×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. jūlijs, 2013
Drukāt

Ar ko šie Dziesmu svētki paliks jūsu atmiņā?

Foto - LETAFoto - LETA

Ints Teterovskis, Dziesmu svētku virsdiriģents: “Gājiens šogad bija ļoti lielisks. Protams – stundas garas, norise varbūt ne pēc grafika, bet kopumā šķita, ka cilvēkiem gribas nākt kopā. Iepriekšējos svētkos arī bija augstvērtīga programma, bet atmosfēra ne tik lieliska.

Arī kopkoris pēc ilgāka perioda atjaunojies, daudzie jaunie dziedātāji tajā dod nebijušu enerģiju. Tiesa, arī nogurums ir nenormāls – apbrīnoju savus dziedātājus. Idejiski ir labi, ka noslēguma koncertā bija pārstāvēts ļoti daudz žanru, taču tas radīja nelielas problēmas laika ziņā, taču dziesmu izvēle, manuprāt, ir ļoti veiksmīga.”

 

 

Elita Mīlgrāve, TDA “Līgo” dalībniece, SIA “Mikrofona ieraksti” valdes priekšsēdētāja: “Svētki šogad ir ļoti izdevušies no visiem viedokļiem. Tie nav sašķelti, tos visu nedēļu vienoja simbolika, ārkārtīgi veiksmīga šoreiz bijusi svētku organizatoriskā puse. Novērtējam bezmaksas ūdens pieejamību dalībniekiem. Vienīgais trakums ir lielā slodze, tāpēc principā neko no citiem svētku pasākumiem pašiem redzēt nesanāca. Man kā dejotājai likās, ka visskaistākais bija deju lieluzvedums.”

 

Anitra Bērziņa, gleznotāja: “Sadziedāšanās daļa noslēguma koncertā, protams, šķiet vissimpātiskākā. Ārkārtīgi patika, ka pūtēju orķestrim bija atvēlēta vieta Mežaparka skatuves augšdaļā. Arī Ivara Mailīša noformējums ir vienkārši lielisks. Ar repertuāru skatītājam ir tā – jo tas pazīstamāks, jo labāks. Ar jaunajām dziesmām sadzīvot grūtāk. Diezgan nežēlīga šķita dalībnieku pārkarsēšana mēģinājumos. Ļoti priecē, ka ēšanas teltis ir nomaļus estrādei. Visu nedēļu Rīgā bija brīnišķīga gaisotne, kuru daudzviet varēja izbaudīt bez maksas.”

 

Sindija Akmentiņa, sieviešu kora “Daudzeva” dalībniece: “Sajūtas noslēguma koncertā ir pavisam citādākas nekā ģenerālmēģinājumā. Neizskaidrojami, bet šovakar dziedot vairākos brīžos acīs sariesās asaras un bija milzīga pacilātība. Jā, ir vairākas koru nomaiņas koncerta laikā, taču mēs esam ļoti pacietīgi un priecājamies par visu, kas mums šonedēļ dots.”

 

Jānis Naglis, uzņēmējs: “Milzīgs spēks! Mēs te, Latvijā, turamies! Šie svētki ir izdevušies. Tik izjusti, pieejami un atvērti svētki, manuprāt, nav bijuši. Pārsteidz svētku loģistika, organizēšana – daudzo dalībnieku uzturēšana, nodrošināšana, vadīšana, brīvprātīgo darbs – fantastiski. Lieliski tika atrisināts ēdienu tirdzniecības vietas jautājums. Ļoti atzīstama alkohola nepieejamība.”

 

Edgars Račevskis, Dziesmu svētku Goda virsdiriģents: “Iespaidi par koncertu fantastiski. Mani ļoti saviļņoja jau pats sākums – “Dziesmai šodien liela diena”. Es tajā esmu ielicis savu radošo ideju, bet mūsu mīļo Pēteri Barisonu papildināja skaistās fanfaras. Tā ir absolūta Dziesmu svētku sākuma dziesma. Vēl esmu priecīgs, ka ar grūto Jāzepa Vītola dziesmu “Upe un cilvēka dzīve”, kuru diriģēju, koris tika galā. Man ļoti simpatizēja sieviešu kora kopskanējums, īpaši Kārļa Lāča dziesmas “Es bij’ meita” izpildījumā. Arī “Jāņu nakts mistērija”, lai gan pagaidām vēl sveša, tomēr bija iespaidīga.”

 

Agita Ikauniece, Dziesmu svētku virsdiriģente: “Koris beigās skandēja – Latvija, Latvija, Latvija… Priecājos par šo patriotisma un latvietības sajūtu mūsos. Domāju, ka repertuārs sevi pilnībā attaisnoja, jo rezultāti bija absolūti augstā līmenī. Koristu sniegums bija vērtējumā starp teicami un izcili. Vissaviļņojošākie ir brīži, kad dziedātāji, neraugoties notīs, dzied un viņu acīs ir asaras – tas ir īstais piepildījums.”

 

Ivars Cinkuss, Dziesmu svētku mākslinieciskais vadītājs, virsdiriģents: “Dziesmas, ko sākumā daudzi uzskatīja par grūtām un mēģināja pretoties, izskanēja nevainojami. Tas pierāda, ka ir vērts pacensties. Saviļņojošs brīdis bija, kad Roberts Zuika negaidīti pats nodiriģēja sev veltīto dziesmu “Kalējs”. Tagad varu atzīties, ka tas bija mans kluss sapnis – simboliski un skaisti. Gribu uzslavēt koristus, viņi izdarījuši milzīgu darbu, bijuši ļoti pacietīgi un aizrautīgi. Par svētku nedēļu pateikt nevaru neko, jo neko bez mēģinājumiem neesmu redzējis. Visa nedēļa pagājusi lielā skriešanā, un man nav ne jausmas, kas notika citur pilsētā. Īstā svētku sajūta man sākās tikai šodien – pirms noslēguma koncerta.”

 

Uzziņa

Dziesmu un deju svētku noslēguma koncertā Mežaparkā piedalījās 240 jauktie, 79 sieviešu, 28 vīru, 42 senioru un 26 diasporas kori, kuri kopā veidoja vairāk nekā 15 400 cilvēku lielu dziedātāju sastāvu. Noslēguma koncertā piedalījās arī apmēram 700 dejotāju un 1200 pūtēju orķestru mūziķu.

Koncerta laikā alkohola tirdzniecība bija aizliegta, bet ēdināšanas zona atradās nomaļus estrādei.

Kopumā Dziesmu un deju svētkos piedalījās 40 600 dalībnieki – 603 deju kolektīvi, 388 kori un 224 vokālie ansambļi.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+