Mobilā versija
-1.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
17. augusts, 2016
Drukāt

Ar koncertu “BrāliBrāli” svinēs diriģentu Kokaru 95 gadu jubileju

Foto: Reinis OliņšFoto: Reinis Oliņš

20.augustā Gulbenes novada Beļavas pagasta Ozolkalnā, izcilo diriģentu Imanta un Gido Kokaru dzimtās Blomes skolas apkārtnē, norisināsies kormūzikas fanu, dziedātāju un personību saiets “BrāliBrāli”.

Kā aģentūru LETA informēja Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Krevica, pasākums veltīts diriģentu 95 gadu jubilejai. Šajā reizē klāt būs arī pats gaviļnieks – Gido Kokars.

Jubilejas svinību ieskaņā komandas sacentīsies muzikāli radošās orientēšanās sacensībās “Atrodi sevī Kokaru!”, kas notiks pa diriģentu bērnības takām.

Savukārt cikliskā rapsodija-koncerts “BrāliBrāli” sāksies plkst.16. Tajā uzstāsies Latvijas Universitātes vīru koris “Dziedonis”, Cēsu jauktais koris “Beverīna”, Gulbenes Mūzikas skolas pūtēju orķestris, Gulbenes kultūras centra jauktais koris “Harmonija”, Lizuma jauktais koris, Lejasciema jauktais koris “Kaprīze”, Jaungulbenes sieviešu koris “Liede”, Tirzas sieviešu koris “Tirzmalietes”. Koncertu vadīs Guntis Skrastiņš.

Pasākuma svinīgajā daļā notiks jubilāra Gido Kokara sveikšana un godināšana, konkursi, tiks uzdoti jautājumi par diriģentu dzīvi, kā arī tiks pasniegta balva “Gulbenes novada gods”, ko šoreiz saņems Gido brāļa Imanta dēls Uldis Kokars, kurš arī ir diriģents.

Balva “Gulbenes novada gods” tiek pasniegta mūzikā, literatūrā, vizuālajā un skatuves mākslā ievērojamu novadnieku nozīmīgās jubilejās. Tās saņēmēji var būt bijušie un esošie gulbenieši un arī zināmi Latvijas kultūras darbinieki. “Gulbenes novada gods” – tas ir goda un cieņas apliecinājumus par izcilo novadnieku darba turpināšanu un popularizēšanu.

Pēc koncerta plkst.18 notiks spoguļreprīze – saviesīgā daļa -, kuras laikā būs cienāšanās ar 95 gadu jubilejas kūku, sarunas, sadziedāšanās, dejas ragu mūzikas pavadījumā, spēlēs Smiltenes pilsētas pūtēju orķestris.

2014.gadā bijušās Ozolkalna (Blomes) pamatskolas telpās tika atklāta ekspozīcija, kas veltīta kordiriģentiem. Tā ir visplašākā ekspozīcija, kas veltīta brāļiem. Tur ir apskatāmi tērpi, apbalvojumi, koru karogi, Imanta Kokara mēbeles, kā arī plašs informatīvais materiāls, kas apkopots stendos un vitrīnās.

Pasākumu organizē Gulbenes novada dome un Beļavas pagasta pārvalde.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+