×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
9. jūlijs, 2014
Drukāt

Ar koncertu “Arēnā Rīga” oficiāli atklāta 8.Pasaules koru olimpiāde (+FOTO) (7)

Foto: LETAFoto: LETA

"Arēnā Rīga" notiek 8. Pasaules koru olimpiādes atklāšana.

Ar koncertu “Arēnā Rīga” trešdienas vakarā oficiāli atklāta 8.Pasaules koru olimpiāde.

“Dziesmai ir spēks. Dziesmai ir milzīgs spēks. Tā spēj vienot dažādās valodās runājošus un dažādās pasaules malās dzīvojošus cilvēkus. Šovakar un nākamajās desmit dienās Rīgā sacentīsies un dziesmās vienosies visu piecu kontinentu pārstāvji, turpat vai 30 tūkstoši dziedātāju no vairāk nekā 70 valstīm,” koru olimpiādes atklāšanā sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Viņš uzsvēra, ka koncertzālēs un parkos rīdziniekus un pilsētas viesus sagaida daudz dažādu aizraujošu pasākumu un tā ir vēl nebijusi iespēja Latviju darīt vēl skanīgāku un krāšņāku.

“Lai labi skan, tālu skan un lai ikvienam koru olimpiādes dalībniekam ir prieks, par kopā būšanu un kopā dziedāšanu vienā no pasaules dziedošākajām valstīm – Latvijā,” uzrunas nobeigumā novēlēja prezidents.

Rīgā notiekošā koru olimpiāde būs līdz šim lielākā un pulcēs 27 tūkstošus dziedātāju, kuri pārstāv 460 koru no 73 valstīm un pieciem kontinentiem. Pasaules koru olimpiāde iekļauta Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmā.

Pasaules koru olimpiāde ir lielākais starptautiskais koru pasākums pasaulē, kura mērķis ir apvienot korus draudzīgā sacensībā un apliecināt kopā dziedāšanas nozīmīgumu.

Rīgā un citviet Latvijā līdz 19.jūlijam norisināsies vairāk nekā 100 dažādi kora mūzikas notikumi Rīgas koncertzālēs, uz brīvdabas skatuvēm parkos un laukumos. Koru konkursi 29 kategorijās 10 dažādās pasākumu norises vietās būs skatāmi bezmaksas. Tāpat bez maksas apmeklējami draudzības koncerti, kas jau notiek Esplanādē, Vērmanes dārzā, uz “Origo” brīvdabas skatuves un Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā.

Olimpiādes laikā notiks meistarklases slavenu mūziķu vadībā, divi Pasaules koru olimpiādes zvaigžņu koncerti “Arēnā Rīga”, vokālo grupu “The Real Group” un “The King’s Singers” solokoncerti, bet vienā no konkursu kategorijām – arī aptuveni 20 pasaules komponistu skaņdarbu pirmatskaņojumi.

Pasaules koru olimpiādes tiek rīkotas kopš 2000.gada un notiek reizi divos gados. Pasaules koru olimpiādi Rīgā rīko nodibinājums “Rīga 2014” sadarbībā ar Vācijas kultūras organizāciju “Interkultur”.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Viss bija ļoti labi. Paldies ,tiešām skaisti, tikai tā animācija gan bija nesaprotama un pārmodernizēta, kad dziedāja ,,Pūt vējiņi,, , domāju,ka parādīs mūsu Latvijas skaisto dabu, bet nekā.

  2. Paldies! Žēl tikai ,ka šajā jaukajā pasākumā nevarēja iztikt bez RD vadības klātbūtnes,jo nāca ,droši vien,sakostiem zobiem.

    • Jā, Rīgas kungi bija sanākuši strīpām… Pat Amerika pakalpiņš Mareks Gailītis grozījās otrajā rindā. Bet vismaz labi, ka padomju okupācijas virsnieka dēlam Nilam Ausainim nācās mocīties un klausīties latviešu mūziku.

  3. Nu, režija nekāda, bet Zīvere droši vien par to saņēma lielu naudu. Un vai ievērojāt, ka fanfaru meldijs bija pasūtīts viņas vīram Zigmāram Liepiņam? Iespēja nopelnīt! Muļķīga ideja manuprāt arī bija tā animācija uz ekrāniem, pilnīgi lieka, pat traucējoša. Visemocionālākais un kvalitatīvs priekšnesums – olimpiādes himna Busuļa un kora izpildījumā

  4. Prieks par prasmi izveidot saturīgu un skaistu atklāšanas pasākumu.Lepojos ar mūsu kultūras
    kvalitāti un dažādību! Paldies.Lai izdodas viss iecerētais!

    • Bija prieks atkal dzirdēt I.Kalniņa ”Rīta cēlienu ”! Tikai ,dažam labam varēja kost kaulā tā Bābeles krišana ,ko neapzināti daudzi gaida ,tāpat kā Damokla zobenu.

Draugiem Facebook Twitter Google+