Mūzika
Novados

Ar koncertu Dundagas pils pagalmā noslēgsies velomaratons “Barona taka” 16

Publicitātes foto

Velomaratona “Barona taka” dalībniekiem ierodoties Dundagā, Krišjāņa Barona mājvietā, 23. jūlijā noslēgsies 14 dienas ilgušais brauciens no Tartu cauri visai Latvijai. Par godu velomaratona dalībniekiem un atzīmējot “Barona takas” 10 gadu jubileju, Dundagas pils pagalmā ar koncertprogrammu “Dziesmu danc”” uzstāsies aktrise Zane Jančevska.

Biedrības “Pēdas LV” organizētā velomaratona “Barona taka” dalībnieki būs pieveikuši 1000 kilometrus, startējot Tartu, šķērsojot visu Latviju un braucienu noslēdzot Dundagā, kas tālajā 1859. gadā bija arī Dainu tēva Krišjāņa Barona galamērķis, ar kājām mērojot ceļu no Tartu universitātes uz savām dzimtajām mājām. Divu nedēļu ilgajā velomaratonā kopumā piedalījušies 75 dalībnieki, no kuriem 10 braukuši no sākuma punkta Tartu un izturējuši līdz pat brauciena finišam.

Dundagas pils pagalmā sagaidīs 30 “Barona takas” dalībniekus- plkst. 17:30 jau tradicionāli notiks izturīgāko dalībnieku sveikšana, savukārt plkst. 18:00 dalībniekus un viesus priecēs aktrises Zanes Jančevskas koncertprogramma “Dziesmu dance”, kurā piedalīsies arī etnomuzikalogi Laura Bērza, Ansis Jansons un Ēriks Zeps.

Šis bija velomaratona “Barona taka” noslēguma gads, kurā organizatoriem un dalībniekiem ir iespēja atskatīties uz paveikto un iezīmēt nākotnes perspektīvu. 10 gadu laikā dalībnieki ne vien ar velosipēdu pieveikuši 10 tūkstošus kilometru, bet arī paveikuši daudzus labus un „zaļus” darbus mūsu dabai.

Kā norāda velomaratona idejas autore, galvenā organizatore un biedrības “Pēdas LV” valdes priekšsēdētāja Vita Jaunzeme, velomaratona laikā ir iestādīta simboliska koku un košumkrūmu aleja, kas aizsākas uz Latvijas – Igaunijas robežas un vijas cauri visam maršrutam, pa kuru savulaik ir gājis Krišjānis Barons, un tagad 10 gadu garumā ir braukuši “Barona takas” dalībnieki.

“Tas ir bijis skaists un unikāls projekts. Īpašu cieņu izpelnījušies tie dalībnieki, kuri ir spējuši nobraukt visus 1000 kilometrus. Ar lepnumu varu teikt, ka esmu viena no viņiem, un zinu, ka pārvarot grūtības, sasniedzot savu iespēju robežas un pat pārejot tām nedaudz pāri, cilvēks attīstās un kļūst labāks. Ceru, ka nākotnē radīsies kāds cits tikpat skaists un izaicinošs projekts. Paldies visiem, kuri mūs atbalstīja, un paldies visiem dalībniekiem par jauki kopā pavadīto laiku. Bija vērts pasvīst, lai kopā to piedzīvotu,” sacīja Jaunzeme.

Projekta patronese nu jau piekto gadu bija eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga: “Sūtu sirsnīgus sveicienus visiem 10. “Barona takas” velomaratona dalībniekiem un īpaši apsveicu tos, kuri no Tartu līdz Dundagai būs spējuši pieveikt visu 1000 km garo ceļu.

“Barona takas” projekts ir bijis kā izaicinājums, katram pārbaudīt savas spēka un izturības robežas, bet arī skaists aicinājums, biedriski dalīties kopīgos piedzīvojumos un pārdzīvojumos, no riteņa sedliem tuvumā iepazīstoties ar Latvijas un Dienvidigaunijas dabu.

“Barona takas” garumā gadu gaitā ir arī daudz paveikts, lai apzaļumotu dzimto zemi ar kokiem, kas vēl ilgus gadus liecinās par saviem stādītājiem. Skaistais projekts pēc 10 veiksmīgiem gadiem nu ir noslēdzies. Novēlu katram dalībniekam, līdzjutējam un noslēguma pasākuma viesim tagad raudzīties pēc jauniem izaicinājumiem, kur Krišjāņa Barona daudzveidīgais mūža veikums var katram kalpot par iedvesmu, meklējot pašam savā mūžā likteņa nolemto un paša izcīnīto ceļu.”

Biedrības „Pēdas LV” organizētais velomaratons „Barona taka” šogad norit desmito un pēdējo reizi. Jau tradicionāli tas sākas 7. un noslēdzas 23. jūlijā. 17 dienu garajā ceļā no Tartu (Igaunija) līdz Dundagai ikvienam ir iespēja iepazīt Latvijas skaistākās vietas, atstāt aiz sevis iestādītus kokus, iegūt jaunus draugus un neaizmirstamus piedzīvojumus, nobraukt 1000 km ar velosipēdu, šķērsojot visu Latviju pa maršrutu, ko savulaik 24 gadu vecumā ar kājām veicis Dainu Tēvs – Krišjānis Barons.

LA.lv