×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
18. decembris, 2014
Drukāt

Ar koncertu “Ķekatā ļekatā” vāks līdzekļus Ievas Bišmeistares ārstēšanai

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tā kā Ziemassvētku laiks tradicionāli saistās ar dāvināšanu un labdarību, Emīla Dārziņa jauktais koris aicina uz svētku labdarības koncertiem “Ķekatā ļekatā”, kas notiks 20. decembrī plkst. 17 un 21. decembrī plkst. 13 un plkst. 17 Latvijas Universitātes lielajā aulā, portālam LA.lv pavēstīja rīkotāji.

Visi koncertu ienākumi tiks ziedoti rīdzinieces Ievas Bišmeistares ārstēšanai, norāda kora pārstāve Ieva Briede. Koncertā piedalīsies ķekatnieki, budēļi, čigāni, Emīla Dārziņa jauktais koris, Babītes kokļu ansamblis “Balti”, folkloras kopa “Dandari” un bērnu deju ansamblis “Teiksmiņa”. Ķekatu gājiena saucējs – Artūrs Ancāns. “Arī klausītāji aicināti ierasties ķekatnieku maskās, jo būs rotaļas un balvas, kā arī citas izdarības,” piebilst Briede.

“Ar katru gadu arvien vairāk vērojama Ziemassvētku komercializēšanās tendence – mēs skrienam pa veikaliem, klājam galdus, pērkam dārgas dāvanas un saņemam pretī vēl dārgākas. Tai pat laikā notiek dažādas sirsnīgas labdarības akcijas, kuru uzrunāti cilvēki atver savas sirdis un ziedo smagi slimo ārstēšanai un cilvēku dzīvību glābšanai. Arī mūsu koris ir atvēris savu sirdi un sagatavojis latviskām tradīcijām bagātu un skanīgu koncertuzvedumu, kura visi ienākumi tiks veltīti Ievas Bišmeistares ārstēšanai. Ja Rīgas un tās apkārtnes iedzīvotājs gan vēlas izbaudīt atraktīvas svētku izdarības, gan arī izdarīt labu darbu – kāda cilvēka dzīvības glābšanu, tad “Ķekatā ļekatā” koncerts būs īstā izvēle,” tā Emīla Dārziņa jauktā kora diriģents Artūrs Ancāns.

Rīdziniecei Ievai Bišmeistarei ir 31 gads. Jaunā sieviete kopš bērnības slimo ar retu slimību – cistisko fibrozi. Neskatoties uz smago saslimšanu, Ieva ir ieguvusi augstāko izglītību, strādāja finanšu sektorā, aktīvi nodarbojās ar fiziskām aktivitātēm, vairākus gadus dziedāja korī un centās sadzīvot ar savu diagnozi.

Šobrīd slimība ir progresējusi un Ievas ikdiena ir saistīta ar pastāvīgu atrašanos pie skābekļa aparāta. Ievai ir smags skābekļa trūkums, kas apdraud viņas dzīvību. Latvijas ārstu konsīlijs ir lēmis, ka Ievu var glābt plaušu transplantācija. To ir uzņēmusies veikt Tartu Universitātes slimnīca Igaunijā, jo Latvijā šādas iespējas nav. Lai Ievu uzņemtu transplantācijas rindā nepieciešami 40 000 eiro, taču kopējās izmaksas, ietverot pēcoperācijas periodu sastādīs pat 100 000 eiro. Nacionālais veselības dienests valsts atbalstu Ievai ir atteicis, norādot, ka plaušu transplantācija nav paredzēta valsts apmaksāto pakalpojumu klāstā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+