanām publiski gan vēl izskanēja ziņa, ka A. Šķēle, aizejot no politikas, ir pievērsies piena lopkopības biznesam.

Ainārs Šlesers telefonsarunā bija izvairīgs par savu nodarbošanos. “Neesmu publiska amatpersona, un man vairs nav ne pienākuma, ne vajadzības stāstīt par sevi. Pagaidām negribu to darīt. Pienāks brīdis un, iespējams, tad, kādā plašākā intervijā,” teica A. Šlesers. Bijušais politiķis uzsvēra, ka šobrīd var izmantot savas esošās privilēģijas un apspriest kādu citu jautājumu, tikai ne šo.

 

Atgādināsim, ka pagājušā gada nogalē A. Šlesers intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” teica, ka vairāk laika velta ģimenei, bet nākamajā gadā (tātad šogad) sākšot aktīvi nodarboties ar uzņēmējdarbību un ārvalstu investoru piesaisti. Savus mērķus, ko nespēja īstenot politikā, mēģināšot realizēt, būdams uzņēmējs.

 

Spriežot pēc pagājušā gada valsts amatpersonu deklarācijas, A. Šleseram pieder kapitāldaļas uzņēmumā SIA “Avadel” un SIA “Alter”. Pēc “Lursoft” datiem, abi uzņēmumi nodarbojas ar nekustamā īpašuma pirkšanu un pārdošanu. Uzņēmuma “Avadel” darbības veids vēl ir būvniecības projektu izstrādāšana un nekustamā īpašuma pārvaldīšana. SIA “Alter” nodarbojas ar nekustamā īpašuma izīrēšanu un pārvaldīšanu, kā arī nekustamā īpašuma mērķprojektiem.

Aivaru Lembergu personīgi sazvanīt neizdevās, taču par viņu publiski pieejama visplašākā informācija saistībā ar viņa aktivitātēm. A. Lemberga vārdā atbildēja Ventspils pilsētas domes mārketinga nodaļas vadītāja vietas izpildītāja Kristīne Duļbinska. Pēc vēlēšanām politiskā apvienība ZZS, kas agrāk bija koalīcijā un kuras premjera kandidāts bija A. Lembergs, tagad Saeimā strādā opozīcijā. Tomēr A. Lemberga ikdienā nekas neesot mainījies. “Lembergs joprojām sabiedriski un politiski strādā,” teic K. Duļbinska. Jautāta, vai viņš pagūst visu, ņemot vērā dalību vairākās tiesvedībās (tajā skaitā LR Augstākajā tiesā, Ventspils tiesā, Ģenerālprokuratūrā, Londonas Komerctiesā, Vidzemes priekšpilsētas tiesā), K. Duļbinska atbild:

 

“Viņam ir pietiekami lielas darbaspējas, lai paspētu visu. Viņš joprojām ir Ventspils domes priekšsēdētājs, aktīvi vada komisijas un komitejas, katru piektdienu sniedz informāciju medijiem preses konferencēs.”

 

Par Lemberga darbību ikviens interesents varot uzzināt Ventspils pilsētas mājaslapā internetā, kur regulāri publicētas gan ziņas par domes pasākumiem, gan Lemberga teiktā atšifrējumi no preses konferencēm un viņa video atbildes uz ventspilnieku jautājumiem. Tā, piemēram, 2. martā A. Lembergs preses konferencē izteicis nosodījumu Eiropas Savienības diplomātiskā dienesta vadītājiem par attiecību pasliktināšanu starp ES un Baltkrieviju, bet video intervijā izteicies, ka valstij drīzāk jāorganizē krievu valodas kursi latviešiem: “Muļļāšanās par valodām nav vajadzīga, attiecības ar Baltkrieviju ir simtreiz svarīgākas. Latviešu valodu nekas cits neapdraud kā tikai paši latvieši. Latviešu valodā neprot ne runāt, ne rakstīt. Īpaši rakstīt. Lai noliek kāds normāli eksāmenu latviešu valodā pēc vidusskolas beigšanas!”

Kā zināms, A. Lembergs joprojām ir politiskās organizācijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs, Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas prezidents, kā arī vada Ventspils Brīvostas pārvaldi. A. Lembergs darbojas vēl vairākās nevalstiskās organizācijās – ir basketbola kluba “Ventspils” prezidents, biedrības “Ventspils attīstības aģentūra” prezidents, biedrības “Latvijas Ostu asociācija” prezidents un biedrības “Biznesa attīstības asociācija” valdes priekšsēdētājs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+